چهارشنبه 25 می 11 | 08:17

صدای همسو با مواضع رهبر انقلاب از دستگاه دیپلماسی بلند نمی‌شود

دانشجویان در بیانیه پایانی تجمع خود در دانشگاه تهران تاکید کردند: امروز صدای رسا و همسو با مواضع انقلابی رهبر معظم انقلاب از دستگاه دیپلماسی کشور در حمایت از مردم مسلمان منطقه ، خاورمیانه و شمال آفریقا بلند نمی شود.


همایش اسلام مقاومت و پیروزی عصر سه شنبه با حضور دبیر شورای عالی امنیت ملی ، جانشین سازمان بسیج مستضعفین ، رئیس سازمان بسیج دانشجویی و برخی دیگر از مسئولان برگزار شد.

پس از برگزاري همايش «اسلام، مقاومت و پيروزي» در دانشگاه تهران دانشجويان بسيجي به سمت ميدان فلسطين راهپيمايي كردند.

دانشجويان با سر دادن شعارهاي ‌«الشعب يريد اسقاط الظالم»، «يا حسين»، «هيهات منا الذله»، «مرگ بر آمريكا»، «مرگ بر آل‌سعود» و «اي رهبر آزاده، آماده‌ايم؛ آماده» و با در دست داشتن پرچم‌هاي ايران، يمن، اردن، حزب‌الله و فلسطين حمايت خود را از قيام‌هاي مردمي منطقه اعلام كردند.

هم‌چنين در اين راهپيمايي بيانيه دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي واحد علوم و تحقيقات و تربيت معلم قرائت شد.

در ادامه ايكارات جاي پونگالاي ـ دانشجوي تايلندي ـ در حمايت از قيام‌هاي مردمي و كشتار مردم بحرين و يمن سخنراني كرد.

هم‌چنين توحيد ابراهيمي ـ دانشجوي كشور جمهوري آذربايجان ـ از سياست‌هاي دولت اين كشور در حمايت از دولت‌مردان بحرين و يمن انتقاد كرد و برخي اقدامات دولت كشورش در مقابله با اسلام‌گرايان را اسلام‌ستيزي خواند.

بيانيه پاياني «همايش بزرگ دانشجويي اسلام، مقاومت و پيروزي»

« و نريد ان نمن علي الذين استضعفوا في‌الرض و نجعلهم الائمه و نجعلهم الوارثين

وضع دنيا عوض شده است، ملت‌ها بيدار شده‌اند؛ خوشبختانه اين بيداري در ملت‌هاي مسلمان بيش‌تر است، ملت‌هاي مسلمان، حكومت‌هاي مسلمان، اهميت اسلام و عظمت اسلام و عظمت اين تكيه‌گاه مورد اعتماد و قابل اطمينان را دارند درك مي‌كنند. امروز بيداري اسلامي در دنياي اسلام موجب شده است كه قدرت‌ها ديگر آن توانايي گذشته را نداشته باشند.
«حضرت امام خامنه‌اي»

بيداري اسلامي كه از مدت‌ها پيش با شكل‌گيري انقلاب اسلامي آغاز شده بود امروز در منطقه به بروز و ظهور رسيده و موجب دستپاچگي دشمن شده است. اينك بر كسي پوشيده نيست كه آمريكا براي جلوگيري از تغيير ژئوپولتيك منطقه در راستاي منافع نامشروع خود در قبال كشتار انقلابيون بحريني، ليبيايي و يمني داراي رويكردهايي چندگانه است:

با دخالت مستقيم در انقلاب ليبي در پوشش پيمان ناتو تلاش مي‌كند براي امتيازگيري بيش‌تر جنگ را فرسايشي كند تا به چاره‌انديشي بهتري جهت استيلاء بر نفت ليبي بپردازد و به همين خاطر است كه حتي انقلابيون را نيز در مواقعي مورد هدف قرار مي‌دهد. در بحرين نيز ضمن حمايت تسليحاتي و معنوي از آل‌سعود و آل‌خليفه به ترغيب هر چه بيش‌تر اين رژيم گرگ صفت براي كشتار مردم پرداخته و تلاش مي‌كند موضوع قتل عام مردم را به اختلاف شيعه و سني تقليل دهد تا مجوزي براي كشتارهاي رژيم سفاك اين دو آل‌خبيث باشد. در مصر و يمن نيز در جست‌وجوي دست نشانده‌اي جايگزين براي رهبران ديكتاتور قبلي است. اين سياست‌هاي چندگانه مانند همه رويكردهاي گذشته ظالمانه آمريكاي جهانخوار به خوبي نشان مي‌دهد كه جان انسان‌ها براي آمريكا و متحدانش به اندازه پشيزي ارزش ندارد و تحقق شعارهاي زيبايي چون آزادي، حق انسان‌ها، برابري و حقوق بشر در صورت استمرار چنين سياست‌هايي از سوي استكبار افسانه‌اي است دست نايافتني براي ملت‌هاي تحت سلطه و دست نشانده‌هاي آمريكايي! و آن چه اهميت دارد تحقق منافع جهان‌خواران آمريكايي است ولو به قيمت كشتار هزاران انسان بي‌گناه!

اما آن چه امروز تكليف ما را در مقابل جنايات ننگين استكبار مشخص مي‌كند حمايت همه جانبه از ملت‌هاي مظلوم است زيرا آن چه پيامبر اكرم (ص) بيش از همه در پرتو دين اسلام به جهانيان آموخت درس ظلم‌ستيزي و دفاع از مستضعفين عالم بود و اين هيچ‌گونه ترديدي جهت اداي تكليف يعني حمايت از مظلومان جهان را براي مسلمانان باقي نخواهد گذاشت.

اگر روزگاري اميرالمومنين علي (ع) در اعتراض به درآوردن خلخال از پاي زن يهوديه، فرياد سر مي‌دهد كه رواست مسلماني از شنيدن اين واقعه بميرد، امروز مسلمانان در قبال تعرض به جان و مال و ناموس مردم يمن، بحرين و ليبي با حمايت استكبار كه توسط رژيم‌هاي فاسد و دست نشانده‌ي اين كشورها صورت مي‌پذيرد بايد چگونه باشد؟ امروز با واقعه اسفبار كشتار، شكنجه و تجاوز به حقوق ملت مظلوم بحرين كه توسط وهابيت اين سگ‌هاي هار و بي‌قلاده آل‌سعود رقم مي‌خورده چه بايد كرد؟ چرا امروز صدايي رسا و هم‌سو با مواضع انقلابي رهبر معظم انقلاب (مد) از دستگاه ديپلماسي كشور در حمايت از مردم مسلمان منطقه خاورميانه و شمال آفريقا بلند نمي‌شود؟

اگر لبيكي به نداي هل من ناصر مردم منطقه به ويژه بحرين داده نمي‌شود علت چيست؟

اگر از حال و روز مسلمانان در اين كشورها دانشجوي مسلمان دق نمي‌كند و نمي‌ميرد مشكل كجاست؟ چرا رهبران ديني اسلام، فرياد وااسلاما سر نمي‌دهند؟

و چرا براي برخي مسوولان جلوگيري از محروميت يك تيم باشگاهي بر خون هزاران مسلمان بي‌گناه ارجحيت دارد؟ و حتي براي آن به ضرب و شتم فرزندان انقلابي خود مي‌پردازند.

و مسلمين را چه شده كه خوني به جوش نمي‌آيد تا فريادي شود بر سر ظالماني چون قذافي، عبدالصالح و آل‌سعود و آل‌خليفه و حمايتي باشد از برادران ديني.

يا ايها المسلمون فاين تذهبون؟

و امام خامنه‌اي (مدظله) چه زيبا فرمودند كه: روح تعهد و ايمان مي‌خواهد تا انسان احساس تكليف كند. بعضي هستند مي‌بينند حوادث تكان دهنده را، مي‌بينند نقشه‌هاي دشمن را اما احساس تكليف نمي‌كنند تكان نمي‌خورند!

بي‌شك اين دين مبين اسلام است كه موجب بيداري در بين ملت‌ها شده است و حركتي كه پايه‌اش اسلام باشد قطعا پيروز خواهد بود. چرا كه اين وعده الهي است: و لينصرون الله من ينصره و ان الله قوي العزيز

بنابراين مردم انقلابي كشورها بايد نسبت به توطئه دشمنان كه قصد فرو نشاندن و كنترل انقلاب آنان را دارند هوشيار باشند به همين خاطر بايد ملاحظاتي را تا پيروزي و فتح نهايي در نظر داشته باشند:

1 ـ دشمن تلاش مي‌كند تا ضمن حمايت غيرمحسوس از دست نشانده‌هاي ظالم خويش با طولاني كردن مدت مبارزه‌ امت اسلامي با اين ديكتاتورها در اراده شما خلل وارد كرده و نااميدي و ياس را در بين شما ايجاد كند تا به مرور خسته شده از انقلاب دست برداريد اما آن چه خداوند وعده فرموده ظفر و پيروزي نزديك است كه: (نصر من الله و فتح غريب)

2 ـ يكي ديگر از خدعه‌هاي دشمن براي توقف اراده پولادين امت واحده مسلمين ايجاد هراس در دل آن‌هاست. غافل از اين كه اسلام مكتب شهادت در راه آرمان‌هاست و هراس در اين راه معنا ندارد و اگر با اعتقاد كامل به نصرت الهي در مقابله با دشمنان، راسخ باشيم به فرموده الهي حتي با تعداد اندك غالب خواهيد بود. (ان يكن منكم عشرون صابرون يغلبو امئتين) و اين را پيش از اين در شعارها به دشمن نشان داده‌ايد كه: الشعب يريد اسقاط الظام

3 ـ به عنوان تجربه‌ي موفق يكي از عوامل اصلي پيروزي و استمرار انقلاب اسلامي به فرموده امام خميني (ره) وحدت كلمه بود. اتحاد و انسجام خويش حول محور دين اسلام در مقابل دشمن را به فرموده خداوند حفظ كنيد (و اعتصموا به حبل الله جميعا و لاتفرقوا)

4 ـ بي‌شك در اين راه نمي‌توان نقش علما و حمايت آنان از اين خيزش‌ها را ناديده گرفت از اين رو علما نبايد حمايت همه جانبه خويش را از ملت‌ها دريغ كنند تا اين پشتيباني‌ها قوت قلبي براي استمرار مبارزه با ظلم و ظالم شوند.

در پايان ما جامعه دانشگاهي به عنوان قشري تاثيرگذار ضمن حمايت همه جانبه از خيزش‌هاي اسلامي مردم منطقه و شمال آفريقا به حكام مزدور اين كشورها هشدار مي‌دهيم كه اگر دست از جنايات خود عليه ملت‌ها برندارند تا دانشجوي مسلمان و با بصيرت ايراني زنده است با حمايت معنوي و روشنگري خود نخواهد گذاشت كه آنان با حاكميت ظالمانه خويش به عنوان مزدور استكبار در راستاي منافع آمريكاي جنايتكار دست به استضعاف مردم بي‌دفاع بزنند.

و نريد ان نمن علي الذين استضعفوا في‌الرض و نجعلهم الائمه و نجعلهم الوارثين

بسيج دانشجويي دانشگاه‌هاي استان تهران و البرز»

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.