پنج‌شنبه 22 آوریل 10 | 15:06

العربیه و گاف‌هایش!

شبکه العربیه درزمینه دروغ پردازی و جوسازی در حوزه ورزش نیز فعال است. چند روز قبل نیز شبکه العربیه به جو سازی و دروغ پردازی درباره بازی “سپاهان” و “الشباب” عربستان در لیگ قهرمانان آسیا پرداخته بود که باعث واکنش رسمی سایت باشگاه سپاهان شد… پیش از این نیز گاف‌های این سایت در رابطه با نماینده ایران در آژانس، حمایت از ریگی، جدی گرفتن دروغ 13، و نیز ماجراهای عراق اعتراضات فراوانی آفریده بود.


شبکه خبری العربیه را می توان به یقین یکی از شبکه هایی دانست که در زمینه گاف دادن و انتشار اخبار کذب رکورددار است.

به گزارش سایت جها‌ن‌نیوز، این شبکه که به عنوان بازوی رسانه‏ای سیستم تبلیغاتی – امنیتی رژیم سعودی عمل می کند، در همه حوزه های سیاسی، فرهنگی و حتی ورزشی(!) درزمینه انتشار اخبار دروغ و کذب تبحر خاصی دارد!

این شبکه خبری سعودی همواره تلاش دارد باهدف تضعیف موقعیت ایران در منطقه، کوچکترین اخبار مربوط به ایران را با آب و تاب فراوان منتشر کند.

رسالت سخنگویی “عبدالمالک ریگی” و تلاش برای تنش آفرینی در حوادث پس از انتخابات، رسالت اصلی این شبکه بر علیه ایران در طول سال گذشته بود.

از سویی دیگر باید گفت: شبکه تلویزیونی “العربیه” عربستان سعودی به خاطر پخش گزارش های مغرضانه، اهانت آمیز و جانبدارانه درباره انتخابات عراق، در این کشور به شبکه تلویزیونی “العبریه” (طرفدار رژیم صهیونیستی) معروف شده است.

/گاف العربیه در رابطه با نماینده ایران در آژانس/

شبکه خبری سعودی العربیه که به گاف دادن در موضوعات مختلف شهرت دارد در جدیدترین مورد نماینده سابق ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی را به عنوان نماینده فعلی ایران در وین معرفی کرد!
/جوسازی در حوزه ورزش/

شبکه العربیه درزمینه دروغ پردازی و جوسازی در حوزه ورزش نیز فعال است. چند روز قبل نیز شبکه العربیه به جو سازی و دروغ پردازی درباره بازی “سپاهان” و “الشباب” عربستان در لیگ قهرمانان آسیا پرداخته بود که باعث واکنش رسمی سایت باشگاه سپاهان شد.

سایت باشگاه سپاهان در واکنش به جوسازی شبکه تلویزیونی العربیه در حوزه ورزش نوشته بود: این شبکه به دنبال تفرقه افکنی در ایران است.

شبکه تلویزیونی العربیه وابسته به شاهزادگان سعودی که شکست‌ باشگاه‌های عربستانی و حذف از آسیا آنان را عصبانی کرده است، در اقدامی کینه توزانه میزبانی اصفهان، هتل‌ها و ورزشگاه‌های این شهر را از عوامل شکست الشبابی‌ها دانسته بود!

در این باره شبکه العربیه در خبری دروغ مدعی حمله هوادران سپاهان به بازیکنان الشباب شده است، مطلبی که حتی “خالد البطلان” مدیر باشگاه الشباب هم با توجه به بزرگی این دروغ آن را در همین شبکه تکذیب و رد کرده بود.

/وقتی العربیه دروغ 13 را جدی می گیرد/

از سویی دیگر درآغاز سال جدید، دروغ سیزده چندین وبلاگ و سایت کم نام و نشان به خبر رسانه سعودی تبدیل شد و رسوایی به بار آورد.

بنابراین گزارش، پس از آن که چندین سایت ضدانقلاب، خبر دادند که “غلامحسین الهام” در اتوبان قزوین – رشت دچار سانحه رانندگی شده و درگذشته است، شبکه خبری العربیه به نقل از منابع خود در ایران با آب و تاب خبر داد که سخنگوی سابق دولت ایران در مسیر قزوین درگذشته است!

/العربیه صدای مردم عراق راهم در آورد/

پیش از این نیز تعداد زیادی از روزنامه‌نگاران و شهروندان عراقی در داخل و خارج از دولت عراق و نیروهای امنیتی این کشور، خواستار جلوگیری از ورود خبرنگار شبکه “العربیه ” به حوزه انتخابات شده بودند.
ماجرا از این قرار بود که تعداد زیادی از خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و شهروندان عراقی در داخل و خارج از دولت و نیروهای امنیتی عراق خواسته بودند تا خبرنگار شبکه‌های تروریستی بویژه شبکه العربیه را به حوزه‌ انتخاباتی راه ندهند زیرا این شبکه‌ها با انتشار اخبار کاذب موجب ایجاد رعب و وحشت در میان شهروندان عراقی می‌شوند.

/حمایت از ریگی/

در زمینه حمایت از “عبدالمالک ریگی” شبکه العربیه از شهرت بسیاری برخوردار است؛ به طوری که رسانه تبلیغاتی رژیم عربستان وقتی نتوانست خشم خود را از دستگیری رییس گروه تروریستی جندالله پنهان کند، از زبان سخنگوی این گروه اعلام کرد که حرکت های تروریستی علیه ایران ادامه خواهد داشت.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.