یکشنبه 22 می 11 | 15:56

يك تيم ده نفره، تحقيقات فيلمنامه زندگي شهيد شوشتري را آغاز كرد

تيمي 10 نفره به سرپرستي جواد اردكاني تحقيقات گسترده‌اي را براي نگارش فيلمنامه زندگي سردار شهيد شوشتري به تهيه‌كنندگي ابراهيم اصغري آغاز كرد.


ابراهيم اصغري تهيه‌كننده پروژه گفت: ساخت فيلم سينمايي درباره زندگي سردار شهيد شوشتري را در برنامه كار خود قرارداديم. پروسه تحقيقات درباره زندگي ايشان بسيار وسيع و گسترده خواهد بود زيرا ايشان از ابتدا تا انتهاي جنگ درمناطق مختلف حضور داشتند و در رده‌هاي مختلف سپاه بودند. ايشان همچنين جانشين فرمانده نيروي زميني سپاه و فرمانده قرارگاه منطقه جنوب شرق كشور بودند كه در منطقه سيستان و بلوچستان در يك بمب‌گذاري به شهادت رسيدند.

وي در ادامه افزود: در اين فيلم سعي خواهيم كرد زواياي مختلف زندگي ايشان از سال 57 تا زمان شهادت‌شان كه مقطعي طولاني حدود 30 سال است در اين فيلم مورد بررسي قرار دهيم و برهمين اساس، يك تيم ده نفره كار تحقيقات را به سرپرستي جواد اردكاني آغاز كرده‌اند و نگارش فيلمنامه نيز به سرپرستي جواد اردكاني انجام خواهد شد.
تهيه‌كننده فيلم تحسين شده «به كبودي ياس» در ادامه گفت: براي تحقيقات و نگارش فيلمنامه زماني حدود يكسال را در نظر گرفتيم و اميدواريم اوايل سال آينده بتوانيم فيلم را به كارگرداني جواد اردكاني جلوي دوربين ببريم. البته نگارش فيلمنامه و در نهايت ساخت اين فيلم نياز به حمايت و همكاري مسئولان نهادها و ارگان‌هاي مختلف دارد كه انشاء‌الله بتوانيم كاري ارزنده و درخور توجه را ارايه دهيم.

به گزارش فارس، سردار سرتيپ پاسدار نور علي شوشتري در سال 1327 در روستاي سر ولايت شهرستان نيشابور به دنيا آمد.

وي به عنوان يكي از فرماندهان پرافتخار و يادگاران نامدار دفاع مقدس، در دوران قبل از انقلاب با ارادت ويژه‌اي كه نسبت به مقام معظم رهبري حضرت آيت‌الله العظمي خامنه‌اي داشت و به طور مرتب در جلسات ايشان شركت مي‌نمود و بدين طريق با فضاي مبارزه ارتباط داشت. در دوران بعد از انقلاب و مخصوصاً در زمان دفاع مقدس نيز در عمليات هاي مختلف – خصوصاً در جبهه جنوب – حضور فعال داشت.
سردار شوشتري كه افتخار همرزمي شهيدان بزرگواري همچون شهيد باكري و شهيد برونسي را در كارنامه زرين خود دارد، در اكثر عمليات‌ها با مسئوليت‌هاي مختلف به ويژه فرماندهي محورهاي عملياتي حضوري فعال داشت كه هفت بار جراحت شديد و تحمل رنج و درد ناشي از آن ماحصل اين حضور فعال و مخلصانه بود و بدين ترتيب افتخار جانبازي را چون برگ زرين ديگري براي كتاب زندگي سراسر مجاهدت او به ارمغان آورد.

فرماندهي لشگر5 قرارگاه نجف، قرارگاه حمزه و جانشيني فرمانده نيروي زميني سپاه بخشي از مسئوليت هاي اين فرمانده بزرگ و شهيد والا مقام است. وي از اول فروردين 88 نيز با حفظ سمت، فرماندهي قرارگاه قدس زاهدان را عهده دار شد و موفق گرديد با تلاشي پيگير و مجاهدتي خستگي ناپذير ايجاد اتحاد بين طوايف شيعه و سني را در اين استان به افتخارات خود بيفزايد.

سردار شوشتري جانشين فرمانده نيروي زميني سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و فرمانده قرارگاه قدس كه در تدارك برگزاري همايش وحدت سران طوايف در استان سيستان و بلوچستان بود مهر 88 در اقدامي تروريستي به فيض شهادت نائل آمد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: