دوشنبه 23 می 11 | 14:04

تجدید ارادت اوباما به رژيم‌ صهيونيستی در نشست آیپک

اوباما یکشنبه شب به وقت تهران، در نشست سالانه آیپک گفت: «امريکا متعهد است تا مانع دستيابي تهران به سلاح اتمي شود». باراک اوباما در اين اظهارات بار ديگر تاکيد کرد: «رابطه ميان امريکا و اسرائيل ناگسستني و تعهد امريکا به حفظ امنيت اسرائيل فولادين است».


باراک اوباما طی سخنانی در نشست سالانه آیپک ضمن پوشاندن اختلاف های نظرهای حاد خود با اسراییل بویژه در زمینه طرح سازش، سعی کرد با لفاظی درباره تعهد به امنیت اسراییل نظر مثبت این لابی را جلب کند.

اوباما یکشنبه شب به وقت تهران، در نشست سالانه آیپک گفت: «امريکا متعهد است تا مانع دستيابي تهران به سلاح اتمي شود».

به گزارش شبکه تلويزيوني سي ان ان، باراک اوباما در اين اظهارات بار ديگر تاکيد کرد: «رابطه ميان امريکا و اسرائيل ناگسستني و تعهد امريکا به حفظ امنيت اسرائيل فولادين است».

وي در سخنرانی روز پنج شنبه خود هم از این تعبیر استفاده کرده بود.

وي گفت: « اسرائيلي قوي و امن به نفع امنيت ملي امريکاست» ولی به این اشاره نکرد که در مورد مکانیسم تامین این امنیت با نتانیاهو که هم اکنون در امریکا به سر می برد اختلاف دارد.

اوباما خاطر نشان کرد: «تروريسم و انتشار تسليحات اتمي خطري مشترک براي امريکا و اسرائيل است».

اوباما گفت: «امريکا تعهدي بسيار عميق به بقاي اسرائيل به عنوان سرزميني ابا و اجدادي براي ملت يهود دارد». اوباما به تازگی از لفظ سرزمین یهود برای جلب همدلی اسراییلی ها استفاده می کند.

باراک اوباما تاکيد کرد: «ديکتاتورهاي عصر جديد به دنبال دستيابي به تسليحات اتمي هستند و مي خواهند اسرائيل را از صفحه روزگار و از روي زمين محو کنند».

او هیچ اشاره ای به سلاح هسته ای اسراییل نکرد.

اوباما گفت: «امنيت اسرائيل اولويتي براي امريکاست و به همين علت تلاش مي کند تا همکاري نظامي دو طرف را به بالاترين سطح برساند».

اوباما همچنين گفت: «ما متعهد هستيم مانع دستيابي تهران به سلاح اتمي شويم و براي همين شديدترين تحريم هاي امريکا را عليه رژيم ايران وضع کرده ايم و در سازمان ملل نيز شديدترين تحريم هاي بين المللي را عليه تهران وضع کرده ايم».

رییس جمهور امریکا درباره تشدید تحریم ها علیه ایران که درخواست اسراییل است چیزی نگفت.

اوباما در آستانه انتخابات ریاست جمهوری 2012 به حمایت لابی صهیونیستی نیاز جدی دارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: