دوشنبه 02 می 11 | 12:40

وزیر بهداشت: مشکوک بودن ماجرای رها کردن دو بیمار در بیابان و درخواست از وزیر اطلاعات

وزیر بهداشت در درباره آخرین پی‌گیری‌ها در مورد دو بیمار‌‌ رها شده در بیابان‌ها تهران اظهار داشت: نیتی پشت این قضیه است و گفت که دستور داده‌ام که حراست وزارتخانه بررسی‌های لازم در این زمینه را انجام دهد. ۶ نفر از افرادی که این عمل را مرتکب شده‌اند، شناسایی شده‌اند و به نظر می‌رسد که هدف این بوده است که آبرو و حیثیت بیمارستان امام خمینی را مخدوش کنند. من در این زمینه از رییس کل دادگستری استان تهران و وزیر اطلاعات درخواست کردم که در این زمینه تحقیق کنند.


مرضیه وحید دستجردی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه جلسه  هیئت دولت در درباره آخرین پی‌گیری‌ها دو بیمار‌‌ رها شده در بیابان‌ها تهران اظهار داشت: بر اساس بررسی‌هایی که کردیم، یک بیمار در ۲۰ فروردین در بیمارستان امام خمینی بستری شده بود و در ۲۳ فروردین درمان او تکمیل و دستور ترخیص او صادر می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به وضعیتی که این بیمار داشته است، هزینه درمان رایگان می‌شود، اما این بیمار با دستور مدیر شب اورژانس و به کمک چند نفر با وجود این‌که آدرس منزل در پرونده‌اش وجود داشته، سوار بر یک وانت به همراه بیمار دیگری که معلوم نیست از کجا آمده است، به یکی از بیابان‌های اطراف تهران منتقل می‌شود.

وزیر بهداشت افزود: این در حالی است که لباس بیمارستان به تن هر دو نفر پوشانده بودند و در کنار آن‌ها برگه رادیولوژی و نسخه بیمار که مهر بیمارستان امام خمینی را داشت نیز گذاشته بودند و جالب است که همزمان افرادی پیدا می‌شوند که از این‌ها عکس و فیلم تهیه می‌کنند.

وی با ذکر این نکته که به نظر می‌رسد نیتی پشت این قضیه است و دستانی وجود دارد که این کار‌ها را انجام دادند و باید بررسی شود، گفت که دستور داده‌ام که حراست وزارتخانه بررسی‌های لازم در این زمینه را انجام دهد. ۶ نفر از افرادی که این عمل را مرتکب شده‌اند، شناسایی شده‌اند و به نظر می‌رسد که هدف این بوده است که آبرو و حیثیت بیمارستان امام خمینی را مخدوش کنند. من در این زمینه از رییس کل دادگستری استان تهران و وزیر اطلاعات درخواست کردم که در این زمینه تحقیق کنند.

وحید دستجری در ادامه بیان داشت که وقتی این افراد در بیابان‌‌ رها می‌شوند، به بیمارستان فیروزآبادی منتقل می‌شوند و طبق پرونده پزشکی که وجود دارد با توجه به درمانی که روی آن بیماری که گفتم انجام شده بود، این فرد‌‌ همان شب از بیمارستان ترخیص می‌شود و فرد دوم که معلوم نیست چگونه وارد ماجرا شده است، بیمار مغزی تشخیص داده شده که توانایی پاسخگویی ندارد و او را به بهزیستی منتقل می‌کنند.

وی تاکید کرد که خودمان به عنوان شاکی و مدعی، این پرونده پیگیری می‌کنیم. بیمارستان امام خمینی بیمارستانی است که در آن بیماران عفونی ایدز که بیماران پرخطری هستند و هیچ کس نمی‌تواند به آن‌ها نزدیک شود، مورد درمان قرار می‌گیرند. زخم‌های باز این افراد که بسیار خطرناک است، بنابراین به هیچ وجه این بیمارستان بیماران خود را به خاطر هزینه درمان به این شکل در بیابان‌ها‌‌ رها نمی‌کند. چنین رفتاری مانند انجام قتل است. ما حتی دشمنان خود را هم درمان می‌کنیم. حال چطور چنین اتفاقی باید بیفتد. به نظر من باید انگیزه‌های این افراد شناسایی شود.

وزیر بهداشت اعلام کرد که حتی کارتن‌خواب‌ها که فاقد پول، مسکن و بیمه هستند در بیمارستان‌های ما مورد درمان قرار می‌گیرند و هزینه‌های آن‌ها رایگان می‌شود البته ما باید فکری برای بعد از ترخیص بیماران بکنیم تا این افراد دوباره در محیط‌هایی قرار نگیرند که بیمار شوند.

وی در پایان گفتگوی خود با خبرنگاران حوزه دولت درباره جلسه هیئت دولت نیز خاطرنشان کرد: جلسه خوبی بود و بر اساس انتظاری که می‌رفت، رئیس جمهور در این جلسه حاضر شد و با حضور ایشان وزرایی که به وسیله خود ایشان در مسئولیت‌ها قرار گرفته‌اند، با دلگرمی بیشتری به کارشان ادامه خواهند داد.

  1. م.ح
    2 می 2011

    موافقم. مخصوصا این حمله به شخص وزیر با وجود اینکه این مشکلات خیلی ریشه ای است هم عجیب است. در حالی که خانم دستجردی واقعا برخوردهای محکم تری نسبت به وزیر دولت نهم دارد( با احترام به هر دو بزرگوار) به نظرم برای تحقق عدالت پزشکی باید اول از بیمه ها و وزیر رفاه مطالبه شود و بعد هم فکری به فرهنگ سوداگری در جامعه که در پزشکان فاجعه آفرین است شود. یا حق

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.