یکشنبه 01 می 11 | 22:51

تا آخر درمسير ولايت خواهم بود؛ دلایل خانه‌نشینی را در دل نگه می‌دارم

احمدي‌نژاد ولايت فقيه را مهم‌ترين محور انقلاب اسلامي دانست و گفت: هرگز به دشمنان اجازه نخواهيم داد از برخي مسائل داخل كشور سوء استفاده كنند.


محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور عصر يكشنبه در جلسه هيأت دولت با اشاره به اينكه تئوري ولايت فقيه نقطه محوري انديشه امام(ره) است، اظهار داشت: بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران بر مبناي اصل ولايت فقيه در مقابل نظام سرمايه‌داري و ماركسيسم، روش جديدي از زمامداري را مطرح نمود و اين روش برآمده از اعماق اعتقادات ما و حلقه اتصال ما به همه انديشه‌هاي الهي است كه پيامبران الهي به بشريت هديه نمودند.

ولايت فقيه راه امام زمان(عج) است
وي تأكيد كرد: اگر بخواهم اين مسأله را در يك جمله بيان كنم، بايد بگويم كه ولايت فقيه راه امام زمان(عج) است.

هر اختلافي در چارچوب انديشه و نظام ولايت فقيه قابل حل است
رئيس‌ جمهور اضافه كرد: رهبر معظم انقلاب در طول دوره رياست جمهوري بنده، همواره با روشن‌بيني، هوشمندي و دقت هرچه تمام‌تر كمك، مديريت و هدايت مي‌كنند و دولت هميشه از رهنمودهاي ايشان بهره برده و البته هر اختلافي هم در چارچوب انديشه و نظام ولايت فقيه قابل حل است.

رئيس‌جمهور قوي موجب عزت رهبري و به‌خصوص ملت است؛ هر رهبر و مدير جامعه‌اي نيازمند بازوان پرتوان است
احمدي‌نژاد با تأكيد بر آمادگي هرچه بيشتر خود براي انجام وظايف و مسؤوليت‌هايي كه ملت بر عهده دولت گذاشته است، اظهار داشت: اعتقاد و باور من اين است كه يك رئيس ‌جمهور قوي و مقتدر موجب عزت رهبري، كشور و به‌خصوص ملت مي‌باشد. يك رئيس ‌جمهور قوي مي‌تواند بايستد، سپر باشد، دفاع كند، امور كشور را پيش برده و موجب عزت كشور شود. هر رهبر و مدير جامعه‌اي نيز نيازمند بازوان پرتوان است، تجربه تاريخي حاكي از آن است كه حتي زماني كه بالاترين شخصيت‌هاي اعتقادي ما فاقد بازوان پرتوان بودند، اراده و منويات آنها روي زمين باقي ماند و جاري نشد.

بزرگ‌ترين خدمت به نظام اسلامي اثبات كارآمدي جمهوري اسلامي ايران است
وي با بيان اينكه بايد كشور را با قدرت اداره كرده و اثبات نماييم كه نظام جمهوري اسلامي كارآمد است، گفت: دشمنان سال‌ها تبليغ و طراحي كردند تا چنين القا كنند كه جمهوري اسلامي ايران ناكارآمد است و چه‌بسا عناصر آنها در برنامه‌ريزي‌ها طوري عمل مي‌كردند كه اين ناكارآمدي را اثبات نمايند لذا بزرگ‌ترين خدمت به نظام اسلامي اثبات كارآمدي جمهوري اسلامي ايران است و دولت اين كار را وظيفه خود مي‌داند.

رئيس جمهور با قدرداني از خدمات اعضاي هيأت دولت گفت: شما به فضل الهي موفق بوديد و گره‌هاي 50 ساله را باز كرديد. شما اصل 44 قانون اساسي را طوري اجرا نموديد كه بسياري از مدعيان باور نمي‌كنند و براي اولين‌بار در بحث‌هاي مسكن و اشتغال به‌صورت ريشه‌اي وارد عمل شديد. شما در بحث‌هاي سهام عدالت، هدفمندي يارانه‌ها، عمران، آبادي و زيرساخت‌ها و تأمين نيازهاي زيربنايي كشور به‌طور اساسي اقدام كرديد و در بحث اصلاحات ساختاري اقتصاد به‌طور جدي عمل نموديد كه اميدوارم خداوند به اين اقدامات بركت بدهد و هدايت كند تا دنيا با الگوي جديدي از كشورداري و زندگي مواجه شود و حق انتخاب داشته باشد.

اعتقادي، منطقي و علمي با اساس استكبار و صهيونيسم مخالف هستيم؛ تا نابودي رژيم صهيونيستي با آنها مقابله خواهم كرد
احمدي‌نژاد خاطرنشان كرد: ما به‌صورت اعتقادي، منطقي و علمي با اساس استكبار و صهيونيسم مخالف هستيم و همه مطمئن باشند كه احمدي‌نژاد تا نابودي استكبار و رژيم پليد صهيونيستي با آنها مقابله خواهد كرد.

دوركاري و خانه‌نشيني چند روزه دلايلي دارد كه اين دلايل را در دل خود نگه مي‌دارم
وي با اشاره به اينكه يكي از محورهاي اصلي تبليغات دشمنان و بدخواهان طي چند روز اخير كه به بهانه غيبت بنده صورت گرفت، موضوع تبعيت از ولايت فقيه بود، خاطرنشان كرد: عده‌اي در خارج با مكاري و تزوير و عده‌اي جاهل و بعضا مغرض هم در داخل جشن و پايكوبي به راه انداختند كه البته قصد پاسخگويي به آنها را ندارم. آنچه روشن است اينكه در طول 5 سال و 6 ماهي كه در دولت در خدمت مردم بوديم شبانه‌روز با عشق و ايمان مشغول كار بوديم و همه وجودمان در مسير ولايت بوده است.

رئيس‌ جمهور خاطرنشان كرد: دولت حاضر، تنها دولتي است كه همه اعضاي آن بر موضوع ولايت فقيه متفق‌القول هستند و ميثاق بسته‌اند تا از آن تبعيت كنند.

احمدي‌نژاد گفت: كساني كه نمي‌توانند به قدرت اداره دولت، سياست‌هاي اقتصادي و مديريت آن ايراد بگيرند بازي جديدي طراحي كرده‌اند ولي در اشتباه هستند.

وي تصريح كرد: دولت تا آخر، پاي پرچم ولايت فقيه ايستاده است و وظايف خود را به‌طور كامل انجام خواهد داد.

رئيس جمهور با اشاره به تبليغات دشمنان بيروني مبني بر ايجاد شكاف در نظام اظهار داشت: نظام سلطه و استكبار و رژيم صهيونيستي پليد و نامشروع بدانند كه احمدي‌نژاد به فضل الهي، اعتقادي، سياسي و براساس برنامه با آنها دشمني مي‌كند و تا آخر و نابودي آنها خواهد ايستاد.

احمدي‌نژاد تأكيد كرد: من تا لحظه آخر عمر در مسير ولايت، عليه استكبار و رژيم صهيونيستي خواهم بود و اميدوارم خداي متعال محو و نابودي اين رژيم را به ما نشان دهد.

وي خاطرنشان كرد: البته دوركاري و خانه‌نشيني چند روزه دلايلي دارد كه اين دلايل را در دل خود نگه مي‌دارم چون بسياري از حرف‌ها بايد در دل انسان باقي بماند اما از خداي بزرگ مي‌خواهم ملت، كشور، رهبر و انقلاب را تا حركت آخر محفوظ بدارد و همه بتوانيم در اين مسير نوراني و روشن، خدماتي ماندگار و خداپسند ارايه كنيم.

  1. الف
    2 می 2011

    زرشک

  2. یاء
    13 آگوست 2011

    زرشک طلائی

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.