یکشنبه 08 می 11 | 14:00

الفبای دروغ: امریکا ، بن لادن ، پاکستان

فرشته صادقی

اگر بن لادن باید بهای یازده سپتامبر را می‌پرداخت چه کسی باید بهای دو بار ویرانی و کشتار و اشغال عراق و افغانستان را بپردازد؟ واقعیت خیلی ساده است: بن لادن‌ها ، صدام حسین‌ها ، مبارک‌ها و آل سعودها همه از یک ارباب دستور می‌گیرند و تا آن ارباب به زانو در نیاید هیچ عدالتی در جهان برقرار نمی‌شود.


تریبون مستضعفین – فرشته صادقی

1- خبر کوتاهست ولی پر آب و تاب : اسامه بن لادن رهبر القاعده و دشمن شماره یک امریکا، کشته شد.

2- خبرهای بیشتری می رسد : اسامه بن لادن طی یک عملیات ویژه توسط کماندوهای امریکایی در شهرکی به نام «ابیت آباد» که تنها 60 کیلومتر از «اسلام آباد» فاصله دارد و در نزدیکی آکادمی نظامی ارتش پاکستان است کشته شد.

3- می گویند «بن لادن» خیلی هم شیرمرد نبود – بر خلاف اسمش – چون خودش را پشت سر همسرش قایم کرده بود و از زنش به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کرد و علاوه بر او همسرش ، پسرش حمزه و دو نفر دیگر طی عملیات کشته شده‌اند‌. می‌گویند که مسلح بود و برای کماندوهای دریایی خطرداشت پس باید کشته می‌شد‌.

4- می‌گویند می‌دانند طبق موازین اسلام جنازه‌ی مسلمان نباید روی زمین بماند و چون هیچ کشوری حاضر نبوده جسد بن لادن را بپذیرد – بدون این‌که با هیچ کشوری حتی مذاکره کرده باشند – پس نماز میت و دعاها را خوانده‌اند و یکی به عربی ترجمه کرده و او را توی کیسه گذاشته و داخل دریای عرب انداخته‌اند تا کوسه‌ها او را بخورند.

5- همه می‌پرسند «اگر مرده است، پس جنازه‌اش کو؟ اگر قرارست جنازه را کوسه ها بخورند دست کم عکس های جنازه کو؟» و آن‌ها به جایش عکس‌هایی از اتاق موقعیت‌های اضطراری کاخ سفید منتشر می‌کنند که اوباما و تیم امنیتی مشغول دیدن فیلم همزمان عملیات هستند. می‌گویند عکس‌های جنازه آن‌قدر ناراحت کننده‌اند که باید در مورد منتشر کردنش تصمیم بگیرند؛ البته این موضوع را علنی نمی‌کنند که چون انداختن جنازه یک مسلمان – حتی از یک فرقه تندرو عوضی – در آب کمی احساسات مسلمانان را جریحه‌دار کرده‌، انتشار عکس‌ها ممکن است بدتر به احساسات ضد‌امریکایی دامن بزند.

6- دولت پاکستان سعی می‌کند ضربه‌ای که به آبرویش وارد شده را کمی بپوشاند، اول می‌گوید خودش از عملیات خبر داشته و بعد مجبور به اعتراف می‌شود که هیچ اطلاعی از عملیات کماندوهای دریایی امریکا نداشته و در بی‌خبری کامل بوده است. بعد نخست وزیر «یوسف‌رضا گیلانی» دست پیش را می‌گیرد تا پس نیفتد؛ و می‌گوید عدم ره‌گیری بن لادن نه تنها مایه بی‌آبرویی دستگاه اطلاعاتی پاکستان بلکه همه دستگاه‌های اطلاعاتی جهان است. البته ترجیح می‌دهد به روی خودش نیاورد که دستگاه اطلاعاتی پاکستان مشهور به ISI که یکی از مخوف‌ترین و ناقلاترین‌ها در نوع خود در جهان است همراه با ارتش این کشور، مطمئنا از محل اختفای بن لادن خبر داشته و درواقع خودشان بوده‌اند که او را در ابیت آباد نزدیک به اکادمی نظامی جا دادند چرا که بهترین محل برای اختفای هر چیزی، دم دست‌ترین است که همیشه کمترین شک را برمی‌انگیزد؛ چون هیچ کس به پیش پا افتاده‌ترین مکان مشکوک نمی‌شود، اما همین ISI و ارتش، دولت پاکستان را قابل ندانسته و در مورد بن لادن به او اطلاع نداده‌اند ، حالا پاکستان باید تهمت امریکا مبنی بر همکاری با تروریست‌ها را – که صد البته درست است – به جان بخرد و شاهد باشد که کمک‌های نظامی امریکا کم‌کم آب می‌روند.

7- اهالی ابیت آباد می‌گویند هرگز فکر نمی‌کرده‌اند و هنوز هم باور نمی‌کنند که اسامه بن لادن شش سال گذشته را در آن خانه مشکوک و بزرگ سپری کرده باشد، که دولت پاکستان به بهانه‌های مختلف به آن شهرک سر می‌زده و تصورر زندگی بن لادن آن هم برای شش سال در آن خانه کمی بعید است.

8- معلوم می‌شود اسامه اصلا مسلح نبوده و هیچ مقاومتی نکرده‌، او را زنده دستگیر کرده‌اند و بعد تیر خلاصش زده‌اند‌؛ که زنش نمرده‌، نام پسرش را اشتباه فهمیده‌اند و تناقضات و هزار اما و اگر دیگر.

9- در نقطه صفر نیویورک قرارست جشن پیروزی و از بین بردن دشمن شماره یک را بگیرند ، بوش دعوت به این مراسم را رد می‌کند- شاید چون می‌داند بن لادن کسی نبود که او ، دولتش و اوباما مدعی هستند – که از بن لادن دیوی ساختند اما هرگز معلوم نشد این دیو چطور توانسته هزاران نفر را شیفته خودش کند یا منابع مالی‌اش را چگونه تامین می‌کرده ، چطور توانسته برنامه‌ریزی دقیق کند و هزاران نفر را بکشد بدون این‌که حتی برای یک بار دلیل و سندی واقعی رو کنند که او مقصر است. امریکایی‌ها هرگز هیچ دلیل محکمه پسندی برای محکوم کردن اسامه بن لادن نداشته‌اند ، کما این‌که هنوز بعد از ده سال زندانیان گوانتانامو را محاکمه نکرده‌اند و تعداد زیادی از آن‌ها را بدون هیچ دادگاه یا محکومیتی آزاد کرده‌اند. دلیل کشتن او می‌تواند حتی این موضوع باشد که بردن او به دادگاه فقط باعث باز شدن صندوقچه اسرار در مورد فعالیت‌های CIA می‌شد.

10- اسامه بن لادن مامور و عروسک خیمه شب بازی سازمان CIA بود که امریکا نخ‌هایش را می‌کشید و او دست و پا تکان می‌داد و ویدئو می‌فرستاد و شعار‌های اسلامی و ضد امریکایی سر می‌داد و از جهاد حرف می‌زد‌، درسال‌های اشغال افغانستان توسط شوروی، برای امریکا خدمات زیادی انجام داد و زمانی که دیگر زمان مصرفش به انتها رسیده بود راه سرکشی از اوامر ارباب را پیش گرفت و چاقویی برای بریدن دسته‌اش شد. و بعد وقتی دیگر فایده‌ای حتی از نوع تبلیغاتی ، برای امریکایی‌ها نداشت باید از بین می‌رفت؛ که رفت‌. البته آخرین فایده تبلیغاتی‌اش این بود که برگ برنده اوباما برای رسیدن به کاخ سفید برای بار دوم شود.

11- ده سال از واقعه یازده سپتامبر می‌گذرد‌؛ آن‌قدر تئوری‌های مختلف در مورد آن ارائه شده که دیگر هیچ کسی باور ندارد آن واقعه کار بن لادن یا القاعده به تنهایی بوده باشد و غیر ممکن است بدون همکاری دولت امریکا یا خود CIA چنین اتفاقی درآن ابعاد بزرگ در امریکا بیفتد که جنگ‌هایی به بهانه آن، نتیجه اجتناب ناپذیرش باشند.

12- بن لادن مسئول مرگ هزاران نفر در سراسر جهان بود!؟ اما تکلیف صدها هزار نفری که در جنگ‌های افغانستان و عراق کشته شدند چه می‌شود ؟ اگر بن لادن باید بهای یازده سپتامبر را می‌پرداخت چه کسی باید بهای دو بار ویرانی و کشتار و اشغال عراق و افغانستان را بپردازد؟ واقعیت خیلی ساده است: بن لادن‌ها ، صدام حسین‌ها ، مبارک‌ها و آل سعودها همه از یک ارباب دستور می‌گیرند و تا آن ارباب به زانو در نیاید هیچ عدالتی در جهان برقرار نمی‌شود.

13- خبر کوتاهست ولی پر آب و تاب: بن لادن مرده است؛ اما شبح‌اش هنوز هم به عموسام دهن کجی می‌کند‌، به ریشش می‌خندد، آبرویش را می‌برد و دروغ‌هایش را برملا می‌کند .حالا امریکا به دنبال «دشمن شماره یک» دیگری است تا جای خالی اسامه بن لادن را برایش پر کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: