دوشنبه 02 می 11 | 12:44

پوشش چادر برای دانشجویان قم الزامی شد

فرمانده انتظامی استان قم از تصویب الزامی شدن پوشش چادر برای دانشجویان دختر کلیه دانشگاههای این استان در جلسه شورای فرهنگ عمومی خبر داد.


فرمانده انتظامی استان قم از تصویب الزامی شدن پوشش چادر برای دانشجویان دختر کلیه دانشگاههای این استان در جلسه شورای فرهنگ عمومی خبر داد.

سردار مهدی توکلی صبح یکشنبه در نشستی با حضور اعضای گروه جهادی امر به معروف و نهی از منکر بشیر، در پاسخ به اظهارات یکی از حاضران در جلسه که از وضعیت پوشش دانشجویان دانشگاه های این استان انتقاد کرده بود، دغدغه وی را به جا دانست و گفت: این موضوع در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد پوشش چادر برای خانم ها در دانشگاه های قم الزامی شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین قرار شد امسال در دفترچه کنکور سراسری نیز الزامی بودن چادر برای دختران در دانشگاه های قم درج شود.

فرمانده انتظامی استان قم گفت: البته جلساتی با روسای دانشگاه ها و نمایندگان ولی فقیه در دانشگاه های استان برگزار و مسائل مورد نظر به آنها ابلاغ شد و امیدواریم وضعیت پوشش دانشجویان در دانشگاه های استان بهتر شود.

توکلی با تشریح وجه تمایز انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب های جهان اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران بر اساس باورهای اعتقادی مردم و حرکت در مسیر اهداف الهی تشکیل شد و این انقلاب برخلاف سایر انقلاب های جهان، هر روز بالنده تر می شود.

توکلی با ابراز خرسندی از تشکیل گروه های مردمی امر به معروف و نهی از منکر در استان قم به ویژه گروه جهادی امر به معروف و نهی از منکر بشیر، اظهار داشت: چنانچه فرهنگ تذکر لسانی در جامعه گسترش یابد، فضا برای عاملین منکر و حتی هنجارشکنان ناامن می شود، بنابراین نیروی انتظامی حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر را وظیفه خود می داند.

وی اضافه کرد: اعضای گروه بشیر به خاطر سبقه حوزوی بودنش، بیشتر از ما درگیر بسط نظام هستند و نیازمندی های جامعه اسلامی را بیشتر از ما درک می کنند، از این رو نیروی انتظامی از فعالیت های این گروه حمایت می‌کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: