پنج‌شنبه 26 می 11 | 00:20
سید حسن نصرالله به مناسبت یازدهمین سالگرد آزادسازی جنوب لبنان:

کشورهای عربی با جرأت به نتانیاهو بگویند «با وجود اسرائیل مخالفیم»

به خبرگزاری‌هایی که مدعی می‌شوند حزب‌الله به سوریه، لیبی و یمن نیرو فرستاده است باید بگویم: در صورت وجود نیروهای حزب‌الله در این کشورها، این حزب شجاعت کافی برای علنی کردن حضور خود را دارد.


سخنرانی سید حسن نصرالله به مناسبت یازدهمین سالگرد آزادسازی جنوب لبنان از اشغال رژیم صهیونیستی امروز انجام گردید. برخی از رئوس این سخنرانی در ادامه ذکر می‌شود:

سید حسن نصر الله در سخنرانی خود به مناسبت یازدهمین سالگرد آزادسازی جنوب لبنان گفت اطلاعاتی که بنیامین نتانیاهو روز گذشته در مورد 12 هزار موشک حزب‌الله در کنگره آمریکا اعلام کرد اطلاعاتی سوخته و قدیمی است.

بازگشت فلسطینیان به مذاکرات سازش با رژیم صهیونیستی، پایان تمام تلاش‌های مقاومت این کشور در مبارزه با این رژیم است.

از اتحادیه عرب و کنفرانس کشورهای اسلامی می‌خواهم تا در برابر اظهارات باراک اوباما و بنیامین نتانیاهو در خصوص تشکیل دولت فلسطین موضع‌گیری کنند.

کشورهای عربی باید جرئت داشته باشند تا در برابر اظهارات بنیامین نتانیاهو در خصوص عدم عقب نشینی به مرزهای 1967 بگویند «ما با وجود اسرائیل مخالفیم».

کشوری که با وجود رژیم صهیونیستی مخالفت نکند از نظر ملت‌های عربی کشوری مرده و بی‌تأثیر است.

ملت و مسئولین فلسطینی باید بدانند که قدس بدون مقاومت هیچگاه آزاد نمی‌شود.

به خبرگزاری‌هایی که مدعی می‌شوند حزب‌الله به سوریه، لیبی و یمن نیرو فرستاده است باید بگویم: در صورت وجود نیروهای حزب‌الله در این کشورها، این حزب شجاعت کافی برای علنی کردن حضور خود را دارد.

به کشورهایی عربی که اعلام می‌کنند ایران سعی دارد در خاورمیانه اغتشاش ایجاد کند باید بگویم غیرت شما زمانی که نتانیاهو در کنگره آمریکا گفت: 300 میلیون عرب زیر ظلم دیکتاتورها هستند خدشه دار نشد؟

سوریه در لبنان کمک‌های زیادی از جمله جلوگیری از تقسیم لبنان، پایان جنگ داخلی و کمک به حزب‌الله در شکست رژیم صهیونیستی را ارائه داده است.

تلاش گروه‌های مسلح در سوریه برای سقوط نظام این کشور توطئه مستقیم آمریکا و رژیم صهیونیستی برای ایجاد هرج و مرج در خاورمیانه و ضعیف ساختن مقاومت است.

در صورت سقوط نظام سوریه تمام امیدها برای بازگشت آرامش و امنیت در خاورمیانه از بین می‌رود.

به ملت سوریه می‌گویم تا فرصتی به دولت این کشور بدهند تا اصلاحات سیاسی و اقتصادی را به طور کامل و جامع انجام دهد.

علت به تعویق افتادن تشکیل حکومت جدید لبنان مداخله برخی از کشورهای منطقه و مخالفت آن‌ها با وجود حزب‌الله در این حکومت است.

سید حسن‌نصر الله اعلام کرد؛ حزب‌الله هیچ بخشی از حکومت جدید لبنان را تحت نظر خود نمی‌گیرد.

اطلاعاتی که بنیامین نتانیاهو روز گذشته در مورد 12 هزار موشک حزب‌الله در کنگره آمریکا اعلام کرد اطلاعاتی سوخته و قدیمی است.

اسرائیل باید بداند سلاح حزب‌الله خون شهدا و ملت لبنان است و هیچ‌گاه قابل مذاکره یا کنار گذاشتن نیست.

اقدامات اسرائیل در سرکوب مردم فلسطین در روز «نکبت» نشان داد که اسرائیل از خانه عنکبوت سست‌تر است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: