شنبه 14 می 11 | 11:33

«كشيده» جاي خالي «گل‌آقا» را پر مي‌كند

دو هفته‌نامه طنز و كاريكاتور “كشيده ” در واقع يك كار جديدي است و از زاويه متفاوت به مسائل داخلي نگاه مي‌كند. از زماني كه هفته‌نامه “گل‌آقا ” تعطيل شد تقريبا جايگزيني در فضاي مطبوعات كشور نداشته‌ايم.


مازيار بيژنی  درباره انتشار دو هفته‌نامه طنز «كشيده» اظهار داشت: در ابتدا قرار بود كه نشريه طنز و كاريكاتور “كشيده ” به‌صورت ماهنامه منتشر شود اما مجدداً تصميم به انتشار آن به‌صورت دو هفته‌نامه گرفتيم.

وي ادامه داد: فعلا نشريه كشيده به‌صورت ضميمه روزنامه جوان منتشر مي‌شود تا مجوز انتشار مستقل آن را دريافت كنيم البته درخواست مجوز براي اين نشريه به‌صورت دو هفته‌نامه نيز به هيئت نظارت بر مطبوعات ارائه شده است.

بيژنی در‌خصوص نسبت استفاده از مطالب طنز مكتوب و كاريكاتور در دو‌ هفته‌نامه كشيده خاطر‌نشان كرد: فعلا ميزان استفاده از مطالب طنز مكتوب يا كاريكاتور به‌صورت تركيبي است و مطالب طنز و كاريكاتور به نسبت تقريبا 50، 50 استفاده مي‌شود.

وي در ادامه با اشاره به فقدان نشريات طنز و كاريكاتور در فضاي مطبوعات كشور تصريح كرد: چند سالي است كه جاي خالي طنز در فضاي مطبوعات كشور احساس مي‌شود و طنز در حوزه مسائل داخلي، سياسي، اجتماعي و فرهنگي دچار خلأ است و در طول اين ساليان نشريه طنز به اين معنا نداشته‌ايم.

بيژني يادآور شد: دو هفته‌نامه طنز و كاريكاتور “كشيده ” در واقع يك كار جديدي است و از زاويه متفاوت به مسائل داخلي نگاه مي‌كند و از زماني كه هفته‌نامه “گل‌آقا ” تعطيل شد تقريبا جايگزيني در فضاي مطبوعات كشور نداشته‌ايم.

وي در خصوص امكان تغيير وضعيت دادن دو هفته‌نامه كشيده و تبديل آن به هفته‌نامه اظهار داشت: منتظر هستيم كه بازخورد و استقبال مخاطبان از اين نشريه طنز را ببينيم و در صورت استقبال مخاطبان مي‌توان به انتشار آن به‌صورت هفته‌نامه نيز فكر كرد البته اگر به‌صورت هفته‌نامه منتشر شود بايد مقداري رويكرد خبري نيز داشته باشد.

بيژني با اشاره به طنز‌نويسان و كاريكاتوريست‌هايي كه در اين نشريه همكاري مي‌كنند، گفت: افرادي كه براي همكاري در نشريه كشيده با آنها صحبت شده، بيشتر طنز‌نويسان در حوزه فضاي مجازي بوده‌اند از جمله آقايان سعيدي، احسان‌پور، آگاهي، دانش‌منش و … البته براي شماره‌هاي بعدي حتما با ساير طنز‌نويسان و كاريكاتوريست‌ها نيز براي همكاري صحبت خواهيم كرد.

در شماره اول دو هفته‌نامه طنز و كاركاتور “كشيده ” آثاري از هنرمنداني مانند جواد عليزاده، مازيار بيژني، نعمت‌الله سعيدي، عليرضا ذاكري، محمود محمد تبريزي، حسين كشتكار، محمد‌علي رجبي، محمود نظري، محمد‌رضا ميرشاه‌ولد، رضا باقري شرف، پيمان عليشاهي، محمد‌صالح رزم حسيني، فخرالدين دوست‌‌محمد، حميد‌رضا ماهزاده، عليرضا آگاهي، يونس گريواني، مصطفي حسن‌زاده، عباس گودرزي، حميد صوفي، محسن مالكي، مسعود دانش‌منش، فرهاد رحيم قراملكي و شاهين كلانتري ارائه شده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: