دوشنبه 16 می 11 | 11:08

خروج اشغالگران آمريكایی؛ كربلای معلی غرق در شادی و سرور

پس از اعلام خبر خروج نظاميان آمريكايي از شهر كربلا، مردم شهر كربلا به‌ كوچه‌ و خيابان‌ها ريختند و گروهاي داوطلب نيز اطراف حرم مطهر امام حسين با استقرار چادرهاي بزرگ، غذا و شيريني را در ميان زائران پخش كردند.


پس از آنكه‌ روز جمعه‌ آخرين مقر نظاميان آمريكايي در استان كربلاي معلي به نيروهاي ارتش عراق تحويل داده شد و اين استان به‌ عنوان “اولين استان پاك ” لقب گرفت، هم اكنون موجي از شادي و سرور اين شهر مقدس عراق را فرا گرفته‌ است.

بر اساس گزارش‌هاي دريافتي ، تنها ساعاتي پس از اعلام اين خبر از تلويزيون رسمي دولت عراق، مردم شهر كربلا به‌ كوچه‌ و خيابانها ريختند و با پخش گل و شيريني و شربت به‌ استقبال اين روز تاريخي رفتند.

گزارش خبرنگار خبرگزاري فارس در كربلاي معلي حاكي از آن است كه‌ مردم در اطراف حرم مطهر امام حسين، با استقرار چادرهاي بزرگ، غذا و شيريني را در ميان زائران پخش كردند.

“آمال الدين الهر ” استاندار كربلا نيز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري فارس اين روز را ” يك مناسبت ملي و تاريخي ” توصيف كرد و گفت: براي مردم استان كربلا، شرف بزرگي است كه‌ استان آنها به‌ عنوان اولين استان پاك عراق لقب بگيرد.

وي افزود: هم اكنون هيچ يك از نيروهاي ائتلاف در استان كربلا حضور ندارند و تمامي امنيت شهر به‌ دست نيروهاي پليس و ارتش عراق است.

شب گذشته‌ نيز در اكثر مساجد و حسينه‌ هاي شهر كربلا تا نيمه‌هاي از شب به‌ مناسبت اين روز تاريخي ، سرود‌هاي مذهبي پخش شد.

به‌ گفته‌ خبرنگار خبرگزاري فارس در كربلا، همزمان با جشن و سرور مردم ، نيروهاي پليس و ارتش عراق تدابير امنتيي شديدي را در ورودي شهر و خيابانهاي منتهي به‌ حزم امام حسين برقرار كرده‌اند و مردم را بازرسي مي‌كنند.

منابع امنيتي استان كربلا معتقدند يروهاي عراق به خوبي آموزش و دوره ديده‌اند و مي‌توانند به‌ خوبي عهده تامين امنيت كشور و دفع هرگونه تهديدي از سوي دشمنان بر آيند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: