یکشنبه 15 می 11 | 18:20

عبور از فتنه دوم در مصاحبه با پناهیان در شماره جدید پنجره

تازه‌ترین شماره هفته نامه پنجره با موضوعاتی همچون فتنه دوم، بیست و چهارمین دوره نمایشگاه کتاب، جدایی بحرین از خاک ایران، پهلوانی در ورزش، احداث بوستان بزرگ ولایت و ده‌ها مطالب خواندنی و متنوع دیگر، منتشر شد. نودمین شماره پنجره با عکس روی جلدی از حجت الاسلام و المسلمین پناهیان و تیتر “عبور از فتنه دوم”، روی پیشخوان روزنامه فروشی‌ها قرار گرفته است.


تازه‌ترین شماره هفته نامه پنجره با موضوعاتی همچون فتنه دوم، بیست و چهارمین دوره نمایشگاه کتاب، جدایی بحرین از خاک ایران، پهلوانی در ورزش، احداث بوستان بزرگ ولایت و ده‌ها مطالب خواندنی و متنوع دیگر، منتشر شد. این هفته بحث اخلاق در ورزش حرفه ای به خصوص فوتبال را در گفتگوی ویژه ای با دکتر مجتبی شریفی رئیس پیشین کمیته انضباطی فوتبال بررسی کرده ایم.

به گزارش روابط عمومی هفته‌نامه پنجره، نودمین شماره هفته‌نامه خبری- تحلیلی پنجره با عکس روی جلدی از حجت الاسلام و المسلمین پناهیان و تیتر “عبور از فتنه دوم”، روی پیشخان روزنامه فروشی‌ها قرار گرفته است.

باشگاه اهل قلم
باشگاه اهل قلم این هفته، همراه با نوشتارهایی از ابراهیم فیاض، ذبیح الله نعیمیان و سید محمد روحانی است. در این مقالات به موضاعاتی همچون الگوی اسلامی-ایرانی پیشرفت، مناسبات دین و روحانیت و سیاست و … پرداخته شده است.

فتنه ای بزرگتر از فتنه سبز
«فتنه دوم»، كليدواژه‎اي است كه اين روزها ديگر بايد به شنيدن آن عادت كرد. نخبگان اصيل گفتمان انقلاب اسلامي از مدت‎ها پيش وقوع فتنه‎اي بزرگتر از فتنه 88 را پيش‎بيني و نسبت به تبعات سنگين آن براي انقلاب اسلامي اظهارنگراني كرده بودند. ماجراي وزير اطلاعات و ورود مقام معظم رهبري به اين موضوع، مانند دستي نيرومند پرده بزرگي را از مقابل ديدگان دلسوزان انقلاب كنار زد تا به يك‎باره با ابعاد مختلف اين فتنه به‎صورت يك‎پارچه آشنا شوند و پازلي را كه هر تكه آن در سال‎هاي اخير، بدون ارتباط منطقي در كنار يكديگر قرار گرفته بود حالا با روشن شدن ابعاد ماجرا، با سر و شكل مشخص و معنا و مفهومي مستقل از اجزا ادراك كنند.
در این پرونده سیاسی این هفته به طور مفصل به بررسی ابعاد فتنه دوم، چگونگی رشد آن و نحوه برخورد با این فتنه پرداخته ایم. حجت الاسلام پناهیان، عباس سلمین نمین ، حجت الاسلام حمید رسایی، حجت الاسلام قاسم روانبخش، جلال فیاضی و … ما را در این پرونده همراه می کنند.

گردش از شمال به جنوب شهر
این روزها، بوستان در حال احداث ولایت در جنوب شهر تهران نه تنها به خاطر وسعت بلکه بیشتر به دلیل وعده سکاندار اصلی مدیریت شهری تهران به رهبری و مردم جنوب شهر، مورد توجه رسانه‎ها و مردم قرار گرفته است. محمد باقر قالیباف قول داده که این بوستان بزرگ را که با حضور مقام معظم رهبری در روز 17 اسفند سال گذشته عملیات ساختمانی اش کلید خورد تا سوم خرداد ماه به تهرانی‎ها تحویل دهد و این خودش یک رکورد در ساخت فضای سبز شهری به حساب می‎آید.
از همین رو در پرونده جامعه این شماره پنجره، با حضور چهره هایی همچون محمدباقر قالیباف، علی محمد مختاری، معصومه آباد و مرتضی طلایی به این موضوع پرداخته ایم

40 سال پيش شناسنامه ايراني داشتند
مي‎گويند خود مردم بحرين در انتخاباتي شركت كرده‎اند و به جدايي از ايران رأي داده‎اند. اما اين گزاره خبري صحيح نيست. چون هيچ انتخاباتي در مقطع جدايي بحرين از ايران، برگزار نشده و صرفا جماعتي از نهادهاي مدني و گروه‎هاي سياسي، به اين كار رأي داده‎اند. وضعيت امروز بحرين و نسبت بين اكثريت معترض مردم و حاكمان اين مجموعه جزيره، نشانه روشني از اين ماجراست.
آن‎قدر در دوره‎هاي مختلف تاريخي، بخش‎هاي مختلف از سرزمين ايران را از آن جدا كرده‎اند كه گاهي فكر مي‎كنيم، بحرين هم «در زمان‎هاي قديم» از ايران جدا شده، ولي سال 1971، يعني 1350 شمسي، سالي است كه جزيره‎هايي كه دور هم «بحرين» ‌نام دارند، بدون دريافت امتياز يا ما‎به‎ازايي، از كشور ما جدا شدند.
پرونده تاریخ این شماره هفته نامه پنجره با حضور دکتر هرمیداس باوند به موضوع جدایی بحرین از ایران می پردازد.

پهلوان مرده را عشق است!
از پهلوانی که سخن به میان می‎آید، به یاد واژه‎‎هایی چون خلوص نیت، گذشت، فداکاری و جوانمردی می‎افتیم. لقب پهلوانی را در ورزش، به هر کسی نمی‎دهند و تنها ورزشکارانی لایق این عنوان هستند که علاوه‎بر قهرمانی در عرصه‎‎های مختلف، در بحث معنویات و خصایص انسانی نیز پیشتاز سایرین باشند. با این‎حال به‎سختی می‎توان در ورزش اين روزگار، پهلوانانی واقعی هم‎ردیف پوریای‎ولی‎‎ها و تختی‎‎ها یافت، و پهلوانی، قطعه‎ای گمشده در پازل ورزش است، پازلی که قطعه‎‎های گمشده، زیاد دارد!
در پرونده ورزشی این هفته همراه با حسین رضازاده، علیرضا صفارزاده و … به موضع فقدان روحیه پهلوانی در ورزش امروز پرداخته ایم.

یکی بخر ، دوتا ببر!
اردیبهشت هر سال، میعادگاه اهل فرهنگ است. سال 1390، نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بیست و چهارمین دوره خود را طی می کند. 13 اردیبهشت در مصلای امام خمینی (رحمت‎الله‎علیه) رسما افتتاح شد تا برای پنجمین سال پیاپی، اين نمايشگاه مهمان بزرگ‎ترین نمازخانه کشور شود.
در پرونده ادبیات این هفته به متن و حاشیه بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی تهران پرداخته ایم.

مجله برون مرزی
در این شماره پنجره باز هم دست پر به استقبال شما آمده ایم. نوام چامسکی درباره واکنش خود از شنیدن خبر اوسامه می گوید. همچنین در این شماره به موضاعاتی همچون دروغ های بی پایان کاخ سفید، روابط فتح و حماس و انتفاضه سوم و همچنین گزیده های از دنیای سیاست خارجی پرداخته ایم.

چارسو
چارسوی پنجره این هفته نیز همچون همیشه متنوع است. در این شماره میزبان محمدحسن نیرومند، کاریکاتوریست خوب کشورمان بودیم. چارسو همچنین به دنبال فعالان عرصه کتاب رفته و پیشنهادات آنها درباره نمایشگاه کتاب و آنچه شما می توانید بخرید، را جمع آوری کرده است.

ضمیمه پنجره 90؛ یادمان بزرگان
اردیبهشت، برای حوزه‎‎‎های علمیه، با دو خاطره تلخ همراه است، خاطره از دست دادن دو مرجع بزرگ که هرکدام‎شان ثقلی در جهان اسلام محسوب می‎شدند. آیت‎الله فاصل لنکرانی و آیت‎الله محمدتقی بهجت رحمت‎الله علیهما.
ضمیمه 16 صفحه ای هفته نامه پنجره اختصاص به دو مرجع والامقام متوفی در اردیبهشت یعنی آیت‎الله فاضل لنکرانی و آیت‎الله محمدتقی بهجت دارد. در این ویژه نامه همراه با آیت‎الله جلالی خمینی، آیت‎الله دری نجف آبادی، آیت‎الله محمدجواد فاضل لنکرانی، آیت‎الله سید احمد خاتمی، دکتر علی اکبر ولایتی، حجت الاسلام علی بهجت و … به بررسی زندگی این دو بزرگوار پرداخته ایم.

علاوه بر پرونده‎هایی که اشاره شد در بخش مجله خبری پنجره، خبر‌ها، گزارش‎ها و تحلیل‎های کوتاه و متنوعی در حوزه‌های مختلف، منتشر شده و یادداشت خواندنی گوناگونی نیز درباره مسائل مبتلا به ایران و جهان، به قلم صاحب‎نظران شناخته شده، به مخاطبان ارائه شده است.

نودمین شماره هفته نامه خبری- تحلیلی پنجره به را با آثار و گفتاری از: هرمیداس باوند، سید احمد خاتمی، علیرضا پناهیان، عباس سلمین نمین، علی اکبر ولایتی حمید رسایی، قاسم روانبخش، جلال فیاضی، ابراهیم فیاض، جواد محدثی، حسین رضازاده، محمدرضا طالقانی و… از کیوسک‌های روزنامه فروشی و مراکز عرضه محصولات فرهنگی در سراسر کشور تهیه کنید.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.