دوشنبه 06 ژوئن 11 | 15:40

بی‌بی‌سی: دو برابرشدن خشونت زنان عليه شوهران در انگليس!

از سال ۲۰۰۵ تاکنون میزان خشونتی که زنان انگلیسی بر ضد همسران و نامزدهای خود به کار می‌گیرند، بیش از دو برابر شده است.


به نقل از شبکه خبری بی‌بی‌سی، از سال ۲۰۰۵ تاکنون میزان خشونتی که زنان انگلیسی بر ضد همسران و نامزدهای خود به کار می‌گیرند، بیش از دو برابر شده است.

بر اساس این گزارش، آمارها نشان می‌دهد که سال گذشته در انگلیس ۴هزار پرونده از کتک خوردن مردان به‌وسیله همسرانشان تشکیل و پیگیری شده است که در مقایسه با سال ۲۰۰۵ که این تعداد تنها ۱۵۰۰ مورد بوده، حدود ۱۶۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

به نوشته بی‌بی‌سی، برخی از کارشناسان نگران آن هستند که این آمار نشانه رشد فرهنگ خشونت در بین زنان انگلیسی باشد اما برخی از کارشناسان با این نظر مخالفند و می‌گویند این مردان هستند که جرات یافته‌اند موارد بیشتری از کتک خوردن را گزارش کنند!

در یک مورد مردی به نام “پیتر” ماجرایی را تعریف می‌کند که جای تامل دارد. همسر وی چند ماه وی را مجبور می‌کرده که رو به آسمان دراز بکشد و در صورتی که پشت خود را برمی‌گردانده، با لگد هدف حملات همسر خود قرار می‌گرفته است. وی امیدوار بوده است که همسرش دست از این رفتار خود بردارد اما به جای آن با مشت‌هایی مواجه می‌شده که به صورتش برخورد می کرده‌اند!

“کایرون” نام مرد دیگری است که با چاقو از ناحیه سینه هدف حمله همسر سابق خود قرار گرفته است. همسر سابق کایرون اکنون به ۴.۵ سال حبس محکوم شده است. کایرون در اثر حمله همسر خود به حالی افتاده بود که پزشکان احتمال زنده ماندن وی را ۵۰ درصد دانسته بودند.

با این حال بی‌بی‌سی خاطرنشان کرده است که همچنان تعداد زنانی که مورد حمله شوهران خود قرار می گیرند، بیشتر است. در سال ۲۰۰۵ این تعداد ۲۸ هزار فقره بود که در سال ۲۰۱۰ به ۵۵ هزار مورد رسید.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: