شنبه 24 آوریل 10 | 11:49

اوباما محترم است، اما ایرانی‌ها احترام ندارند!

م.م در واکنش به راهپیمایی عظیم 22 بهمن، مردم را به دو دسته طرفداران خودش و نیروهای انتظامی تقسیم می‌کند و بقیه را که قاعدتا در زمره مخالفین او قرار می‌گیرند «آدم کش» و «قمه کش» می‌نامد. 1) ادعای م.م دروغ است. 2) سخنان م.م علاوه بر توهین‌آمیز بودن، تهمت و دروغ هم هست. 3) جرم آن مردم، این است که در حمایت از امام و انقلاب شعار می‌دادند. 4)خواستار اجرای عدالت درباره م.م شده‌اند؛ پس باید م.م از خجالت‌شان درمی‌آمده است.


پرده اول

م.م در واکنش به راهپیمایی عظیم 22 بهمن، مردم را به دو دسته طرفداران خودش و نیروهای انتظامی تقسیم می کند و بقیه را که قاعدتا در زمره مخالفین او قرار می گیرند “آدم کش” و “قمه کش” می‌نامد.(+)

1) ادعای م.م دروغ است. آن ها نه آدم کش بوده‌اند و نه قمه‌کش

2) سخنان م.م علاوه بر توهین آمیز بودن، تهمت و دروغ هم هست.

3) جرم آن مردم، این است که برای طرفداری از م.م راهپیمایی نکرده بودند و در حمایت از امام و انقلاب شعار می دادند.

4) آن مردم، خواستار اجرای عدالت درباره م.م شده اند؛ پس م.م باید از خجالتشان درمی آمده است.

نتیجه گیری: اصلاح طلبان نسبت به توهین بزرگ م.م به مردم ایران موضع نمی‌گیرند و نگران ادب و اخلاق نمی‌شوند.

دو حالت دارد :

الف) چون آن مردم طرفدار نظام بودند، نباید بهشان احترام گذاشت.

ب) این ادبیات چاله میدانی م.م در بقیه اصلاح طلبان هم رواج دارد و از نظر آن ها طبیعی محسوب می‌شود.

احتمال بیشتر هم هر دوی این موارد با هم صادق است.

پرده دوم

اوباما ملت ایران را به حمله اتمی تهدید می‌کند. رئیس جمهور ایران در مقابل تهدید هیتلرگونه اوباما می‌گوید : “برخی افراد هرجا در مقابل حرف منطق کم می‌آورند مثل کابوها و گاوچران‌های آمریکایی‌، بلافاصله دست به اسلحه می‌شوند، بزرگتر از تو هم نتوانسته‌اند غلطی بکنند. آقای اوباما عجولانه کار نکند و صبر کند تا مقداری تجربه کسب کند و سرد و گرم را بچشد. بدان که بزرگتر و گردن‌کلفت‌تر از تو هم نتوانسته‌اند هیچ غلطی کنند، تو که جای خود داری.”

1) سخنان احمدی نژاد درباره بی تجربگی اوباما و اینکه تا کم می‌آورد سراغ اسلحه می‌رود و گزینه نظامی را مطرح می‌کند، عین حقیقت است. آیا یادآوری این‌که، گاوچران ها هم همین کار را می‌کنند، توهین آمیز است؟!
اتفاقا احتمال اینکه این رفتار آمریکا ریشه در حافظه تاریخی آن‌ها از گاوچران ها داشته باشد، بسیار زیاد است.

2) سخنان رئیس جمهور نه تنها دروغ نیست، بلکه بی‌ادبانه هم نیست. معلوم نیست از کی تا حالا “کابوی” که از سوی خود آمریکایی ها به عنوان نماد این کشور معرفی شده است، توهین محسوب می‌شود؟!

3) جرم اوباما این است که 75 میلیون ایرانی را با بمب اتم به کشته شدن و سوزاندن تهدید کرده است.

4) موضوع جبنه شخصی ندارد و رئیس جمهور به عنوان حافظ مردم، باید به شدیدترین روش پاسخگو باشد.

نتیجه : در حالی که اصلا مشخص نیست کجای این سخنان توهین آمیز بوده است، اصلاح طلبان افراطی گریبان “وای اخلاقا” چاک می‌دهند!

گویا همان‌قدر که نشان دادن آینه اوباما برای خودش سخت بوده است، به اصلاح طلبان تندرو هم فشار آورده است.

دو حالت دارد:

الف) نباید نازک تر از گل به آمریکا گفت، حتی اگر تمام ملت ایران را به بمب اتم تهدید کرده باشد، وگرنه توهین محسوب می‌شود!

ب) اصلا معیار خوبی و بدی آمریکا است، هر چه آمریکا کند نیکو است و هر چه علیه او باشد بد است.

احتمالا اصلاح طلبان افراطی به هر دو معتقدند.

نتیجه گیری: یک جماعت مغرضی وجود دارند که اگر هموطن‌شان را که با آن ها هم عقیده نیست را “آدم کش” و “قمه کش” هم بخوانند، یاد اخلاق نمی‌افتند و خم به ابرو نمی‌آورند و تازه تشویق هم می‌کنند!

به علاوه اگر کسی مردم کشورشان را به بمب اتم تهدید کرد، ناراحت نمی‌شوند.(+)

اد‌ب‌شان اینقدر بالا است که به رئیس جمهور مردم “رمال و کف بین و دیکتاتور و کوتوله و . . . ” می گویند و به روی خودشان هم نمی‌آورند. ادب مرد به از دولت نداشته‌شان حکم می‌کند که بگویند “دکتر برو دکتر” “یک دو سه سه هفته محمود حموم نرفته” یا حتی این‌قدر ادب‌شان بالا است که به مخالفان‌شان “ُسیب زمینی” می‌گویند و شعار مرگ بر سیب زمینی می‌دهند، یا شعار می دهند “احمدی کم آورده پچه گدا آورده” اینقدر با ادبند که در دانشگاه تهران، دختره تو چشمش همکلاسیش نگاه می کند می کند و با ادب و راستگویی تمام، شعار می دهد “حسین حسین شعارشون، تجاوز افتخارشون”

اما اگر مقابل درشت‌گویی های آمریکا ایستادی و حقیقت را گفتی؛ می گویند که ادب پایمال شد!!

‌‌

پ.ن 1 : شاید اگر زمان پیامبر هم آیه می‌آمد که ” . . . آن ها مانند چهارپایان و بلکه گمراه ترند . . . ” قرآن را هم سانسور می‌کردند.

پ.ن 2 : اگر یک قلدری بیاید دم خانه شما و بگوید که می‌خواهد به شما و خانواده‌تان تجاوز کند و شما هم می‌دانید که اگر طرف شرایط را مناسب ببیند و فکر کند که ازش ترسیده‌اید، واقعا این کار را خواهد کرد، شما چه می کنید؟

بهش می‌گویید “عزیزم لطفا ساکت”؟!!

دکتر شریعتی در “اسلام شناسی” می‌گوید : “…کسی نمی‌تواند جهان بینی توحیدی داشته باشد و در برابر دیگری سرش را به “ترس” یا به “طمع” خم کند…”

+ هدف راضی کردن مغرضان نیست، همین که مردم انقلابی بوی خمینی کبیر را از زبان رئیس جمهور می‌شنوند و عظمت روح خدا را هنگامی که گفت “آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند” درک می‌کنند و به وجود او افتخار کنند، کافی است.

همین‌که مردم می‌بینند که رئیس جمهور در عین قاطیت، روح مهربانی دارد کافی است. رئیس جمهور:هدیه آمریکا به دنیا بمب اتم است و هدیه ایران نوروز (+)

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.