سه‌شنبه 17 می 11 | 11:58

وفاداری به‎ سلطنت، ‎شرط ادامه ‎تحصيل در بحرين

به گفته فعالان حامي حقوق بشر در بحرين مقامات اين کشور دانشجويان را مجبور کرده‌اند تا يا وفاداري خود را به خاندان سلطنتي نشان دهند يا از دانشگاه اخراج شوند.


به گفته فعالان حامي حقوق بشر در بحرين مقامات اين کشور دانشجويان را مجبور کرده‌اند تا يا وفاداري خود را به خاندان سلطنتي نشان دهند يا از دانشگاه اخراج شوند.

جامعه جوانان بحريني حامي حقوق بشر گزارش داده است که دانشگاه اين کشور برنامه‌اي را در دست دارد که به موجب آن تنها دانشجويان طرفدار دولت مي‌توانند در دانشگاه تحصيل کنند و هر کس که از امضاي تعهدنامه وفاداري به خاندان سلطنتي سرباز زند، از تحصيل در تنها مرکز تحصيلات عاليه دولتي بحرين محروم خواهد شد.

در بخشي از اين تعهدنامه آمده است: “من اذعان مي‌کنم که عدم امضاي اين سند (تعهدنامه) به معناي انصراف از ادامه تحصيل در دانشگاه بحرين خواهد بود”.

فعالان بحريني همچنين مي‌گويند دانشگاه به زنداني بزرگ تبديل شده است که نيروهاي امنيتي در همه جاي آن حضور دارند و دوربين‌هاي مخفي در قسمت‌هاي مختلف آن نصب شده است.

دانشگاه بحرين تعدادي از دانشجويان را به دليل شرکت در تظاهرات ضددولتي در محوطه دانشگاه و يا بيان نظرات‎اشان در سايت‌هاي اجتماعي مانند فيس بوک، تعليق کرده است.

معترضان بحريني از اواسط ماه فوريه (بهمن) عليه حکومت خاندان سلطنتي آل خليفه به پا خاسته و خواستار پايان دادن به اين حکومت شده‌اند.

دولت بحرين با حمايت سربازان سعودي معترضان ضدرژيم را به شدت سرکوب کرده است.در جريان اين سرکوب‌ها، ده‌ها تن از معترضان کشته و تعداد بي‌شماري زخمي شده‌اند.

در جريان سرکوب‎ها، نيروهاي رژيم به ده‌ها مسجد، مدرسه و اماکن مذهبي حمله برده و شماري از آن‌ها را تخريب کرده‌اند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: