دوشنبه 23 می 11 | 13:56

سینه چاکی سایت هاشمی برای روحانی نمای حامی فتنه

صانعی در حالی توسط سایت هاشمی رفسنجانی مورد تعریف و تمجید آنهم بی مناسبت قرار می گیرد که بخاطر حمایتهای بی دریغ از جریان فتنه و ایراد سخنان هجو و فحاشی علیه مسئولین نظام و رفتارهای خلاف شان روحانیت از سوی جامعه مدرسین حوزه علیمه قم، فاقد ملاك‌های لازم براي تصدّی مرجعيت دانسته شده است.


بعد از عملکرد نامطلوب آقای هاشمی رفسنجانی در سالهای اخیر و حمایتهای مکرر وی از سران فتنه و خدوم خواندن میرحسین موسوی در پیام تسلیت به مناسبت درگذشت میر اسماعیل موسوی پدر میرحسین موسوی از رهبران اغتشاشات و فتنه 88، اینبار پایگاه اطلاع رسانی هاشمی رفسنجانی بدون هیچ مقدمه و مناسبتی سعی در تطهیر و بزرگ جلوه دادن شیخ یوسف صانعی، روحانی نمای حامی نفاق و فتنه 88 نموده است.

صانعی در حالی توسط سایت هاشمی رفسنجانی مورد تعریف و تمجید آنهم بی مناسبت قرار می گیرد که بخاطر حمایتهای بی دریغ از جریان فتنه و ایراد سخنان هجو و فحاشی علیه مسئولین نظام و رفتارهای خلاف شان روحانیت از سوی جامعه مدرسین حوزه علیمه قم، فاقد ملاك‌های لازم براي تصدّی مرجعيت دانسته شده است.

سایت هاشمی رفسنجانی برای تطهیر صانعی با هدف استفاده از وی در تبلیغات انتخاباتهای پیش رو به نفع کاندیدای جناح خویش، به استفاده ابزاری از نامه حضرت امام (ره) خطاب به صانعی روی می آورد و با عنوان “نامه امام به صانعی: حق بسیاری بر گردن انقلاب داری / هیچگاه به من تردید نداشتی” سعی در تحقق هدف خود می نماید.

این در حالی است که حضرت امام (ره) از هیچ فرد و جریانی مطلق حمایت ننموده اند و همواره تاکید داشته اند ” ملاک حال فعلی افراد است” لذا تعاریف و تمجیدهای حضرت امام (ره) از اشخاص همواره مربوط به زمان حال و در برخی موارد گذشته افراد بوده است، نه اینک بعد از سالها از نگارش آن نامه حضرت امام(ره) و مردود شدن این روحانی نمای حامی فتنه در امتحانات مختلف و شرکت در جنگهای متعدد جمل علیه اسلام و انقلاب و همراهی با دشمنان نظام و آرمانهای حضرت امام(ره)، فیل آقای هاشمی یاد هندوستان کند.

حال چگونه سایت هاشمی رفسنجانی بدون در نظر گرفتن معیارها و ملاکهای حضرت امام(ره) در صلاحیت افراد، دست به چنین اقدامی می زند؟!

البته از سایت هاشمی رفسنجانی که تاکنون بارها با تحریف تاریخ و استفاده ابزاری از سخنان حضرت امام(ره)، علیه جریانات انقلابی و بزرگان نظام دروغ بسته اند، چنین رفتاری جای هیچ تعجبی نیست.

بیانیه جامعه مدرسین پیرامون عدم صلاحیت صانعی

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پاسخ به سئوال جمعی از استادان و فضلای حوزه علمیه قم در زمینه مرجعیت آقای صانعی اعلام کرد: آقای صانعی فاقد ملاک‌های لازم برای تصدّی مرجعیت است.

در متن سئوال مطرح شده از جامعه مدرسین حوزه علمیه قم آمده است: مرجعیت شیعه خورشید پر فروغی است که در قرون متمادی همواره پشتیبان اسلام و خط راستین اهل بیت(علیهم السلام) بوده است. این مسئولیت خطیر همواره شایسته‌ مردانی بوده است که واجد شرائط شرعی مذکور در روایات ائمه اطهار (علیهم السلام) باشند نظر به اهمیت این موضوع و با توجه به پرسشهای مکرّر هموطنان درباره‌ مرجعیت آقای حاج شیخ یوسف صانعی خواهشمند است آن جامعه محترم که همواره مرجع تشخیص این موضوع بوده نظر خود را درباره‌ مرجعیت ایشان اعلام فرمایند.

بر اساس این گزارش، در پاسخ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم که به امضای آیت‌الله یزدی رسیده آمده است: با توجه به پرسش‌های مکرّر مؤمنان، جامعه مدرسین حوزه‌ علمیه قم براساس تحقیقات به عمل آمده در یک سال گذشته و پس از جلسات متعدد به این نتیجه رسیده است که ایشان فاقد ملاکهای لازم برای تصدّی مرجعیت می‌باشد

 1. داودی
  25 می 2011

  مطلبت عالی بود

 2. ameri
  19 ژوئن 2011

  این صانعی با اون صانعی فرق میکنه.اگر به خاطرات هاشمی مراجعه کنید متوجه میشید

 3. علی
  20 ژوئن 2011

  جامعه مدرسین خود صلاحیتش زیر سئوال است

 4. عدالت حسینی
  20 ژوئن 2011

  خداوند هر دو نفرشان را به راه راست هدایت کند به طرف مردم بر گردند

 5. نور هدایت
  16 سپتامبر 2011

  این مطالب تفرقه افکن را اشائه ندهید

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.