پنج‌شنبه 12 می 11 | 17:19

قانون حجاب و عفاف در دانشگاه ها اجرا می شود

غلامرضا خواجه سروي روز پنج شنبه در گردهمايي روساي دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي غيردولتي – غيرانتفاعي كشور از شوراي فرهنگي دانشگاه ها خواست تا با توجه به مقتضيات محلي و شرايطي كه اين دانشگاه ها دارند قانون حجاب وعفاف را اجرا كنند تا در اين زمينه دچار افراط و تفريط نشويم.


غلامرضا خواجه سروي روز پنج شنبه در گردهمايي روساي دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي غيردولتي-‌غيرانتفاعي كشور از شوراي فرهنگي دانشگاه ها خواست تا با توجه به مقتضيات محلي و شرايطي كه اين دانشگاه ها دارند قانون حجاب وعفاف را اجرا كنند تا در اين زمينه دچار افراط و تفريط نشويم.
وي اجراي قانون حجاب و عفاف را براي جلوگيري از حملاتي كه به دانشگاه ها دررابطه با وضعيت حجاب دانشجويان، صورت مي گيرد امري ضروري دانست و افزود: برخي افراد مي خواهند دانشگاه را يك محيط غيرديني و سكولار جلوه دهند كه بايد با اجراي قانون حجاب وعفاف، مانع از اين امر شد و بهانه به دست آنها نداد.
تشكيل كرسي هاي آزادانديشي نيز يكي ديگر از خواسته هاي خواجه سروي از مسوولان فرهنگي دانشگاه ها بود.
وي خاطرنشان كرد: كرسي هاي آزاد انديشي با ايجاد فضاي تضارب آرا و انديشه ها در دانشگاه، زمينه جنبش نرم افزاري در اين محيط هاي علمي را فراهم خواهند ساخت.
معاون وزيرعلوم با يادآوري اينكه سالها دانشگاه هاي ما به محلي براي تضارب افراد تبديل شده بودند گفت: در سال هاي اخير سعي كرديم دانشگاه را از محل تضارب افراد به محيط تضارب افكار تغيير دهيم و آرامش را به دانشگاه بازگردانيم.
وي تصريح كرد كه دانشگاه بايد به معناي واقعي، يك محيط علمي و به دور از مسائل احساسي باشد و كارها در مدار منطقي خود به پيش برود.

تدوين سند تحول فرهنگي اجتماعي آموزش عالي در مرحله نهايي است
خواجه سروي از نهايي شدن سند تحول فرهنگي اجتماعي آموزش عالي در آينده نزديك خبر داد و گفت كه اين سند در 12 اولويت، تدوين شده و امور فرهنگي را از محدوده دانشجويان به كاركنان و اعضاي هيات علمي دانشگاه ها نيز تسري داده است.
وي افزود: همانگونه كه فعالان و تشكل هاي دانشجويي در ايام تابستان در اردوهاي فرهنگي شركت مي كنند ترتيبي داده شده تا از تابستان امسال، اردوهاي فرهنگي ويژه اعضاي هيات علمي دانشگاه ها نيز برگزار شود.
خواجه سروي تاكيد كرد: رويكرد فعاليت هاي فرهنگي وزارت علوم، تربيتي است و همه دانشگاه ها اعم از دولتي و غيردولتي را در بر مي گيرد و با اينكه تلاش وزارت علوم براي تصويب يك رديف بودجه فرهنگي براي موسسات غيردولتي از مجلس شوراي اسلامي تاكنون به نتيجه نرسيده است اما حمايت از برنامه هاي فرهنگي اين موسسات تا حدامكان در اين وزارتخانه اعمال مي شود.
همايش روساي دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي غيردولتي – غيرانتفاعي سراسر كشور به ميزباني دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: