سه‌شنبه 10 می 11 | 16:52
به بهانه شکایت طرف عربستانی از وضعیت پذیرایی در ایران

فوتبال ایران، از خودی رانده و از غیر مانده!

اما با این همه، مسئولین امنیتی ورزشگاه و مسئولین فدراسیون و دست اندرکاران این مسابقات باز هم باید پاسخگوی ادعاهای سخیف طرف عربستانی باشند. آن هم به بهانه «نامناسب بودن ورزشگاه‌های ایران» و «آلوده بودن آب های آشامیدنی» که در اختیار ورزشکاران عربستان قرار گرفته است.


تریبون مستضعفین – در حدود یک هفته پیش بود که تیم فوتبال الاتحاد عربستان برای بازی با تیم پیروزی ایران، وارد تهران شد. در کنار آن عده‌ای از جوانان مذهبی در تهران برنامه‌ریزی نموده‌ بودند تا با حضور در ورزشگاه آزادی از فرصت رسانه‌ای پیش آمده استفاده نموده و هم صدای خویش را برای همبستگی با مردم بحرین و سایر کشورهای ملتهب منطقه به گوش انقلابیون این کشورها برسانند و اخطاری داده باشند به دیکتاتورها و حامیان‌شان، هم اندکی از کم‌کاری دستگاه دیپلماسی ایران را به زعم خود جبران کرده باشند.

روز موعود فرا می‌رسد. جوانان در ورزشگاه آزادی حاضر می‌شوند. اما از بدو ورود با توهین‌ها و کتک‌ها از سوی ماموران انتظامی ورزشگاه روبرو می‌شوند. بعد از بازرسی ویژه بدنی وارد ورزشگاه شده و هنوز چیزی نمی‌گذرد که عده‌ای تحریک شده آنان را به باد فحاشی می‌گیرند. سپس نیروی انتظامی در حرکتی خشن تمامی این افراد را ضمن نواختن با باتوم، از ورزشگاه بیرون می‌کند. مسئولین باشگاه پرسپولیس نیز قبل و بعد از این اتفاقات سنگ تمام گذاشته و مواضعی ناپسند در مورد این حرکت جوانان عدالت‌خواه می‌‌گیرند و آنان را متهم می‌کنند.

اما با این همه، حضور مسئولین مربوطه در فرودگاه به منظور استقبال از تیم الاتحاد به همراه دسته گل و پذیرایی، اسکان در بهترین هتل‌های تهران، اسکورت نیروی انتظامی، همراهی ماموران ویژه حراستی و … از یک سو، کتک زدن و فحاشی و برخوردهای خشن و دور شان با جوانان ایرانی و انقلابی از سوی دیگر، باز هم طرف عربستانی را راضی نکرده و مسئولین امنیتی ورزشگاه و مسئولین فدراسیون و دست اندرکاران این مسابقات باز هم باید پاسخگوی ادعاهای سخیف طرف عربستانی باشند. آن هم به بهانه «نامناسب بودن ورزشگاه‌های ایران» و «آلوده بودن آب های آشامیدنی» که در اختیار ورزشکاران عربستان قرار گرفته است.

صحبت‌های عباس ترابیان، سرپرست کمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال در همین زمینه جالب توجه است:

عباس ترابیان درباره ادعاهای عربستانی‌ها گفت: ما پاسخ یاوه گویی‌های عربستانی‌ها را نمی دهیم چرا که طرف ما کنفدراسیون فوتبال آسیاست و لاغیر. تصمیم گیرنده نهایی آنها هستند و نه هیچ نهاد و باشگاهی دیگر.

ترابیان گفت: مدیرکل دپارتمان مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا در نامه‌ای رسمی به AFC از امکانات ما برای میزبانی تقدیر و تشکر و همچنین اعلام رضایت کرد. در این نامه که بندهای مختلفی داشته اشاره شده که ما در میزبانی توانسته‌ایم امنیت بالایی ایجاد کنیم و در برگزاری موفق بودیم.

او افزود: شرایط میزبانی و امنیتی خوب بوده و شهر تهران هم در امنیت و آسایش قرار داشته است. هتل اسپیناس تهران دقیقا مطابق با معیارهای کنفدراسیون فوتبال آسیاست و باوجود تاخیر باشگاه الاتحاد، فدراسیون و باشگاه پرسپولیس شرایط خوبی را برای ورود بازیکنان و همراهان تیم عربستانی فراهم کردند و حتی انگشت نگاری هم انجام نشد. دو نیروی حراست به همراه تیم حضور داشتند. پلیس امنیت، یگان ویژه و راهنمایی و رانندگی از ورود تا خروج به خوبی این باشگاه را همراهی کرده است. باشگاه پرسپولیس انتظارات AFC را کاملا برآورده کرده و جایگاه امنی هم در ورزشگاه آزادی به تماشاگران تیم الاتحاد داده شد. در روز مسابقه تامل خوبی بین یگان ویژه و باشگاه الاتحاد وجود داشت و نظم خوبی هم روی سکوها برقرار شد.

  1. مقداد
    11 می 2011

    يعني خاك بر سر اينها كنند كه جون مسلمونهاي بحرين براشون از پرستيژشون نزد كنفدراسيون آسيا كمتر ارزش داره

  2. بلا
    12 می 2011

    کاش توان نیروی معظم انتظامی در آرامش دربی های پایتخت هم همین قدر بالا بود!

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: