جمعه 23 آوریل 10 | 12:48

مستندات تکان‌دهنده‌ شریعتمداری علیه عبادی

نسخه اي از روزنامه رستاخيز- ارگان حزب «شاه ساخته» رستاخيز- به تاريخ سوم بهمن ماه سال 1356 را به دادگاه ارائه كرد كه اهانت شيرين عبادي به شهداي قيام 19دي 56 و اعلام جان نثاري وي براي شاه در آن درج شده بود… به اعتراف سخنگوي سوئدي هيئت انتخاب كننده برندگان جايزه صلح نوبل، مزيت عبادي نسبت به پاپ اين بوده كه وي برخلاف پاپ، همجنس گرايي را به رسميت مي‌شناسد و از روابط نامشروع و پيش از ازدواج زنان حمايت مي‌كند.


دادگاه رسيدگي به شكايات شيرين عبادي عليه روزنامه كيهان صبح روز يكشنبه 29/1/89- ديروز- در دادگاه كيفري 76 به رياست قاضي مدير خراساني و با حضور اعضاي هيئت منصفه، برگزار شد.

در ابتداي اين جلسه صالح نيكبخت بي آن كه در پرونده سمتي داشته باشد و به روالي غيرعادي با عنوان وكيل «انجمن دفاع از زندانيان سياسي» پشت تريبون رفت و نزديك به يك ساعت به فحاشي و ناسزاگويي هاي بعضا ركيك عليه مدير مسئول كيهان پرداخت كه با تذكرات پي درپي رئيس دادگاه و اعضاي هيئت منصفه روبرو شد. رئيس دادگاه بارها از وي خواست به طرح شكايت خود بپردازد و از فحاشي عليه مدير مسئول كيهان خودداري كند كه شريعتمداري با اجازه از رئيس دادگاه گفت؛ ملاحظه مي فرمائيد كه ايشان به شدت از عصبانيت مي لرزند. من براي سلامتي ايشان نگرانم ضمن آن كه در ناسزاهاي آقاي صالح نيكبخت به بنده هيچ فحش جديدي كه قبلا از سوي راديوهاي بيگانه و گروه هاي ضد انقلاب عليه بنده مطرح نشده باشد وجود ندارد و من به ناسزا شنيدن از اينگونه افراد و جريانات عادت دارم!

بعد از سخنان صالح نيكبخت كه مي كوشيد اسناد مربوط به حمايت خود از تروريست‌ها و مخصوصا گروهك عبدالمالك ريگي- كه در جلسه قبلي دادگاه از سوي حسين شريعتمداري با ذكر مأخذ ارائه شده بود- را انكار كند. رئيس دادگاه از مدير مسئول كيهان خواست به دفاعيات خود در مقابل شكايت هاي عديده شيرين عبادي بپردازد.
شريعتمداري در آغاز سخن با اشاره به اظهارات صالح نيكبخت گفت، اجازه مي دهيد فقط به چند جمله اي كه ايشان درباره پرونده گفت پاسخ دهم، ضمن آن كه ابدا به فحاشي هاي وي نمي پردازم.

رئيس دادگاه از شريعتمداري خواست كه به شكايات شيرين عبادي بپردازد و پاسخگويي به اظهارات صالح نيكبخت را به جلسه بعدي موكول كرد. مدير مسئول كيهان گفت پس اجازه بدهيد بگويم كه برخلاف اظهارات آقاي صالح نيكبخت، كه هرگونه ارتباط انجمن دفاع از زندانيان سياسي با بيگانگان را نفي مي كند، يكي از اعضاي اين انجمن بنام «علي-الف» به جرم ارتباط با افسر سازمان «سيا» در دوبي تحت تعقيب قرار گرفته و يكي ديگر از اعضاي اصلي همين انجمن در مركزي كه اليزابت چني، دختر ديك چني معاون وقت جرج بوش در دوبي داير كرده بود آموزش ديده است و اسناد دريافت كمك هاي مالي آقايان از كشورهاي بيگانه هم در دست مي باشد.

شريعتمداري در ادامه به دفاعيات خود درباره شكايات شيرين عبادي پرداخت و اسناد تكان دهنده اي از همكاري شيرين عبادي با صهيونيست ها و علت اصلي اعطاي جايزه صلح نوبل به وي ارائه كرد.
وقتي مدير مسئول كيهان، اسناد ياد شده را به ترتيب و با ذكر مأخذ ارائه مي كرد، چند تن از وكلاي مدافع شيرين عبادي و برخي شاكيان ديگر در اقدامي كه تأمل برانگيز به نظر مي رسيد سعي در پيشگيري از ارائه اين اسناد داشتند. ابتدا يكي از وكلاي شيرين عبادي بدون كسب اجازه از دادگاه- كه روال جاري دادگاه است- گفت؛ چرا شريعتمداري متن اين اسناد را ارائه نمي دهد كه مدير مسئول كيهان در پاسخ گفت؛ بنده كه همه اين اسناد را براي ارائه به دادگاه آورده ام. وكيل نامبرده گفت مثلا به دريافت 15هزار دلار اشاره كرده ايد، سندش را بدهيد كه شريعتمداري اعتراف شيرين عبادي به دريافت 15هزار يورو از فرانسه را به نقل از خود وي در مصاحبه با يك نشريه فرانسوي قرائت كرد و خطاب به وكيل شيرين عبادي گفت؛ ضمنا قيمت را پائين نياوريد 15هزار يورو بوده است نه دلار، ضمن آن كه اين مبالغ براي ايشان بسيار ناچيز است و بنده اسناد فراوان ديگر نيز در همين جلسه ارائه خواهم كرد.

در طول دفاعيات مدير مسئول كيهان وكلاي مدافع عبادي، باقي و مشايي بارها سخنان وي را قطع كردند كه شريعتمداري با خونسردي گفت؛ اگر قصد داريد از ارائه اسناد جلوگيري كنيد، مطمئن باشيد كه آنها را ارائه خواهم كرد و اگر قصد داريد عرايض بنده را قطع كنيد، من از هر جا كه قطع كرده ايد شروع مي كنم.

بعد از چند دقيقه ديگر، وقتي مدير مسئول كيهان اسناد همكاري آشكار شيرين عبادي با مراكز صهيونيستي را ارائه مي كرد يكي از وكلاي وي با قطع سخنان مدير مسئول كيهان گفت؛ اين مطالب قبلا در كيهان چاپ شده است كه شريعتمداري در پاسخ گفت؛ اگر در كيهان چاپ نشده بود كه شكايت نمي كرديد. من به همه اظهارات شما با سكوت كامل گوش كردم. چرا شما از سخنان من به اضطراب افتاده ايد؟ بايد مردم بدانند خانم شيرين عبادي كه صهيونيست ها و آمريكايي ها او را «بانوي صلح ايران»! مي نامند، چه كاره است؟

خلاصه اي از دفاعيات

عبادی و جان‌نثاری برای شاه
يكي از موارد شكايت عبادي از كيهان مربوط به مقاله اي تحت عنوان «اراذل و اوباش چه كساني هستند؟!»- به تاريخ 2/6/87- بود كه عبادي پس از آن مدعي شده بود هيچگاه از سركوب انقلاب مردم ايران در سال 56 و 57 حمايت نكرده و جان نثار شاه نبوده است.
در اين زمينه شريعتمداري نسخه اي از روزنامه رستاخيز- ارگان حزب «شاه ساخته» رستاخيز- به تاريخ سوم بهمن ماه سال 1356 را به دادگاه ارائه كرد كه اهانت شيرين عبادي به شهداي قيام 19دي 56 و اعلام جان نثاري وي براي شاه در آن درج شده بود.

عبادی و حمایت از همجنسگرایان
يكي ديگر از بندهاي مورد شكايت عبادي، افشاي حمايت وي از «همجنس گرايي» بود. شريعتمداري در دفاعيات خود به ماجراي اعطاي جايزه به اصطلاح صلح نوبل به عبادي در سال 2003 اشاره كرد. در اين سال عبادي و پاپ بر سر تصاحب اين جايزه رقابت داشتند اما به اعتراف سخنگوي سوئدي هيئت انتخاب كننده برندگان جايزه صلح نوبل، مزيت عبادي نسبت به پاپ اين بوده كه وي برخلاف پاپ، همجنس گرايي را به رسميت مي شناسد و از روابط نامشروع و پيش از ازدواج زنان حمايت مي كند.
مديرمسئول كيهان در اين زمينه اسناد ديگري از جمله مصاحبه عبادي با سي ان ان در سال 2003 و گفت وگوي وي با روزنامه اينديپندنت را مورد اشاره قرار داد كه در هر دوي آنها خود وي آشكارا به حمايتش از همجنس گرايي اعتراف مي كند. نكته جالب ديگر در اين ميان توجيه عبادي بود كه همجنس گرايي را مسئله اي ژنتيك مي داند و معتقد است كسي را براي يك اقدام ژنتيكي نمي توان مجازات كرد! شريعتمداري با اشاره به اين استدلال سخيف، در دفاعيه خود اعلام كرد؛ كاش اين نظريه علمي! و مشعشع در زمان قوم لوط ارائه مي شد تا آن قوم فلك زده به خاطر اعمال زشت و شنيع خود دچار عذاب الهي نمي شدند!

عبادی و حمایت از بهائیان
از ديگر موارد شكايت عبادي عليه كيهان مسئله حمايت وي از حزب صهيونيستي بهائيت بود. شريعتمداري در اين باره دادگاه را به بيانيه رسمي كميته صلح نوبل درباره جايزه عبادي ارجاع داد كه متن كامل آن در سايت مؤسسه نوبل موجود است. در اين بيانيه به صراحت يكي از دلايل برنده شدن عبادي، حمايت آشكار و خاص وي از بهائيان عنوان شده است.
مديرمسئول كيهان در ادامه به برخي از اظهارات رسمي عبادي در مجامع و رسانه هاي خارجي در دفاع از اين حزب صهيونيستي اشاره كرد.
و حمايت عبادي از بهائيت را چنان واضح و آشكار خواند كه «بيت العدل»- مركز بهائيان واقع در شهر حيفاي فلسطين اشغالي بيانيه اي در دفاع از عبادي صادر كرده و او را به خاطر شجاعتش در دفاع از بهائيت ستود!

عبادی و وطن فروشی
مديرمسئول كيهان در مورد «وطن فروشي» عبادي به مجموعه اي از اظهارات ضدايراني و ضدمردمي وي در صحنه جهاني اشاره كرد و از دادگاه پرسيد به راستي اگر اينها «وطن فروشي» نيست، پس چيست؟
شريعتمداري در اين بخش به برخي از سخنان عبادي اشاره كرد كه طي آنها از آمريكا و ساير كشورهاي زورگو مي خواهد فشار بيشتري به ايران وارد كنند، تحريم ها را شدت ببخشند، دارايي هاي ايران را بلوكه و روابط سياسي خود را كاملاً قطع كنند و…
مديرمسئول كيهان در ادامه افزود، غلظت اين اظهارات ضدايراني تا جايي است كه حتي خارجي ها را به تعجب وا مي دارد.
مديرمسئول كيهان در ادامه دفاعيات خود به سياست صهيونيستي اعطاي جايزه نوبل اشاره كرد و اينكه اين جايزه به طور سيستماتيك به افرادي اعطا مي شود كه در راستاي منافع آمريكايي-صهيونيستي گام بردارند و شيرين عبادي نيز از اين قاعده مستثني نيست.

گفتني است كه تمامي اسناد ارائه شده از سوي مدير مسئول كيهان برگرفته از اظهارات خود شيرين عبادي و محافل خارجي همسو و حامي وي بود.
لازم به توضيح است متن كامل دفاعيات حسين شريعتمداري در چند شماره در روزنامه کیهان منتشر شد.

دفاعيات مدير مسئول كيهان در دادگاه – قسمت اول
دفاعيات مدير مسئول كيهان در دادگاه – قسمت دوم

  1. تاربلاگ ایلیا » بایگانی » حاج حسین! می‌تونم ازت تشکر کنم؟
    23 آوریل 2010

    […] بر دفاع مستند از ادعاهایش، مستندات جدیدی رو کرده است (+). مستنداتی که شاید باید آرزو کنیم تا هر روز دادگاه او […]

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.