پنج‌شنبه 26 می 11 | 15:44

پيام مقاومت در قالب جهاني عرضه مي‌شود

رئيس دومين جشنواره جهاني هنر مقاومت گفت: در قالب برگزاري اين جشنواره پيام مقاومت را در شكل هنرهاي تجسمي به جهانيان بيان مي‌كنيم.


جواد جباري رئيس بنياد فرهنگي روايت، همزمان با سوم خرداد سالروز آزاد‌سازي خرمشهر گفت: متولي برگزاري دومين جشنواره جهاني هنر مقاومت صرفا بنياد فرهنگي روايت نيست در اين مهم ، ساير نهادها از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، بنياد حفظ ارزش هاي دفاع مقدس و حوزه هنري نيز به شكل‌هاي گوناگون مسئوليت و ماموريت برگزاري اين جشنواره را دارا هستند.

وي ادامه داد: حمايت از چنين فعاليت‌هاي هنري يك وظيفه است و به همين جهت يكي از مهم‌ترين و جدي‌ترين فعاليت‌هاي خود را پرداختن به موضوع مقاومت در غالب برگزاري جشنواره جهاني هنري مقاومت قرار داديم. و در حد توان از اين فعاليت حمايت لازم را به عمل خواهيم آورد.

رئيس جشنواره جهاني هنرمقاومت اظهار كرد: اين جشنواره در آذر ماه سال جاري به طور رسمي آغاز به كار مي‌كند و تمام كساني كه به نوعي دغدغه پرداختن به موضوع مقاومت را دارند، ترغيب كرديم تا در اين جشنواره حضور يابند. در اين جشنواره سعي داشتيم پيام مقاومت را در غالب جهاني و بين المللي بيان كنيم.

وي متذكر شد: در زمينه مقاومت، در هنر كشور، بضاعت‌هاي خوبي داريم كه در اين جشنواره اين پتانسيل‌ها مي‌توانند بر مبناي جشنواره كه هم افزايي است، استفاده شود و در تحقق اين امر با ديگر سازمان‌ها نيز همكاري مي‌كنيم.

جباري در ادامه موضوع مقاومت را يك موضوع بين‌المللي دانست كه در آن انقلاب اسلامي يك الگوي جهاني محسوب مي شود و افزود: تمام حركت‌ها در حوزه مقاومت نشات گرفته از انقلاب اسلامي ايران است و اين موضوع محوري براي هم افزايي است، در جشنواره جهاني هنر مقاومت نيز سعي شده به اين امر مهم توجه ويژه‌اي صورت گيرد و با برگزاري جشنواره مقدمه‌اي براي اين حركت پرشور ايجاد كنيم.

وي ادامه داد: آثار شركت كننده در جشنواره جهاني هنر مقاومت پس از نمايش در كشورمان در ساير كشورهاي جهان نيز به نمايش گذاشته مي شود.

جباري، در پايان توليد اثر را يكي از راه‌هاي حمايت‌ از هنرمندان حوزه مقاومت دانست و يادآور شد: هنرمندان سرمايه‌هاي ملي ما هستند، توليد يك اثر به منظور شركت در جشنواره هنري مقاومت خود نوعي حمايت است، از زمان انتشار فراخوان اين جشنواره، تاكنون در حدود 300 اثر از سوي هنرمندان براي شركت در اين جشنواره توليد شده است و طبق قراري كه با مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي گذاشته شده سعي مي‌كنيم با توجه بيشتر به هنرمندان، حمايت ويژه‌‌اي از آن‌ها به عمل آوريم.
دومين جشنواره جهاني هنر مقاومت آذر ماه سال جاري از سوي بنياد فرهنگي روايت با دبيري حبيب‌الله صادقي در تهران و ساير استان‌ها برگزار مي‌شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: