یکشنبه 08 می 11 | 15:42

معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: رسانه ها از مهمترین ابزار برقراری صلح عادلانه هستند

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رسانه ها را از مهمترین ابزار برقراری صلح عادلانه دانست.


به گزارش روابط عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی، محمدجعفر محمدزاده در دیدار با اعضای ستاد خبری کنفرانس بین المللی ائتلاف جهانی علیه تروریسم برای صلح ، ضمن اعلام مطلب فوق افزود: کارکرد رسانه ها در زمینه نفی تروریسم و ترویج صلح عادلانه چند وجهی است، از جمله اینکه نمی توانند زمینه ها و الزامات فرهنگی این موضوع را تبیین و تبلیغ کنند.
محمدزاده با اشاره به توجه برگزار کنندگان این کنفرانس به نقش رسانه ها در مقابله با تروریسم افزود: متاسفانه امروزه ظرفیت عظیمی از رسانه های مجازی، مکتوب، دیداری و شنیداری وابسته به امپریالیسم رسانه ای مستقیم و غیر مستقیم در اختیار ترویج تروریسم قرار گرفته در حالیکه به ظاهر شعار صلح سر می دهند. بنابراین برگزاری این کنفرانس فرصت مناسبی برای بررسی و آسیب شناسی جایگاه رسانه ها در مقابله با تروریسم و ترویج صلح عادلانه است.
وی با اشاره به ابتکار مجمع جهانی صلح اسلامی در برگزاری کنفرانس بین المللی ائتلاف جهانی علیه تروریسم و فراخوان این مجمع برای اختصاص بخشی از فضای رسانه های داخلی و خارجی به موضوعات این کنفرانس گفت: این اقدام و نتیجه آن که معرفی رسانه های حامی صلح خواهد بود، یک اقدام ترویجی و نمادین بوده و خوشبختانه با استقبال خوبی هم مواجه شده است. محمدزاده اظهار امیدواری کرد انعکاس وسیع رویدادهای این کنفرانس موجب افزایش آگاهی های مردم صلح جوی جهان از خطرات تروریسم شود.
گفتنی است کنفرانس بین المللی ” ائتلاف جهانی علیه تروریسم برای صلح عادلانه” با هدف تشکیل ائتلافی از نخبگان این حوزه برای مقابله جدی با پدیده تروریسم با حضور 1000 نفر از اندیشمندان داخلی و خارجی روزهای 24 و 25 اردیبهشت ماه در تهران برگزار می شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.