پنج‌شنبه 28 آوریل 11 | 15:07

پرونده‌ی اختاپوس هرمی‌ها و اقتصاد در ماهنامه شفافیت

نوزدهمین شماره ماهنامه خبری ـ تحلیلی شفافیت اولین نشریه تخصصی حمایت از قربانیان فرقه در ایران به همت مؤسسه مطالعاتی روشنگر منتشر شد. در این شماره «پروند ویژه» عنوان بخش است که به مسائلی با عناوین «به خودت یک دروغ حقیقی بگو»، «مجازات اخلال در نظام اقتصادی، اعدام است»، «اختاپوس هرمی‌ها و اقتصاد»، «ردپای جریان‌های انحرافی در شرکت هرمی فرقه‌ای کوئست»، «بت شکسته»، «کوئستی‌ها نا‌امنی ایجاد کرده بودند» پرداخته است.


نوزدهمین شماره ماهنامه خبری ـ تحلیلی شفافیت اولین نشریه تخصصی حمایت از قربانیان فرقه در ایران به همت مؤسسه مطالعاتی روشنگر منتشر شد.

در این شماره می‌خوانید: «خبر در خبر»، «زیر ذربین» و «رایحه» که شامل شرحی در شریعت، طریقت و حقیقت می‌شود، بخش‌های ابتدایی این شماره را تشکیل می‌دهد.

«پروند ویژه» عنوان بخش بعدی است که به این مسائل پرداخته است: «به خودت یک دروغ حقیقی بگو»، «مجازات اخلال در نظام اقتصادی، اعدام است»، «اختاپوس هرمی‌ها و اقتصاد»، «ردپای جریان‌های انحرافی در شرکت هرمی فرقه‌ای کوئست»، «بت شکسته»، «کوئستی‌ها نا‌امنی ایجاد کرده بودند».

«ادوارد براون، مامور مخفی حاکم بزرگ»، «یک، هیچ به نفع ایران»، «تشکیلات بهائیت و قاچاق کالا»، «تبار‌شناسی گروه تروریستی فرقان»، «من و تو چگونه می‌خواهد سبک زندگی ایرانیان مسلمان را تغییر دهد»، «من با فرشته‌ها در ارتباطم» و «نقد و تأمل در مورد فیلم مستند ظهور بسیار نزدیک است»، در بخش «بهائیت» آمده است.

مطلب پاسخ به شبهات فرقه وهابیت، معرفی کتاب و گزارش تصویری عنوان بخش‌های پایانی این شماره است.

در بخشی از مطلب خبر در خبر آمده است: «آموزش انواع فال‌ها بدون هیچ گونه محدودیتی در کتابفروشی‌ها به فروش می‌رسند. به گزارش مشرق، بسته‌هایی نظیر آموزش فال که از لحاظ علمی هیچ گونه مبنایی ندارند و جز ترویج خرافه پرستی چیز دیگری نیست، به راحتی و با مجوز در کتاب فروشی‌های کشور فروخته می‌شوند.

این بسته‌ها مرجع داخلی مشخصی ندارند و تنها جمع آوری و برگردان از روی کتاب‌های غربی است. نکته جالب توجه این است که این بسته‌ها با موضوعاتی نظیر آموزش فال شمع، آموزش فال پاستور و… در قالب وکیوم شده به فروش می‌رسند و مخاطب قبل از خرید به هیچ عنوان به آنچه که در این کتاب نوشته شده دسترسی ندارد.

در این بسته‌ها آموزش انواع فال‌ها به همراه کارتهایی که برای انجام این اعمال بی‌محتوا و پوچ نیاز است وجود دارد.»

نوزدهمین شماره ماهنامه داخلی خبری ـ تحلیلی شفافیت به صاحب امتیازی مؤسسه مطالعاتی روشنگر و مدیر مسئولی سید کاظم موسوی اردیبهشت ماه ۱۳۹۰ در ۵۰ صفحه منتشر شده است.

برچسب‌ها:

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: