چهارشنبه 04 می 11 | 10:40

بازی تمام شد آقای کاشانی!

ترس از جریمه چند هزار دلاری به اندازه یک صدم مبلغ قرارداد بازیکنهای لیگ دسته دوم محلات برزیل که دلالها بارها و بارها به باشگاه تحمیل کرده اند ٬ حقیقت شما را نشان داد.


محمد ولوی – پرسپولیس پرطرفدارترین باشگاه اسیا از جام قهرمانان آسیا حذف شد!

خبری که در ادامه سریال دراماتیک ناکامیهای سه ساله حبیب کاشانی و همراهانش در راس پرسپولیس خبر چندان تعجب آوری نیست و به خبری عادی برای هواداران پرشور این باشگاه تبدیل شده است.

اما این همه ماجرای آنچه که در روز 13 اردیبهشت در استادیوم آزادی اتفاق افتاد نبود. حبیب کاشانی که روزی با پشتیبانی طبقات محروم و مستضعف جنوب شهری و بخصوص جوانان هیئتی که عمده آنها بطور سمپاتیک پشتیبان پرسپولیس هستند ، به امید احیای شکوه تاریخی دهه 50 ، 60 و 70 به مدیریت پرسپولیس رسید ، امروز و پس از سه سال هم نتیجه را باخته است و هم اخلاق را.

حدود هزار تن از جمعیت ده هزار نفری که به استادیوم آمده بودند دانشجویانی بودند که از روزها قبل برای پشتیبانی از مردم بحرین و قصد اعتراض به جنایات ضد حقوق بشری اشغالگران سعودی را داشتنند.

از همان ابتدا ، دانشجویان و هواداران تیم فوتبال پرسپولیس که به قصد حمایت از مردم بی دفاع بحرین به استادیوم رفته بودند از بدو ورود با انواع و اقسام تحقیر از سوی نیروی انتظامی مواجه شدند. کوچکترین آن چندین بار بازرسی بدنی و بازداشت شدن به جرم حمل پرچم بحرین بود !

علی رغم تمام مشکلات دانشجویان وارد استادیوم شده و در سکوها تجمیع می شوند و شعار های خود را آغاز می کنند ، تماشاگران پرسپولیس نیز با آگاهی یافتن از قضیه همراه آنان می شوند. شعارهای “یا زهرا” استادیوم را به لرزه در می آورد که ناگهان پس از دقایقی از شروع مسابقه لیدر های تحت امر شخص مدیر باشگاه و سرمربی ناموفق که روز قبل از بازی اعلام کرده بود این بازی نباید سیاسی شود ، بطور سراسیمه در مکانی جمع شده و در طی یک هماهنگی با شعارهای تحریک کننده از قبیل فوتبال سیاسی نمیخوایم ، تو که هی شعار میدی ، سه پنج دو یعنی چی ؟! خوارج ! و … سعی در رو به رو کردن دانشجویان هوادار پرسپولیس با دیگر هواداران دارند که ره به جایی نمی برند. در نهایت و با اوج گیری شعارها و بی نتیجه بودن تلاشهای لیدرها در همراه سازی تماشاگران ، نیروی انتظامی وارد عمل شده و دانشجویان را به بی سابقه ترین شکل ممکن در برخورد با تماشاگران و در جلوی چشمان مسئولان سفارت سعودی مورد اهانت ، توهین و ضرب و جرح قرار می دهد و به طرز توهین آمیزی دهها تن از دانشجویان را بازداشت می کند. 4 نفر از دانشجویان نیز مجروح شده و روانه بیمارستان می شوند.

شما باختید آقای کاشانی ! هم اخلاق را و هم نتیجه را !

پرسپولیس امروز کسی همچون علی پروین را می خواهد که پیش از انقلاب و در زمان مربیگری آلن راجرز انگلیسی بدون هرگونه ریا !! (بگذریم از صحبتهایی که پس از بازی بین دانشجویان و مدیر باشگاه رد و بدل شد و در جلوی چشم ایشان محافظان محترم پای یکی از دانشجویان را شکستند ! ) تمرین را ول می کرد ، به گوشه ای می رفت ، وضو می گرفت ، سجاده اش را پهن می کرد و نمازش را به جا می آورد ، همان علی پروینی که در دوره جنگ از سال ۶۰ تا ۶۷ پرسپولیس را با یک صدم هزینه های میلیاردی امروز و تمرین در زمین خاکیهای طرشت و تپه های داوودیه ، بدل به قهرمان مطلق لیگ قدس و جام باشگاهای تهران و نهایتا جام در جام باشگاههای آسیا کرد. همان علی پروینی که پس از فرمان امام خمینی برای عظیمت جوانان به جبهه های جنگ ، از سر تمرین ورزشکاران را جمع کرد و با بی ام و خود را به خوزستان رساند.

ترس از جریمه چند هزار دلاری به اندازه یک صدم مبلغ قرارداد بازیکنهای لیگ دسته دوم محلات برزیل که دلالها بارها و بارها به باشگاه تحمیل کرده اند ٬ حقیقت شما را نشان داد.

بازی تمام شد آقای کاشانی !

 1. سيد مصطفي خاتمي
  4 می 2011

  عالي بود. احسنت. اينجا واقعاً تريبون مستضعفين است.

 2. مجتبی صمدی
  4 می 2011

  فردوسی پور و تمام کسانی که نماد صدا و سیمای ما هستند و در واقع اداره کننده اینها هستند، یک دقیقه سکوت برای زلزه ژاپن را پوشش می دهند،اما حالا کار ما شده سیاسی، حمایت از مستضعفین جهان شده سیاسی! ؟
  یک دقیقه هم سکوت که هیچ، شما همه چیز را باخته اید آقایان عزیز کاشانی، دایی ، کفاشیان و ….

 3. رضا
  4 می 2011

  امام علی علیه السلام می فرمایند روزی می آید که کسی که سخنچین تر است محبوب تر است میان مردم. وای به حال ما که مصداق این فرمایش امام شده باشیم .
  قابل توجه آقای فردوسی پور که نقد درست را با سخن چینی اشتباه گرفته اند.

 4. محمد
  4 می 2011

  برای نیروی انتظامی و ماموران بی بصیرتش متاسفم آقا بصیرتتون کجاست؟!!
  یکی از ماموران می گفت چرا از بحرینی ها حمایت می کنید اونا تو جنگ علیه ما میجنگیدند،بصیرتو ببینید!
  از اونا بدتر هوادرارن با غیرت پرسپولیس!بودند که ما را با شعار هایشان به بیرون از ورزشگاه راهنمایی کردند واقعا حمایت از مردم محرومی که دارند اونا می کشند کار سیاسی است؟
  واقعا متاسفم

 5. fb
  4 می 2011

  بسم ا…
  خدا قوت…
  دستتون درد نکنه!!

 6. محمد
  5 می 2011

  در آدرس زیر عکسهایی _البته نه تمامش_ از مضروبین بسیجی هست.
  شما که دیروز و امروز علمدار دفاع از دانشجویان شده اید، جا دارد که حتما اینها را هم کار کنید.
  http://mashreghnews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=44065

 7. همدرد
  8 می 2011

  با سلام
  اینها از خیلی وقت پیش باخته بودند:
  از وقتی که بنده نام و نان شدند؛
  از وقتی که با دریافتهای آنچنانی ، لباسهای مارکدار میلیونی پوشیده و ماشین های اینچنینی سوار شدند و خود را تافته جدا بافته از مردم دانسته و همردیف عده ای بی هویت شده با زیورآلات زنانه در پی خوشگذرانی های شبانه شده و …
  حیف این بیت المال و حق مردم که خرج چنین بی هویتهای بی تعهدی می گردد !!
  مسئولین وجدان خوابیده تان را نهیبی بزنید که امروز با باتوم دهان مردم را می بندید اما فردا در برابر خدا باید پاسخگو باشید و دیگر سلاحی ندارید که …

 8. بلا
  12 می 2011

  کاش آقای کفاشیان را هم برده بودند ورزشگاه تا کفش سعودی ها را دستمال بکشه یک وقت فدراسیون تعلیقمون نکنه

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: