یکشنبه 22 می 11 | 12:11

ردپای تازه صهیونیست‌ها در آشوب‌های سوریه

تلویزیون رژیم صهیونیستی درگزارشی با پخش اظهارات یکی از سرکردگان فعال گروههای آشوبگر در جنوب سوریه، نقاب از چهره آشوبگران شهر «درعا» برداشت، و احتمال دست داشتن صهیونیست‌ها در ناآرامیهای اخیر سوریه را به یقین تبدیل کرد.


تلویزیون رژیم صهیونیستی درگزارشی با پخش اظهارات یکی از سرکردگان فعال گروههای آشوبگر در جنوب سوریه، نقاب از چهره آشوبگران شهر “درعا ” برداشت، و احتمال دست داشتن صهیونیستها در ناآرامیهای اخیر سوریه را به یقین تبدیل کرد.

شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی در چارچوب گزارشی از آخرین تحولات سوریه، بخشهایی از اظهارات “شیخ عبدالله تمیمی ” یکی از سرکردگان گروههای آشوبگر در سوریه که نقش عمده ای در حمایت از گروههای خراب کار و شعله ور ساختن آتش فتنه دارد، پخش کرد.
گزارشگر شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی درباره وی گفت: “شیخ عبدالله تمیمی که برخلاف ظاهرش که دال بر گرایشهای افراطی است، رویکردی میانه رو دارد “.

وی افزود: “شیخ عبدالله تمیمی بر خلاف سایر رهبران دینی مسلمانان، به یهودیت دولت اسرائیل اعتراف می‌کند. رویکردهای وی با سایر گروههای اسلامی که دولت اسرائیل را یک رژیم نامشروع می پندارند کاملا در تضاد است “.

گزارشگر اسرائیلی گفت: “شیخ تمیمی همواره مردم سوریه را به گفت‌وگو با اسرائیل دعوت می کند “. این گزارشگر افزود: “شیخ تمیمی برقراری صلح میان سوریه و اسرائیل را غیر ممکن می داند، وی می گوید برای برقراری روابط حسنه با اسرائیل ابتدا باید موانع را از سر راه برداریم “.

شبکه 10 تلویزیون اسرائیل در این گزارش، بخشهایی از اظهارات عبدالله تمیمی را پخش کرد. تمیمی مدعی شد: “هیچ قدرتی قادر نیست دولت اسرائیل را از صحنه جهان محو کند “. وی در این سخنان که بیانگر وابستگی گروه‌های آشوبگر در سوریه به رژیم اشغالگر است، تاکید کرد: “مردم سوریه خواستار برقراری صلح با اسرائیل هستند.

گزارشگر تلویزیون رژیم صهیونیستی، پس از اظهارات شیخ تمیمی، گفت: “برای شیخ عبدالله تمیمی که در روزهای آینده در تظاهرات جنوب سوریه شرکت می کند آرزوی موفقیت می‌کنم، امیدورام که از تیررس نیروهای امنیتی سوریه در امان باشد زیرا در صورت بازداشت بی درنگ کشته می‌شود “.

“قسام قصیر ” کارشناس مسائل رژیم صهیونیستی در بررسی این گزارش در گفت‌وگو با برنامه این هفته “العین الاسرائیلیه ” (از نگاه رسانه های اسرائیل) شبکه خبری العالم تصریح کرد: شعله‌ور ساختن فتنه های مذهبی و ایجاد شکاف میان مذاهب مختلف اسلامی یکی از ترفندهای معروف امپریالیسم نوین و رژیم صهیونیستی است.

وی افزود: صهیونیستها با ارائه وجه مذهبی از عوامل خیانتکار دست نشانده خود که در ناآرامیهای اخیر سوریه نقش عمده ای ایفا می کنند، در صدد اهانت به آرمانهای ارزشمند اسلام و ایجاد شکاف میان صفوف یکپارچه مردم سوریه هستند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: