چهارشنبه 01 ژوئن 11 | 14:24

گوگل آن‌قدر‌ها هم پاک نیست!

گوگل صحبت‌هایی را مبنی بر استفاده بینگ از کلمات کلیدی و نتایج جستجوی خود مطرح کرد که با واکنش‌های گوناگونی مطرح شد، اما حالا جای این دو عوض شده و انگشت اتهام به سمت گوگل رفته است. در تصاویری که منتشر شده، در انتهای تصاویر، آدرس موتور جستجوی بینگ کاملا مشخص و مشهود است.


به طور حتم، کمتر کسی این مسئله را قبول می‌کند که گوگل همانند یک سرویس دهنده خوب و سالم، بهترین موتور جستجو، سرویس ایمیل و غیره را در اختیار شما قرار دهد، آن‌هم پاک و منزه، بدون هیچ لغرشی! این را حداقل ما کمتر قبول می‌کنیم، گوگل می‌تواند کارهای مختلفی با این حجم بالای اطلاعاتی که در دستان خود دارد انجام دهد، اما ما هم اکنون نمی‌خواهیم همانند ویکی لیکس در مورد گوگل افشاری کنیم، ما در این پست، در رابطه با خبری می‌گوییم که در مورد گوگل و استفاده از کش‌های (Cach) نتایج جستجو بینگ است.

به تازگی کاربری در قسمت «راهنمای وب مسترهای گوگل (Google Webmaster Help) موضوعی را مطرح کرد که تا حدی چالش برانگیز است. این کاربر در متن خود اعلام کرد که طی جستجوی‌هایی که در دو موتور جستجو داشته و مقایسه‌هایی که انجام داده، به این نکته پی برده است که گوگل چیزی بالغ بر ۸ میلیون کش نتایج تصاویر بینگ را در نتایج جستجوی تصاویر خود قرار داده است، به عبارت بهتر تصاویر کوچک شده‌ای که در نتایج جستجوی تصاویر مشاهده می‌کنید، توسط گوگل کپی برداری شده است!

در ماه‌های گذشته، گوگل صحبت‌هایی را مبنی بر استفاده بینگ از کلمات کلیدی و نتایج جستجوی خود مطرح کرد که با واکنش‌های گوناگونی مطرح شد، اما حالا جای این دو عوض شده و انگشت اتهام به سمت گوگل رفته است. در تصاویری که منتشر شده، در انتهای تصاویر، آدرس موتور جستجوی بینگ کاملا مشخص و مشهود است. در این بین صحبت‌هایی بر قانونی بودن این کار گوگل مطرح شده است که بیشتر جنبه حرف و صحبت دارد، به هر حال باید منتظر ماند شاهد جوابیه‌ها و واکنش‌های مختلف بود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: