شنبه 28 می 11 | 11:29

درب استانداری فارس قفل شد؛ شعار مرگ بر مشایی!

تجمع كنندگان شعار مرگ بر مشايي سردادند و احمدزاده استاندار فارس و سجاي معاون برنامه‌ريزي استانداري را از مهره‌هاي مشايي دانسته و خواستار ترك حاميان سركرده باند انحرافي از شيراز و فارس شدند. تجمع‌كنندگان همچنين بر درب ورودي استانداري به عنوان اعتراض در تاخير معرفي استاندار جديد قفل زدند.


تریبون مستضعفین- مدتی است انتصابات مشکوک در استانداری فارس موجب اعتراض مردم این استان و شهر شیراز شده است.

اصل ماجرا
پس از انتصاب روح‌الله احمدزاده كرمانی به استانداری فارس و عملکرد تأمل برانگیز و ضعیف وی که منجر به اختلاف شدید با نماینده ولی فقیه  و مجمع نمایندگان استان فارس شده بود نهایتاً رئیس‌جمهور در اقدامی عجیب‌تر وی را به سمت معاونت خود و رئیس میراث فرهنگی منصوب کرد!

اگرچه برکناری احمدزاده برای مردم شیراز و استان فارس شیرین و نوید بخش بود اما با عملکرد وزارت کشور در انتصاب سرپرست برای این استان، کورسوی امیدی هم که برای انتصاب استاندار ولایی و کارآمد هم بوجود آمده بود نقش برآب شد!

وزارت کشور ابتدا طی حکمی دكتر سيد فرهاد سجادی معاون برنامه ريزی استانداری فارس را برای سرپرستی استان منصوب می‌کند اما در حکمی ناگهانی حسینی را از سرپرستی استانداری فارس عزل و سجادی را به عنوان سرپرست جایگزین می‌کند!

این در حالی است که حسینی فقط ۴ روز در سمت سرپرستی مشغول به کار بوده و طبق اظهارات منابع آگاه وی به دلیل عدم همراهی با جریان منحرف وابسته به دولت از کار بر کنار شده است. گفته میشود که سجادی از افراد وابسته به احمدزاده (استاندار اسبق فارس و از حامیان جریان فتنه) می‌باشد.

اعتراض نماینده ولی فقیه استان؛ فارس که بازیچه نیست افرادی را بیاورند و دوران کار آموزی ببیند
امام جمعه شيراز آيت الله ايماني در خطبه هاي نماز جمعه ششم خرداد گفت: من به جناب وزیر کشور می گویم فارس بیش از دوماه است که در شرایط بلا تکلیفی به سر می برد فارس برای حل مشکلات عمرانی خود نگران آینده  است. مدیران استان در زمان استاندار سابق دستشان به کار نمی رفت سئوال من از وزیر کشور این است که چگونه به یکی از معاونین استاندار حکم سرپرستی می دهید و بعد از چند ساعت حکمش را لغو کرده و به دیگری می دهید ؟ فارس که بازیچه نیست افرادی را بیاورند و دوران کار آموزی ببیند و سپر پرش افراد شود به استان رحم کنید. این استان خیلی عزیز و بالا است چرا قدر این استان با 5 میلیون نفر جمعیت و 14600 شهید و آن مفاخر عزیز وبالا را نمی دانید؟ چرا فارس ما باید بازیچه این و آن باشد من اخطار می دهم و من اهل این استان هستم پس سرنوشت این استان سرنوشت ماست  نمی شود که این استان را مرتب بازی داد. نخبگان استان پیشنهاداتی را برای مدیریت ارشد استان داده اند چرا به پیشنهادات  ایشان عمل نمی شود ؟ برای خدا و انقلاب و برای مردم آینده این استان مظلوم و زجر کشیده کارتان را درست انجام دهید

تجمع اعتراضی مقابل استانداری؛ مرگ بر مشایی

انتصابات اخبر باعت شد تا جمعي از مردم شيراز عصر دیروز و صبح امروز با حضور در مقابل استانداري فارس نسبت به تغيير مديريت‌هاي ارزشي در اين استان اعتراض و خواستار انتصاب استاندار بومي شوند

محمدرضا هاجري نماينده تجمع‌كنندگان معترض، عصر در اين تجمع در سخناني اظهار داشت: هنوز آثار ننگين فتنه سال 88 از نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران نگذشته كه فتنه‌اي آلوده‌تر، منحرف‌تر و ننگين‌تر وارد ميدان شده است.

هاجري افزود: امروزه مقدسات در فارس را مورد هجوم قرار داده‌اند و سران فتنه‌گر و منحرف كه روزي فكر مي‌كردند مي‌توانند فارس و شيراز را پايتخت مكتب ايراني قرار دهند به لطف رهبر معظم انقلاب، شيراز به عنوان سومين حرم اهل بيت (ع) معرفي شد.

وي گفت: به دنبال اين ناكامي و شكست با شيوه‌هاي متعدد و اعزام كردن كساني كه هنوز الفباي مديريت را نمي‌دانند اين استان را تبديل به آزمايشگاه كرده‌اند، آزمايشگاهي كه براي مكتب ايراني و تفكر انحرافي ملي‌گرايي به شيوه‌هاي متعدد شده است.

وي افزود: با آمدن منحرفان به شهر مقدس شيراز جريان‌هاي اصولگرايي مورد هجوم قرار گرفته‌اند.

اين معترض اضافه كرد: آمار و ارقام توسعه و پيشرفت فارس نشان مي‌دهد كه در اين دو سال اين استان متضرر شده، عقبگرد داشته و بيكاري به اوج خود رسيده تا جايي كه بودجه‌هاي مصوب استان‌هاي كوچك‌تر مانند اردبيل و قزوين به مراتب از فارس بيشتر شده است.

اين فعال سياسي ادامه داد: ريشه اين ناكارآمدي اين بود كه مديران وارداتي بي‌تجربه و ناتوان به جاي اينكه پيگير مشكلات استاني باشند خود را متولي ترويج تفكر و آيين ايرانيت و ايراني‌پرستي و خاك‌پرستي و نژادپرستي كردند.

وي گفت: اين انحرافات امروز عقايد و آرمان‌هاي ما را مورد هجمه قرار داده است تا جايي كه در نهاد رياست جمهوري برادر و داماد احمدي‌نژاد اين موضوع را هشدار داده‌اند.

هاجري در ادامه بيان داشت: ما وطن را دوست داريم و در اين شكي نيست اما اينكه انحرافات را اشاعه مي‌دهند نگرانيم.

هاجري به بودجه فرهنگي فارس در سال گذشته اشاره كرد و افزود: نزديك به 100 ميليارد تومان بودجه فرهنگي سال 90 اين استان كه 100 برابر شده در راه نشر مسائل فرهنگي توزيع نمي‌شود و ناعادلانه است.

مسئول كميته اطلاع‌رساني ستاد انتخاباتي احمدي‌نژاد گفت: ما حاميان ولايت اصولگرايي را همراه با معيارهاي او مي‌دانيم اما استاندار سابق فارس اصولگرايي را سوسولگرايي مي‌ناميد و روحانيت، مديران ارزشي و نيروهاي رزمنده را تحقير مي‌كرد.

وي گفت: در اين دو سال آزمايشي فعاليت استاندار سابق، مشاهده مي‌كنيد كه اكثريت مديران ارزشي احمدي‌نژاد را حذف كردند و كسي را آوردند كه كوچك‌ترين الفباي مديريت را نمي‌داند و اين در حالي است كه فارسي‌ها با 85 درصد راي به احمدي‌نژاد توقع مديري لايق و توانمند را داشتند.

وي گفت: از مجمع نمايندگان فارس و ائمه جمعه اين استان مي‌خواهيم همراه، همدل و همصدا پيام ما را به وزير كشور و احمدي‌نژاد برسانند كه ما استاندار كارآمد مي‌خواهيم نه كسي كه از نردبان قدرت بالا رود و بادآورده باشد و بايد كسي بيايد كه فارس را بشناسد و مديريت كند.

وي در ادامه ابراز داشت: در توصيف اين جريان پس از انتقال استاندار فارس به تهران معاون عمراني وي كه فارسي است سرپرست استانداري شد كه تا زمان انتخاب استاندار جديد مسئول باشد اما در چند روزي كه گذشت مشايي و اطرافيان آن معاون عمراني را توصيه به استعفا و وزير كشور ا تهديد كردند كه زير بار نرفت.

اين فعال سياسي ادامه داد: يك مدير فارسي را عزل كردند و يك‌شب دوست گرمابه و گلستان مشايي را سرپرست گذاشتند.
هاجري تصريح كرد: احمدزاده‌كرماني براي ما چگونه قابل تحمل بود كه زاده كرمان، بزرگ شده مشهد و درس خوانده تهران باشد و براي مديريت به فارس بيايد.
نماينده تجمع‌كنندگان مقابل استانداري فارس خاطرنشان كرد: به مردم شيراز و فارس ميدان نمي‌دهند در حالي كه ايثارگران و مديران لايقي در فارس داريم كه مديريت استان را مي‌توانند عهده‌دار شوند.

