چهارشنبه 11 می 11 | 21:46

توافق محرمانه عربستان و قطر با تل‌آويو براي تامين نفت و گاز اسرائيل

منابع غربي از امضاي توافقنامه محرمانه‌اي بين رياض و تل‌آويو خبر دادند كه بر اساس آن، عربستان سعودي از طريق شركت‌هاي آمريكايي، نفت اسرائيل را تامين مي‌كند.


منابع غربي فاش كردند كه عربستان سعودي در توافقي محرمانه، نفت مورد نياز رژيم صهيونيستي را از طريق شركت‌هاي آمريكايي تامين مي‌كند.

اين منابع به پايگاه خبري نهرين‌نت عراق اعلام كردند كه پس از يك سري مناسبات محرمانه ميان اسرائيل و كشورهاي خليج فارس، «توافقنامه‌اي محرمانه بين رياض و تل‌آويو براي تامين نفت اسرائيل امضا شده است».

در اين گزارش آمده است كه بر اساس اين توافق محرمانه، نفت عربستان از بندر “ينبع ” عربستان وارد آب‌هاي منطقه‌اي مي‌شود سپس با اطلاع قبلي مقامات سعودي، شركت‌هاي واسطه آمريكايي با تغيير اسناد و مسير نفتكش‌ها، نفتكش‌ها را به بندر حيفا در فلسطين اشغالي هدايت مي‌كنند و نفت عربستان در آنجا تخليه مي‌شود.

اين در حالي است كه بنا بر اعلام اين منابع، «حمد بن خليفه آل ثاني» امير قطر تصميم گرفته است كه نياز اسرائيل به گاز طبيعي را براي هميشه تامين كند و اين در حالي است كه با انقلاب مصر، صدور گاز اين كشور به تل‌آويو قطع شده است.

پس از بازبيني مصر در قرارداد فروش گاز به اسرائيل و تلاش براي بازيابي نقش مهم منطقه‌اي خود، كارشناسان اعلام كردند كه عربستان و قطر با خيانت به ملت عرب در صددند نقش مصر را كم‌رنگ كنند.

منابع غربي افزودند كه «امير قطر اخيرا در سفر خود به واشنگتن در ديدار با اعضاي لابي صهيونيست تاكيد كرده است كه قطر گاز اسرائيل را در دوره‌ پيش تامين كرده و آماده است كه براي هميشه اين نياز را تامين كند و حتي با قيمتي نازلتر از قيمت بازار اين كار را بكند».

اين در حالي است كه مردم مصر صبح امروز در اعتراض به تلاش‌هاي تفرقه افكنان عربستان سعودي در اين كشور و لشكركشي رياض به بحرين، مقابل سفارت عربستان در قاهره تظاهرات كردند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: