سه‌شنبه 24 می 11 | 10:21

مفتی سعودی برای زنان راننده آرزوی مرگ کرد!

شيخ عبدالرحمن البراک در واکنش به دعوت زنان سعودي براي رانندگي در 17 ژوئن آينده گفت: کاري که آنها قصد دارند انجام دهند منکر است و با اين اقدام سرآغاز شر براي اين کشور مي شوند. وی در ادامه برای آنها آرزوي مرگ کرد!


روحاني تندرو سعودي از زناني که قصد دارند 17 ماه آينده در عربستان رانندگي کنند انتقاد و آرزوي مرگ آنها را کرد.

شيخ عبدالرحمن البراک در واکنش به دعوت زنان سعودي براي رانندگي در 17 ژوئن آينده گفت: کاري که آنها قصد دارند انجام دهند منکر است و با اين اقدام سرآغاز شر براي اين کشور مي شوند.

این مفتی وهابی سعودی که به زن نگاهی ابزاری در حد خانه‌داری و زاد و ولد دارد، افزود: اين زنان براي غربي سازي اين کشور تلاش مي‌کنند.

البراک که پیش از این فتواي تخريب کعبه و ساخت دوباره آن را براي جلوگيري از اختلاط ميان زنان و مردان صادر کرده است، اظهار داشت: زناني ده‌ها سال قبل از آنها چنين فراخواني دادند اما خداوند مکر آنها را خنثي کرد وچه بسا درصدي از آنها مرده‌اند و به خواسته خود نرسيده‌اند و آنها نيز خواهند مرد و به خواسته خود نخواهند رسيد.

البراک افزود هيئت امر به معروف و نهي از منکر (پليس ديني) از رانندگي زنان جلوگيري خواهد کرد.

این فتوای جاهلی در حالی علیه زنان عربستانی صادر شده است که اخیراً یک زن که اقدام به رانندگی در منطقه الخبر در شرق عربستان کرده بود دستگیر و بلافاصله محاکمه شده است.

تصاویر رانندگی منال شریف که به صورت گسترده بر روی شبکه اجتماعی یوتیوب منتشر شد، تشدید حملات مفتی‌های وهابی علیه حقوق زنان را در پی داشت که شیخ براک فعلاً به آروزی مرگ آنها راضی شده و مشخص نیست در صورت تداوم این فتوای مرگ آنها هم صادر شود یا نه.

گفتنی است عربستان از رانندگي زنان جلوگيري مي کند و اين مسئله در اين کشور جنجال به پا کرده است به ويژه اينکه زنان اين تصميم را نقض مي کنند و مقامات عربستان اخيرا زناني را که رانندگي کرده اند، بازداشت کردند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: