چهارشنبه 21 آوریل 10 | 20:33

اعتراض دانشجویان ایرانی به سازمان ملل به علت سکوت در برابر تهدید هسته‌ای اوباما

سازمان ملل متحد در مقابل ديدگانش جنايت را مشاهد كرد و اكنون تبديل به بي‌خاصيت‌ترين سازمان‌هاي جهان شده است… آمريكا دارنده تنها سلاح اتمي در دنيا است و پاسخگوي هيچ نهاد بين‌المللي هم نيست، پس بايد پرسيد فلسفه وجودي سازمان ملل چيست؟… سازمان ملل با اقدامات كنوني خود و حمايت از آمريكا و رژيم صهيونيستي خود رانابود می‌کند.


جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های تهران 31 فروردین 1389 با تجمع مقابل سازمان ملل متحد، نسبت به سکوت این سازمان درباره‌ی تهدید هسته‌ای اوباما علیه کشورمان اعتراض کردند.

قهرمان عوض‌زاده دانشجوي دانشگاه شهيد بهشتي به عنوان اولين سخنران اين تجمع با اشاره به اينكه بار ديگر اوباما كه با شعار تغيير روي كار آمد و چهره استكباري آمريكا را از نقاب برداشت، خاطرنشان كرد: آمريكا با اقدامات خود نشان داده است كه به هيچ وجه قابل اعتماد نيست و فقط ژست تغيير و اصلاح طلبي را مي‌گيرد و اظهارات آنها دروغ بزرگي در جهان است.
وي افزود: تعجب برانگيز است كه چرا سازمان ملل متحد بر خلاف منشور خود در قبال جنايت‌هاي آمريكا و رژيم صهيونيستي سكوت اختيار كرده است.
اين فعال دانشجويي در ادامه تصريح كرد: ملت ايران تا آخر در مقابل باز خواهي‌هاي استكبار گران جهاني ايستاده‌اند و بر حق قانوني خود در استفاده از فن آوري هسته‌اي تاكيد دارند.
عوض زاده در ادامه تاكيد كرد: سكوت سازمان ملل متحد، سازمان انرژي اتمي و كشورهاي مدعي حمايت از حقوق بشر در قبال اقدامات اخير آمريكا بر عليه ايران چهره دورغين آنها را آشكار كردند.
وي افزود: ايران همانطور كه در مقابل جنگ نرم دشمنان ايستادگي كرده است، مطمئنا در مقابل جنگ سخت آنان نيز ايستادگي خواهد كرد.
عوض زاده در پايان خاطرنشان كرد: جنبش دانشجويي دانشگاه كشور از سازمان ملل مي‌خواهد تا به حقيقت وجودي خود طبق منشور اين سازمان بازگردد.

در ادامه اين تجمع مهدي فيروزكوهي مسئول سياسي سازمان بسيج دانشجويي دانشگاه هاي كشور در سخناني گفت: سازمان ملل روزي دفن شد كه مشاهد كرديم دولت‌هاي مستكبر در دنيا جنايت مي‌كنند اما اين سازمان سكوت اختيار كرده است.
وي افزود: سازمان ملل متحد در مقابل ديدگانش جنايت را مشاهد كرد و اكنون تبديل به بي‌خاصيت‌ترين سازمان‌هاي جهان شده است.
فيروزكوهي خاطرنشان كرد: وقتي رئيس جمهور آمريكا به صورت آشكار‌ عليه ايران عربده كشي مي‌كند آن روز، روز خصم اخلاق در عالم بشريت بود.
وي با تاكيد بر اينكه آمريكا با اقدامات جنايتكارانه خود امروز دست چدني خود را آشكار كرده است در ادامه تصريح كرد: كشور آمريكا با حمايت‌هاي رئيس جمهور خود ثابت كرد ديگر قابل اطمينان و مذاكره نيست.
مسئول سياسي سازمان بسيج دانشجويي دانشگاه‌هاي كشور تاكيد كرد: رئيس جمهور آمريكا با سخنان اخير خود ‌عليه ايران قدرت سخت خود را خلق كرد و اين در صورتي است كه آنها حتي با جنگ نرم خود بر عليه ملت ايران نتوانستند حتي تاثير كوچكي بر روند رو به رشد انقلاب اسلامي داشته باشند.
وي با اشاره به اينكه آمريكا به خوبي مي‌داند قرن 21‌، قرن قدرت نرم است، خاطرنشان كرد: آمريكا سازمان ملل متحد را به ابزار دست خود تبديل كرده است و مشاهد كرديم اين سازمان ‌عليه ايران قطعنامه‌هاي صادر كرد و اين در حالي است كه آنها حتي در محكوميت جنايت اسرائيل در غزه حتي يك قطعنامه هم بر عليه رژيم صهيونيستي صادر نكردند.
وي ادامه داد: آمريكا دارنده تنها سلاح اتمي در دنيا است و پاسخگوي هيچ نهاد بين‌المللي هم نيست، پس بايد پرسيد فلسفه وجودي سازمان ملل چيست؟
فيروز‌كوهي خاطرنشان كرد: آمريكا اكنون با وجود داشتن هزار كيلومتر مرز مشترك با ما هيچ كاري نمي‌تواند بكند.
وي با اشاره به اينكه ترس از جنگ موجب شده كه آمريكا نتواند در طول 30 سال پس از پيروزي انقلاب اسلامي با ايران وارد جنگ نشود، خاطرنشان كرد: آمريكا از مزدوران داخلي خود براي براندازي نظام جمهوري اسلامي ايران در جنگ نرم مايوس شده است و همانطور كه مي‌بينيم اكنون طبق نظريه كارشناسان سياسي آمريكا در دنيا به اضمحلال رسيده است.
فيروز‌كوهي در پايان تصريح كرد: ما فرزندان رمضان هستيم و از تهديدات، جنگ و تحريم‌هاي دشمنان انقلاب اسلامي نمي‌ترسيم.

رحمان ياسي مسئول بسيج دانشجويي دانشگاه امام صادق (ع) نيز به عنوان آخرين سخنران اين تجمع با اشاره به اينكه امروز روي سخن جنبش دانشجويي است با آمريكا و سازمان ملل متحد است، خاطرنشان كرد: تهديد‌هاي آمريكا عليه جمهوري اسلامي ايران طي 30 سال گذشته بسيار زياد بوده است و آنها در طول اين مدت راه به جايي نبرده‌اند و تعجب است كه اكنون باز هم به طبل تهديدات خود بر عليه ايران مي‌كوبند.
وي افزود: آمريكا از حركت‌هاي احمقانه دست برنداشتند و متاسفانه توهم قدرت سرمداران اين كشور را به اين اقدامات وا داشته است.
مسئول بسيج دانشجويي دانشگاه امام صادق با اشاره به اينكه اوباما تازه از راه رسيده و مترسكي بيش نيست، تصريح كرد: اوباما بايد بداند ملت ايران از نسل عاشورايي هستند و اگر قرار است جنگ سخت باشد همين جنبش دانشجويي براي آنها بس خواهد بود.
ياسي خاطرنشان كرد: آمريكا بايد بداند كه انتهاي اين اقدامات نابودي خواهد بود و اكنون نابودي اين دولت آغاز شده است.
وي با طرح اين سئوال كه سازمان ملل متحد چرا سرنوشت خود را به آمريكا گره زده است؟ تاكيد كرد: سازمان ملل متحد بايد منشاء عدالت خواهي و دفاع از كليه جهانيان باشد و اين در حالي است كه متاسفانه تاريخ چند ده ساله اين سازمان نشان داده نام آن سازمان ملل متحد است اما قدرتش پوشالي است.
مسئول بسيج دانشجويي دانشگاه امام صادق با اشاره به اينكه سازمان ملل متحد دو راه بيشتر ندارد، گفت: راه اول اين است كه به اقدامات كنوني خود و حمايت از آمريكا و رژيم صهيونيستي ادامه دهد و در نتيجه به نابودي برسد.
وي افزود: سازمان ملل متحد بايد راه خود را از حمايت قدرت‌هاي بزرگ و مستكبر جدا كند.
مسئول بسيج دانشجويي دانشگاه امام صادق (ع) با اشاره به اينكه همانطور كه آمريكا و اسرائيل در حال فرو پاشي هستند، سازمان ملل متحد هم فرو خواهد پاشيد، خاطرنشان كرد: اگر آنها به راه خود ادامه دهند با سيل محكم كشورهاي اسلامي و مدافع حقوق بشر مواجه خواهند شد.

در اين تجمع دانشجويان با سر دادن شعارهاي “مرگ بر آمريكا “، “مرگ بر اوباما “، “انرژي هسته‌اي حق مسلم ماست “، “سازمان صهيونيستي تعطيل بايد گردد “، “دانشجو مي‌ميرد، ذلت نمي‌پذيرد “، “سازمان ملل خجالت خجالت ” و با در دست داشتن پرچم‌هاي جمهوري اسلامي ايران و پلاكاردهايي با مضامين “تهديد آمريكا نشانه تشريفاتي بودن سازمان ملل است “، “تهديد هسته‌اي اوباما، اوباما با دم شير بازي نكن “، “آمريكا ، اسرائيل،‌اين آخرين پيام است “، “دانشجوي مسلمان آماده قيام است “، “آمريكا هيچ غلطي نمي‌تواند بكند ” و “تنها استفاده كننده از سلاح هسته‌اي: آمريكا ” خشم و انزجار خود را از اظهارات اخير اوباما مبني بر تهديد اتمي ايران و سكوت سازمان ملل متحد نسبت به اين اظهارات اعلام كردند.
“تنها دولت استفاده كننده از سلاح اتمي آمريكاي جنايتكار و خبيث “، “ما مرد جنگيم، ما را از جنگ نترسانيد “، “ما استفاده از سلاح اتمي را حرام مي‌دانيم “، “تهديد هسته‌اي اوباما، مورچه چيه كه كله پاچه‌اش چي باشه “، “رهبرا از تو به يك اشاره از ما به سر دويدن “، “هيهات من الذله، ما تا آخر ايستاده‌ايم “، “آمريكا مظهر كفر جهاني است “، “ننگ بر سازمان ملل كه تبديل به سازمان حفظ منابع آمريكا شده است “، “آمريكا و اسرائيل غارتگران جهان ” و “آمريكا از ما عصباني باش و از اين عصبانيت بمير ” از ديگر شعارهايي بود كه دانشجويان در تجمع اعتراض آميز خود سر دادند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.