پنج‌شنبه 12 می 11 | 15:50

جمعه؛ تظاهرات ميليونی مردم مصر برای اعلام همبستگی با ملت فلسطين

مردم مصر فردا پس از اقامه نماز جمعه با برپايي تظاهراتي ميليوني همبستگي خود را با ملت فلسطين تا آزادي كامل اين سرزمين اعلام مي‌كنند.


انجمن جوانان براي قدس با شعار “روز همبستگي با ملت فلسطين ” اعلام كرد كه روز جمعه 13 ماه مي(23 ارديبهشت) روز همبستگي و ياري مسئله فلسطين است كه مراسم آن با همكاري جوانان ائتلاف انقلابي و كميته هماهنگي با جمعيت انقلابي برگزار خواهد شد.

قرار است پس از اقامه نماز جمعه در ميدان التحرير مراسم جمعه همبستگي آغاز شود كه در اين مراسم گروه‌هاي سياسي، شخصيت‌هاي مصري و عربي، هنرمندان و فلسطينياني از غزه حضور خواهند داشت.

در همين حال تعدادي از جوانان با فراخواني در سايت اجتماعي فيس بوك برپايي نماز صبح ميليوني در روز جمعه و پس از آن حركت به سمت مرزهاي فلسطين اشغالي در صحراي سينا براي اعلام همبستگي با ملت فلسطين را خواستار شدند.

از سوي ديگر دستگاه‌هاي امنيتي مصر به منظور مقابله با هر گونه خشونت در راهپيمايي فردا تدابير امنيتي در پل صلح كانال سوئز را كه اسماعيليه و شمال سينا را به مهم مرتبط مي‌كند، تشديد كردند.

دستگاه‌هاي امنيتي مصر همچنين تردد مردم در شمال و جنوب سينا را محدود كرده و تنها به ساكنان اين محل و فلسطينياني كه به نوار غزه رفت‌وآمد مي‌كند به شرط داشتن مجوز اجازه آمد‌وشد مي‌دهند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.