وي گفت: چقدر دردآور است كه مسئوليت امنيت استان به جواني برسد كه هنوز سربازي نرفته است و آيا مي‌توان امنيت را به او سپرد، آيا مي‌توان سرداران و بزرگان انتظامي به عنوان اطلاعات و سپاه را وادار به تمكين كساني كرد كه حتي الفباي امنيت را نمي‌دانند.

اين فعال سياسي در بخش ديگري از سخنان خود تصريح كرد: مردم فارس و خانواده شهدا و ايثارگران از ياد نمي‌برند كه در آستانه كنگره 14 هزار و 600 شهيد فارس هيچ‌كدام از مقامات استاني حتي بنياد شهيد در جلسه‌ها حضور نيافتند براي اينكه اين اجلاسيه را تحت‌الشعاع قرار دهند، برخي را از لبنان آوردند و در پرداخت اعتبارات كنگره كارشكني كردند.

هاجري ادامه داد: به شيوه عملكرد مديريت استان، تحقير مديران و عدم تمكين به نصايح رهبري معترضيم و مگر ايشان نگفتند كارها با محوريت حرم سوم اهل بيت باشد.
وي افزود: اطراف حرم را ببينيد كه علاه بر تاكيدات رهبري و امام جمعه شيراز، بودجه ميلياردي براي قبر كورش هزينه مي‌كنند و در جشن نوروز امسال مي‌خواستند با آوردن گروه‌هاي موسيقي قداست شيراز را بشكنند كه با بصيرت علما و روحانيون از اين كار جلوگيري شد.

هاجري گفت: امثال مشايي مي‌خواستند كه فارس را به عنوان پايتخت مكتب ايراني معرفي كنند اما ناكام ماندند.

نماينده تجمع‌كنندگان اعلام كرد كه حامي ولايت هستيم و در برابر ناامني سينه سپر مي‌كنيم و با شيوه‌هاي منحرف و ذبح نيروهاي ارزشي مخالفيم. وي ادامه داد: كساني كه در طبقه ششم استانداري مي‌نشينند و تصميم مي‌گيرند بايد به هوش باشند.

تجمع كنندگان شعار مرگ بر مشايي سردادند و احمدزاده استاندار فارس و سجاي معاون برنامه‌ريزي استانداري را از مهره‌هاي مشايي دانسته و خواستار ترك حاميان سركرده باند انحرافي از شيراز و فارس شدند.

تجمع‌كنندگان همچنين بر درب ورودي استانداري به عنوان اعتراض در تاخير معرفي استاندار جديد قفل زدند.

 1. حزب الله خواهران شیراز
  28 می 2011

  سلام
  خبرهای تحصن امروز در مقابل استانداری فارس را در وبلاگ حزب الله شیراز پیگیری کنید

 2. دانشجو
  30 می 2011

  یک مقدار آروم تر….
  هنوز وقت این نرسیده که بخواهید علیه کسی که دارد پشت پرده غالبا بازی می کند مرگ گفت
  همیشه ساده ترین راه ها را توی بصیرت بخشی و اعلام برائت انتخاب می کنید

 3. داود
  13 دسامبر 2013

  با سلام خدمت استاندار فهیم استان فارس تربیون آزاد اصل دموکراسی شما را نشان می دهد این جانب یک شهروند از شهر قطب آباد هستم در حال حاضر شورای شهر در انتصاب شهردار هستند که متاسفانه در شورا انتصابات کاملا مشکوکی صورت می گیرد به عنوان نمونه همین شهردار که در شهر پیچیده که وعده پول به اعضای شورا داده که دو نفر از اعضا این جمله را تایید کرده اند حال اینکه کاندیدای که دو مرتبه رد صلاحیت شده چرا برای با سوم بازهم به استانداری معرفی شده است آیا شما این مسئله را شک برانگیز نمی دانید حال مسئله اینجاست که اگر کاندیدای معرفی شده (کرامت الله میرزایی )تائید شود یک چهر ناپسند از استانداری در ذهن مردم این شهر نقش می بندد لذا عاجزانه تقاظامندم که این مسئله را بطور جد پیگیری نمائید ونسبت به عدم انتصاب وی عکس العمل نشان دهید و از رابطه های که درخواست دارند بطور جد برخورد نمائید انشاالله گه شما منتصب به خاندان اهل بیت هستید و نمی گذارید حق مردم این شهر پیمال شود باتشکر یک شهروند قطب آبادی

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: