سه‌شنبه 24 می 11 | 10:33

معاون رئيس جمهور: نظرات رهبری و شورای نگهبان در بحث ادغام‌ها فصل‌الخطاب است

معاون رئيس جمهور در مورد بحث ادغام وزارتخانه‌ها گفت: تفاهم خوبي بين دولت و مجلس انجام شد و نگاه دولت اين است كه نظرات مقام معظم رهبري و شوراي نگهبان فصل الخطاب است و با همين رويكرد با مجلس تعامل كرديم.


لطف الله فروزنده درخصوص تبديل وضعيت نيروهاي قراردادي به پيماني يا رسمي در سال 90 گفت: در بودجه 90 چنين مطلبي ذكر نشده كه تمام نيروهاي قراردادي بايد تبديل وضعيت شوند بلكه براي تغيير وضعيت ضوابطي وجود دارد كه براساس آن كارمندان قراردادي بايد در آزمون شركت كنند و اگر استخدامي صورت گرفت بايد نيروهاي قراردادي هم در آزمون شركت كنند.

وي همچنين درباره تبديل وضعيت نيروهاي قراردادي كه از تهران منتقل شده‌اند نيز اظهار داشت: دولت مجوزي صادر كرده تا بتوانيم افراد منتقل شده از تهران را بدون برگزاري آزمون تغيير وضعيت دهيم و به پيماني يا رسمي تبديل شوند.
معاون توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس جمهور درخصوص مشكلات حقوقي و مالي كنترلرهاي پرواز گفت: اين موضوع در كميسيون مطرح و قرار براين شد مسئولان ذيربط طي گزارشي بار مالي را پيش بيني ‌كنند و اميدوارم با موافقت رئيس جمهور و معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور بتوانيم مشكل آنها را حل كنيم.

اعلام جزئيات دستورالعمل ميز خدمت ادارات؛ به زودي

فروزنده در ادامه از تشكيل ميز خدمت در طبقه همكف همه دستگاه‌‌هاي دولتي براي ارائه راحت‌تر خدمات به ارباب رجوع خبر داد و گفت: اميدواريم با ابلاغ دستورالعمل ميز خدمت، فضايي فراهم شود تا مردم با مراجعه به طبقه همكف ادارت و با حضور يكي از مسئولان كه قدرت تصميم گيري دارد،با زواياي مختلف تقاضا و مشكلات خود آشنا شده و سريع‌تر بتوانند در ادارات دولتي كار خود را پيگيري كنند.
فروزنده تصريح كرد: با آماده شدن دستورالعمل ميز خدمت و ابلاغ آن، جزئيات اين دستورالعمل اعلام خواهد شد.

تعامل دولت و مجلس در ادغام وزارتخانه‌ها

معاون رئيس جمهور در ادامه به بحث ادغام وزارتخانه‌ها اشاره كرد و گفت: تفاهم خوبي بين دولت و مجلس انجام شد و نگاه دولت اين است كه نظرات مقام معظم رهبري و شوراي نگهبان فصل الخطاب است و با همين رويكرد با مجلس تعامل كرديم.

وي خاطر نشان كرد: با ادغام هاي انجام شده، اقدام بسيار اساسي در كشور صورت گرفت و با تعاملي كه انجام شد، كاري كه 25 سال زمين مانده بود، كليد خورد.
فروزنده افزود: در بحث ادغام ها، نگاه دولت و مجلس اين است كه با توجه به همه اسناد بازرسي و با برنامه‌ريزي روشن و مشخص، كار ادغام را دنبال كنيم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: