یکشنبه 22 می 11 | 17:44

نامه محسن رضایی به رئیس‌جمهور برای تشكیل جبهه حمایت از ملت‌ها

جناب آقای دکتر محمود احمدی نژاد، ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران ، عقب نشینی دیر هنگام امریکا نشان داد که بیداری اسلامی، در حال پیشرفت و حامیان دیکتاتوری منطقه در حال عقب نشینی هستند بنابراین جنابعالی وظیفه سنگینی را در این شرایط بر عهده دارید.


محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه سرگشاده ای خطاب به محمود احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران، خواستار تلاش دولت برای تشکیل جبهه حمایت از ملت ها شد.

متن نامه به این شرح است :

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دكتر محمود احمدی نژاد
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

عقب نشینی دیر هنگام امریكا نشان داد كه بیداری اسلامی، در حال پیشرفت و حامیان دیكتاتوری منطقه در حال عقب نشینی هستند بنابراین جنابعالی وظیفه سنگینی را در این شرایط بر عهده دارید.

سخنان رییس جمهور امریكا مبنی بر پذیرفتن مرزهای 1967 فلسطین و تقاضای آزادی زندانیان بحرینی و یمنی هر چند می تواند جنبه تبلیغاتی داشته باشد و نوعی فرار به جلوست اما حكایت از پذیرفتن واقعیت بیداری اسلامی است. آقای اوباما بداند كه جهان اسلام با این وعده ها فریب نمی خورد و تا رسیدن به تمامی خواسته های خود بیداری خویش را ادامه می دهد.

ابهامات و سوالات زیر كه در سخنان آقای اوباما بدون پاسخ مانده نشان دهنده این است كه ایشان می خواهند شكست خود را بپوشانند:

1- آقای اوباما در سخنان خود به سران كشورهای مرتجع منطقه از جمله عربستان سعودی فشار وارد نكرد و از آنها نخواست كه به مردم خود آزادی و دموكراسی بدهند. تبعیض در آزادی و دموكراسی در سخنان ایشان آشكار بود.

2- دموكراسی و آزادی را خود ملتها بدست آورده اند و بهای آن را خود با خون فرزندانشان پرداخته اند. آمریكا می خواهد آنها را مصادره كند.

3- آقای اوباما اگر به دنبال حقوق مردم بحرین و یمن است باید از این همه شهید و مجروح و هتك نوامیس مردم در این كشورها، احساس شرمندگی و خجالت می كرد و كمیته ای برای پیگیری و جبران این همه زیان را در شورای امنیت سازمان ملل فعال می نمود.

4- اگر امریكا و غرب پشیمان شده اند چرا از حمایت چهل ساله خود از مبارك ها و سران دیكتاتور منطقه، به پیشگاه ملت ها عذرخواهی نكرده اند؟

5- اگر آقای اوباما نگران صلح و امنیت در منطقه است چرا لشگر كشی عربستان به بحرین و اشغال این كشور را محكوم نكرده است ؟

این سوالات و دهها سوال و ابهام دیگر نشان می دهد كه ملت های منطقه، با سخنانی این گونه ، قانع نخواهند شد و به مسیر خود ادامه خواهند داد.

اینجانب اطمینان دارم كه گذشته سیاه آمریكا در منطقه و خصلت استعماری آنها برای ملت های منطقه بیش از پیش آشكار شده است. از مقام معظم رهبری كه با هوشیاری به موقع به حمایت از جهان اسلام برخاستند تشكر می كنم و از جنابعالی و مجلس محترم می خواهم كه با جدیت بیشتری به حمایت معنوی و سیاسی از ملت های به پا خاسته بشتابید و از اتهام دخالت ایران در كشورهای منطقه نترسید.

پیشنهاد می شود كه ایران ، تركیه و عراق “جبهه حمایت از ملت های منطقه” را تشكیل و با رایزنی ، فعالیت سازنده تری را در پیش گیرند. حرف ما به امریكا و غرب این است كه به مردم آزادی بدهید ، هر نفر یك رای داشته باشد، فلسطینی ها به سرزمین شان برگردند و با رای خود، حكومتشان را تعیین كنند.

محسن رضایی
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام

  1. م.ح
    23 می 2011

    واقعا ایشان تخصص خاصی در عکس العمل کند دارند! جدیدا فعالیت هایشان در تایید رهبری و ثبات اجتماعی زیاد شده، إنشاء الله که از اشتباهات 2 سال پیش توبه نموده اند و ربطی به بحث های دیگر ندارد. وگرنه الان که بازار داغ است و حمایت از جنبش ها فحش به همراه ندارد و مایه مباهات است، حمایت کردن اولیه خیلی از مرحله عقب است!

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: