پنج‌شنبه 28 آوریل 11 | 13:53

چرا رهبر انقلاب فرمودند: «مصلحت بزرگ!»

علیرضا زاکانی

شرایط خاص بیداری اسلامی و نهضت‎‎های مردمی منطقه و جایگاه اثرگذاری ایران اسلامی در الگودهی، تحقق و هدایت آن‎ها عرصه را بر نظام سلطه جهانی به رهبری آمریکا و غده سرطانی آن اسراییل تنگ کرده است؛ از این‎رو برهم زدن اقتدار و ثبات کشور عزیزمان، از اهداف اولیه مستکبران است.


علی رضا زاکانی- آموزه‎‎های دینی و تجربه‎‎های تاریخی، بیان‎گر سنت‎‎های الهی‎ای است که تکرار آن، در زمان‎‎های متفاوت، با تغییر چهره‎‎های مختلف رقم خورده است؛ تا جایی‎که در طول تاریخ و در استمرار تقابل حق و باطل، افراد گوناگون با ایفای نقش در این دو جبهه و با شدت و ضعف بیشتر، در چهارچوب همین سنت‎ها منشاء خیرات و یا شرارت‎‎ها می‎شوند. تاریخ شفاهی و نکات ملموس نیم قرن اخیر- از شروع نهضت امام خمینی (رحمت‎الله‎علیه) تاکنون – مؤید این مطلب است که یکی از این سنت‎ها، نصرت الهی در یاری اهل حق در بزنگاه‎‎های حساس بوده و فهم درست همه الطاف الهی بر ملت عظیم القدر ایران به‎ویژه در ۳۲ سال اخیر، برای ما غیرممکن است. معتقدم حکم حکومتی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در مخالفت با تغییر وزیر اطلاعات، از این الطاف سرچشمه می‎گیرد و ابعاد خیرات متعدد آن، در آینده روشن خواهد شد اما از باب توجه به چرایی موضوع به فراخور فهم خویش و مجال موجود، به واکاوی بخشی از ادله آن می‎پردازم:

۱- صیانت از رویه اخلاقی مواجهه با خدمت‎گزاران و مسئولان نظام اسلامی، از یک‎سو و تثبیت رویه‎‎های درستی که طی ۳۲ سال بعد از پیروزی انقلاب، در تعیین سکانداری این وزارتخانه، در زمان حضرت امام و مقام معظم رهبری، رعایت شده، از سوی دیگر اصل مهمی است که نقض آن، آسیب‎‎های زیادی را به‎بار خواهد آورد. از این‎رو تأکید رهبر معظم انقلاب، پافشاری بر سنتی درست و جلوگیری از بدعتی نو بود که خیرات و برکات آن، امروز و فردا مشخص خواهد شد.

۲- اهمیت وزارت اطلاعات به مأموریت اساسی آن – که همانا تثبیت امنیت، ایجاد قابلیت پیشگیری و اقدام پیش‎دستانه با تکیه بر اشراف اطلاعاتی در داخل و خارج کشور است – ارتباط مستقیم دارد. این وزارتخانه از موقعیتی برخوردار است که فراتر از دستگاه اجرایی کشور، به نوعی همه اجزای حکومت، مردم و حاکمیت را بهره‎مند از قابلیت‎‎های خویش می‎کند، لذا مواجهه با این وزارتخانه و اداره آن، نیاز به تأمل و تأنی دارد. همچنین به‎خاطر اشراف این مجموعه بر عرض و آبروی مردم و نوع فعالیت خاصش، برابر قانون می‎باید توسط وزیری با شرایط ویژه از جمله قریب‎الاجتهاد بودن اداره شود. علاوه‎بر آن‎که در دهه عدالت و پیشرفت و در سال جهاد اقتصادی – که با برانگیختن همت همگان، نوید تحولی چشمگیر را در گره‎گشایی از مشکلات و تسریع در رشد همه‎جانبه کشور دارد – کار‎های تنش‎زا و بی‎ثبات‎کننده، مانعی جدی در رسیدن به هدف‎گذاری‎‎های ذکر شده خواهد بود، امری که با دخالت مقام رفیع ولایت، نسبت به تحمیل صدمات و آسیب‎‎های جدی آن جلوگیری به‎عمل آمد.

۳- شرایط خاص بیداری اسلامی و نهضت‎‎های مردمی منطقه و جایگاه اثرگذاری ایران اسلامی در الگودهی، تحقق و هدایت آن‎ها عرصه را بر نظام سلطه جهانی به رهبری آمریکا و غده سرطانی آن اسراییل تنگ کرده است؛ از این‎رو برهم زدن اقتدار و ثبات کشور عزیزمان، از اهداف اولیه مستکبران است تا به‎واسطه آن، کانون این بیداری و قلب تپنده آن را دچار اشکال کرده و با زیرکی تمام، ضمن فرافکنی و دور کردن اذهان جهانیان از بعد استکبارستیزی و اسلام‎خواهی این حرکت‎‎ها، در وانفسای موجود به آرزوی دیرینه خود یعنی ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران نیز دست یابند. در این شرایط، به هم خوردن تعادل موجود و یا نفوذ در این سیستم ذی‎قیمت، از اهداف اولیه دشمن بوده که به‎واسطه عوامل و یا حتی دوستان انقلاب در شرف تحقق قرار داشت که با چشمان تیزبین رهبری روشن‎ضمیرمان، کشف و با اقدام مدبرانه خلف خمینی کبیر از آن ممانعت به‎عمل آمد.

وظیفه سنگین آقای مصلحی در همکاری فعال با دولت خدمتگزار و همزمان هماهنگی با سایر نهاد‎های اطلاعاتی در صیانت از سرمایه‎‎های معنوی و مادی این ملت، با عنایت انجام پذیرفته شده توسط رهبر عزیزتر از جان‎مان آن‎چنان خطیر است که نیاز به فعالیتی صدچندان دارد تا جایی‎که می‎بایست همه توان ایشان و همه سربازان گمنام امام زمان (عجل‎‎الله‎تعالی‎فرجه‎الشریف) را در برآوردن انتظارات ولی فقیه مصروف خود ساخته و با دوری از نکات حاشیه‎ای، پیگیر مسئولیت‎‎های خطیر خود در بازسازی این مجموعه ارزشمند سازد، امری که برای افتخارآفرینان بی‎هیاهوی این مجموعه – که چندی پیش افتخار بزرگی از جمله دستگیری ریگی شرور و عوامل ترور شهید شهریاری را داشتند – دور از دسترس نیست.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: