یکشنبه 15 می 11 | 10:51

آیت‌الله نوری همدانی: سقوط آل‌سعود و آل‌خليفه حتمی است

مرجع تقليد شيعيان لشكركشي خادمان قلابي حرمين شريفين به بحرين و سركوب پيروان اهل بيت(ع) را در اين كشور، محكوم كرد و سقوط حكام دست نشانده استكبار و آل‌سعود و آل‌خليفه را حتمي دانست.


آيت‌الله حسين نوري‌همداني از مراجع تقليد‌ عصر روز گذشته در ديدار اعضاي كاروان همبستگي با مردم مظلوم بحرين با اشاره به بيداري ملت‌هاي مسلمان، موج خيزش امت اسلام را نشأت گرفته از انقلاب اسلامي ايران دانست.

وي با اشاره به جنايات آل‌سعود و آل‌خليفه در بحرين، اين جنايات را محكوم كرد و با تقبيح سكوت سازمان‌هاي مدعي حقوق بشر، تصريح كرد: در حالي كه دادگاه لاهه بايد به شكايات مردم بحرين رسيدگي كند، حق را به آل‌خليفه مي‌دهد، از اين‌رو ضروري است كه مسلمانان دادگاه مستقلي داشته باشند.

اين مرجع تقليد در ادامه، حمايت از مظلومان را وظيفه هر مسلماني دانست و با اشاره به روايتي، گفت: اگر به ياري مظلومان نشتابيم، مسلمان نيستيم.

آيت‌الله نوري همداني لشكركشي خادمان قلابي حرمين شريفين به بحرين و سركوب پيروان اهل بيت(ع) را در اين كشور، محكوم كرد و اظهار داشت: آل‌سعود سالي چندين ميليون قرآن در موسم حج هديه مي‌كند و خود را خادم حرمين شريفين مي‌داند و در مقابل به بحرين لشكركشي كرده و فساد ايجاد مي‌كند.

وي سقوط حكام دست‌نشانده استكبار و آل‌سعود و آل‌خليفه را حتمي دانست و تأكيد كرد: اينها بايد بدانند سقوط‌شان حتمي است، هر چند استكبار و غرب مي‌خواهد با حمايت‌هاي همه‌جانبه خود چند روزي اين سقوط و انحطاط را به تأخير بيندازد.

اين مرجع تقليد اضافه كرد: اين بيدارگري از انقلاب اسلامي ايران نشأت گرفته است و حكام مستبد منطقه مي‌ترسند كه روزي در كشورهاي منطقه حكومتي مانند ايران به وجود آيد.

وي روح حاكم بر قيام‌هاي منطقه را محتواي اسلامي و نفي سلطه و استبداد دانست و با اشاره به وضعيت اسفناك مردم بحرين، تأكيد كرد: انقلابيون بحرين بدانند كه ما در كنارشان هستيم و به حمايت‌مان افتخار مي‌كنيم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: