چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۰ | ۱۵:۳۰

سهيل كريمی: قصد گروه انحرافی تصاحب وزارت ارشاد و مديريت سينماست

يك مستندساز با اشاره به گروه انحرافي كه هدفش تغيير مديران فرهنگي و سينمايي كشور است، گفت: اين جريان قصد دارد به‌تدريج پست‌هاي وزارت ارشاد به خصوص حوزه سينما را تصاحب كند و مانند اسب تروا وارد قلعه شده و از پشت به افراد مؤمن و حزب‌الهي خنجر بزند


سهیل کریمی مستندساز در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس درباره فعالیت جریان انحرافی که در حوزه فرهنگ شاهد آن هستیم، گفت: جریان انحرافی که هدفش تغییر مدیران فرهنگی کشور است، مربوط به امروز یا دیروز نیست و به‌تازگی فعال نشده است، بلکه این‌ها سال‌ها قبل قصد تصاحب مدیریت‌های فرهنگی را داشتند و به اسم مذهب و انتظار قصد دارند همه دستاوردهایی را که طی سی و چند سال از آن‌ها نگهداری کرده‌ایم، به باد فنا بدهند.

جریان انحرافی قصد دارد پست‌های وزارت ارشاد به‌خصوص حوزه سینما را تصاحب کند

وی در ادامه افزود: شاید بتوان گفت این جریان انحرافی از زمانی که دکتر احمدی‌نژاد در شهرداری تهران حضور داشتند فعال شدند و در سازمان فرهنگی هنری شهرداری و جاهای دیگر حضور پیدا کردند. در آن مقطع زمانی هم نیروهای مؤمن و حزب‌اللهی به روش کار این افراد معترض بودند و تذکراتی دادند. در زمان ریاست جمهوری دکتر، فعالیت این افراد گسترده‌تر شد و دستشان ‌باز‌تر شد و توانستند جریان‌های قدرت را به دست بگیرند و مسیری را که مدنظرشان بود بهتر و راحت‌تر طی کنند؛ چراکه پول بسیار هنگفتی هم به‌دست آوردند. فعالیت این‌ جریان آرام آرام انجام شد تا امروز که به اسم سیاست‌های فرهنگی دولت و سوءاستفاده از کلام مقام معظم رهبری که فرمودند «جذب حداکثری و دفع حداقلی» قصد دارند افرادی را که سال‌ها دشمن انقلاب بودند و از کسانی که در فتنه دو سال گذشته به خوبی خود را نشان دادند، حمایت ‌کنند و متاسفانه به اسم دفاع از خانه سینما و صنف سینماگر از این جریان حمایت می‌کنند.

کریمی در ادامه افزود: این جریان قصد دارد افرادی را جذب و در سیاستگذاری‌های فرهنگی کشور قراردهد که اعتقادی به انقلاب ندارند و از هر فرصت استفاده می‌کنند تا ریشه‌های انقلاب را بزنند. در یکی دو سال اخیر شرایط به گونه‌ای از سوی سیاستگذاران فعلی فرهنگی کشور فراهم شد تا افراد با استعداد و مومن و معتقد در عرصه فیلمسازی امکان رشد و نمو پیدا کردند.
وی در ارتباط با سینمای مستند گفت: در حوزه مستند که حوزه تخصصی من است، خوشبختانه معاونت سینمایی با درایت و هوشمندی یک مسیری را ایجاد و در آن قدم گذاشت که ما در یکی دو سال آینده شاهد شکوفایی بسیار خوب سینمای مستند خواهیم بود. کمک‌ها و حمایت‌هایی که از سوی معاونت سینمایی و مرکز گسترش سینمای مستند به مستندسازان صورت می‌گیرد و فرصت بسیار خوبی که برای سینمای مستند ایجاد شد به نام پاتوق هنرمندان در سینما سپیده همه و همه باعث می‌شود تا سینمای مستند بیش از پیش شکوفا شود و در چند سال آینده نگاه‌های دنیا به سوی سینمای مستند حرفه‌ای ایران باشد.

وی در ادامه توضیح داد: متاسفانه جریان انحرافی در تلاش است تا افرادی را که در دوره‌ به اصطلاح سازندگی یا اصلاحات خون به دل بچه مسلمان‌ها کردند و آن‌ها را قلع و قمع کردند تا بتوانند به جریان‌های لیبرالی که می‌خواهند برسند، حمایت ویژه ‌کند. جریان لیبرالی که پرچمدارش مهاجرانی بود که امروز در خارج از کشور به عنوان ضد انقلاب فعالیت می‌کند. متاسفانه این جریان انحرافی گوی سبقت را از آن‌ها ربوده است و قصد دارند کسانی را جذب سیاست‌های فرهنگی کشور نمایند و عنان قدرت سینما را به آن‌ها بسپارند که این‌ها جز
فسق و فجور چیزی نداشتند. حتی آن‌هایی که سیاسی کار هم بودند به هر بهانه‌ای سعی کردند ضربه به انقلاب بزنند در همین دو سه سال گذشته شاهد بیانیه‌ها، موضع‌گیری‌های مختلف این افراد بودیم. این افراد بزرگ‌ترین دشمن داخلی دولت دهم بودند. آن‌ها مترصد فرصت بودند تا بهانه‌ای به دست بیاورند و به نوعی رئیس جمهور را زیر سؤال ببرند و او را تضعیف کنند. الان همین جریان انحرافی توانستند روی رحیم‌مشایی نفوذ کنند و قصد دارند کم کم پست‌های وزارت ارشاد به خصوص حوزه سینما را تصاحب کنند و مانند اسب تروا وارد قلعه شده و از پشت به افراد مؤمن و حزب‌الهی خنجر بزنند.

پوزه جریان انحرافی را به خاک می‌مالیم

کریمی خاطر نشان ساخت: در این برهه از زمان اگر بخواهیم سکوت کنیم، میدان را به این‌ جریان انحرافی واگذار کردیم. اگر مسئولین سیاسی و فرهنگی کشور در این زمینه اقدام نکنند شک نکنند بچه مسلمان‌های حوزه فرهنگ که پیشکسوت ما هستند و زمانی را در جبهه‌های جنگ حضور داشتند و از دستاوردهای انقلاب دفاع کردند و این شجره انقلاب را بارور کنند و ما که سن و سالمان کمتر است بیکار نخواهیم نشست.
وی اظهار داشت: طبق وصیت نامه حضرت امام که در فرازی از آن آمده است که اگر به مسئولان تذکر دادید و آن‌ها توجه نکردند و هشدار‌ها را به گوش نشنیدند باید بچه‌های مسلمان خودشان وارد عمل شوند. ما به سخت‌کوشی و تلاش شبانه روزی دکتر احمدی‌نژاد اعتقاد داریم و برای ما ولایت مداری ایشان بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است و از او دفاع کرده و می‌کنیم اما اگر جایی ببینیم که ایشان در مسیری انحرافی قدم برمی‌دارند، اقدام می‌کنیم چرا که این دست عملکرد‌ها با عملکرد موسوی و کروبی و خاتمی تفاوتی برایمان نخواهد داشت.
همانطور که فتنه انتخابات را ظرف هشت ماه خواباندیم، همت می‌کنیم و این فتنه و جریان انحرافی را نیز پوزه‌اش را به خاک می‌مالیم. دفاع از آرمان‌های انقلاب برای ما از اهمیت بالایی برخودار است. اگر جایی احساس کنیم کوچک‌ترین لطمه‌ای به آرمان‌ها و دستاوردهای انقلاب وارد می‌آید به برادر خود هم رحم نخواهیم کرد این‌ها که دیگر جریان‌های معلوم‌الحالی هستند.

دکتر احمدی‌نژاد باید جلوی این جریان انحرافی را بگیرد

وی در خاتمه افزود: به عقیده من دکتر احمدی‌نژاد باید جلوی این جریان انحرافی را بگیرد و اگر این اتفاق نیفتاد ما باید خودمان وارد عرصه شویم. تا الان هرکاری که خواستند انجام دادند و آقا خواستند ما سکوت کنیم و سکوت کردیم اما این جریان از این موضوع هم سوء استفاده کرده و در حال رسوخ به حوزه فرهنگ است، حوزه‌ای که بسیار اهمیت دارد

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: