سه‌شنبه 03 می 11 | 15:09

حمایت امروز تماشاگران از بحرین موجب محرومیت پرسپولیس نمی‌شود

در پی انتشار برخی شایعات مبنی بر اینکه در صورت حمایت تماشاگران از مردم بی دفاع بحرین و یمن در بازی امروز الاتحاد، پرسپولیس از میزبانی در این مسابقات محروم خواهد شد، هوشنگ نصیر زاده از کارشناسان داوری چنین مساله ای را غیر واقعی توصیف کرد.


در پی انتشار برخی شایعات مبنی بر اینکه در صورت حمایت تماشاگران از مردم بی دفاع بحرین و یمن در بازی امروز الاتحاد، پرسپولیس از میزبانی در این مسابقات محروم خواهد شد، یکی از کارشناسان داوری چنین مساله ای را غیر واقعی توصیف کرد.

هوشنگ نصیر زاده در گفتگو با نشریه خیزش بیان داشت که در صورت سردادن چنین شعارهایی توسط تماشاگران، تیم میزبان در بدترین حالت با جریمه مالی مواجه خواهد شد و مسأله محرومیت و امثالهم اساساً مبنا ندارد. وی طرح چنین ادعاهایی از سوی مسوولان سعودی را اغراق و زیاده روی نامید.

نصیر زاده همچنین بیان داشت که در فوتبال دنیا معمولاً کمیته های انضباطی و مسئولان برگزاری مسابقات، با چنین شعارهایی از سوی تماشاگران برخورد قهرآمیز نمی کنند و تا کنون هیچ تیمی در مسابقات بین المللی به خاطر سر دادن شعارهای سیاسی از سوی تماشاگرانش با محرومیت مواجه نشده است.

وی در ادامه افزود برخی کشورهای عربی نظیر چنین اقداماتی را خود در گذشته در مقابل ایران انجام داده اند، که از جمله می توان به دور افتخار بازیکنان حکومتی تیم ملی بحرین با پرچم عربستان پس از پیروزی مقابل ایران، و یا تمسخر سرود ملی ایران در مسابقه تیم ملی ایران با عراق در چهارچوب بازیهای جام ملت های آسیا در قطر اشاره نمود، که در هیچ یک از این موارد تیم های عربی با محرومیت مواجه نشده اند.

شایان ذکر است برخی گروه های دانشجویی اعلام کرده اند که در مسابقه امروز پرسپولیس با الاتحاد عربستان که در چارچوب بازیهای جام باشگاه های آسیا انجام می گیرد، در ورزشگاه آزادی حضور یافته و علیه حضور نظامیان آل سعود در بحرین، کشتار مردم بی دفاع بحرین به دست این نظامیان و نیز سیاست های امریکایی حکومت آل سعود در قبال انقلاب های منطقه، شعار خواهند داد. این مسابقه بین المللی بطور زنده از بسیاری از شبکه های تلویزیونی عربی پخش خواهد شد.

مسابقه برگشت پرسپولیس ایران و الاتحاد عربستان در چهارچوب مرحله گروهی جام باشگاه های آسیا روز سه شنبه ۱۳ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۷:۳۰ در ورزشگاه آزادی برگزار می شود. پرسپولیس در صورت پیروزی در این بازی شانس صعود به مرحله بعدی مسابقات را خواهد داشت.

  1. احمد
    5 می 2011

    تازه محروم هم بشوند. چه ایرادی دارد.
    هر چیزی قیمتی دارد و دفاع از مظلوم هم قیمتی.
    مگر بازیکنان دیگر رشته های ورزشی که از مبارزه با رقیبان اسرائیلی روی بر میگردانند هزینه دفاع از مظلوم را نمیدهند ، فقط فوتبال تافته جدا بافته است ؟

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.