دوشنبه 16 می 11 | 10:55

۳ روز عزای عمومی براي شهدای سالروز فاجعه اشغال فلسطين

در پي شهيد و زخمي شدن ده‌ها فلسطيني در يورش ديروز نظاميان صهيونيست به تظاهرات‌كنندگان سالروز اشغال فلسطيني، سه روز عزاي عمومي در سراسر فلسطين اعلام شد.


“محمود عباس ” رئيس تشكيلات خودگردان فلسطين اعلام كرد كه در تمامي ادارات رسمي در داخل و خارج از فلسطين به مدت سه روز به نشانه عزاي عمومي براي شهداي فلسطيني و عربي سالروز فاجعه اشغال فلسطين، پرچم فلسطين نيمه افراشته شود.

نظاميان صهيونيست ديروز با شليك گلوله‌هاي جنگي و گازهاي اشك‌آور دست به سركوب راهپيمايان زدند كه در پي اين جنايت 150 تن از آنان زخمي شدند.

گروه‌هاي فلسطيني نيز ديروز در غزه در نشستي كه بنا به دعوت جهاد اسلامي و حماس تشكيل شد، امروز(دوشنبه) را اعتصاب جزئي در كرانه باختري و نوار غزه اعلام كردند و گفتند كه پرچم‌هاي فلسطين در تمامي سفارت‌خانه‌هاي فلسطين در خارج نيمه افراشته شود و همچنين روز سه‌شنبه مراسم ختمي نيز در ميدان سرباز گمنام در مقابل مقر مجلس قانونگذاري فلسطين براي شهداي شصت‌وسومين سالروز فاجعه اشغال فلسطين برگزار شود.

سخنگوي جنبش مقاومت اسلامي “حماس ” تاكيد كرد: رخدادهاي امروز فلسطين و مرزهاي آن كه در جريان آنها ده ها تن شهيد و مجروح شدند نقطه عطفي در تاريخ منازعه عربي صهيونيستي به شمار مي رود.

“سامي ابوزهري ” طي بيانيه اي كه نسخه اي از آن در اختيار مركز اطلاع رساني فلسطين قرار گرفت، اعلام كرد: اين رخدادها نشانگر اين واقعيت است كه ملت فلسطين خواهان برچيدن بساط اشغالگري و تحقق حق بازگشت آوارگان است.

وي به ملت‌هاي فلسطين و عربي كه براي مقابله با تجاوزات دشمن صهيوينستي قيام كرده‌اند، درود و سلام نثار كرد و گفت كه اين انتفاضه حامل پيامي به رژيم صهيونيستي است و آن اينكه ملت فلسطين به سرزمين خود باز مي گردد و خروج اشغالگران صهيونيست از آنجا كم هزينه تر از رويارويي است.

وي گفت كه حماس سران رژيم اشغالگر قدس را مسئول قتل عام شهروندان بي گناه و بي دفاع فلسطيني قلمداد مي‌كند.

سخنگوي اين جنبش خواستار به راه انداختن بزرگ‌ترين طرح بين المللي براي محكوميت تجاوزات رژيم صهيونيستي عليه غير نظاميان فلسطيني در جريان راهپيمايي هاي مسالمت آميز شد.

از سوي ديگر ، رژيم صهيونيستي ديروز پيكر10 نفر را كه به ضرب گلوله نظاميان صهيونيست در روستاي “مجدل شمس ” واقع در جولان اشغالي به شهادت رسيده بودند، تحويل طرف سوري داد.

خبرگزاري رويترز نيز به نقل از برخي منابع درماني لبنان از شهادت 10 نفر ديگر از تظاهرات‌كنندگان در روستاي “مارون الراس ” واقع در مرز لبنان با فلسطين اشغالي خبر داد.

بنابر اين گزارش، بيش از 100 نفر ديگر نيز در حمله ديروز صهيونيست‌ها به تظاهرات‌كنندگان در روستاي مرزي مارون الراس مجروح شدند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: