یکشنبه 16 می 10 | 16:21

عشق امام خميني تشكيل امت واحده مسلمان بود

امروز در جامعه كسي دغدغه مسائل فكري ندارد وقتي دشمن به ممالك اسلامي حمله كرد چگونه برخورد كنيم زيرا اصلاً هيچ ارتباطي با ديگر برداران ديني در دنيا نداريم… مي‌بنييم به طور مثال 200 ميليون نيجريه‌اي در افريقا مسلمان هستند ولي ما نمي‌توانيم از ظرفيت و پتانسيل آنها استفاده كنيم و اين در حالي است كه همين برادران افغانستاني با نشأت گرفتن از تفكر ناب خميني كبير دومين قدرت برتر جهان زمان خود يعني شوروري سابق را شكست دادند


سردار سعيد قاسمي در نخستين جلسه مجمع عمومي اتحاديه بين‌المللي امت واحده روز شنبه 25 اردیبهشت اظهار داشت: اين روزها مصادف با عمليات غرورآفرين بيت‌المقدس بوده كه يك ماه نيز به طول انجاميد و در نهايت به آزادي خرمشهر منتهي شد.
وي افزود: حال در چنين روزهايي كه شيرمرداني چون جاويد‌الاثر احمد متوسليان و شهيد محسن وزوائي روزگاراني فكرهاي بزرگي را به منصه ظهور رساندند بايد اين مرام بزرگي كه با انقلاب اسلامي در دنيا ثبت شده است را بار ديگر در راستاي رفع دغدغه‌هاي نسل كنوني جامعه امروز دوباره احيا كرد.

سردار قاسمي گفت: ما قدرت را معمولاً در زوايه ديد مختلف مشاهده مي‌كنيم ولي تفكر روح ‌الله كبير علاوه بر دارا بودن مدل برتري در دنيا برجستگي خاصي نيز در بر داشت زيرا با وجود تحميل جنگي كه با جنگ نرم نيز همراه بود نتوانستند بر اين تفكر والا خدشه‌اي وارد كنند.

وي بيان داشت: امام خميني (ره) قبل از انقلاب با تفكر مبارزات مسلحانه «مجاهدين خلق» مخالف بود و براي دگرگوني و خلق انقلابي پويا و فرهنگي به دنبال بسيج آحاد جامعه بود زيرا همراه نبودن مردم با يك انقلاب منجر به انقلاب‌هاي مخملي امروز كه دستمايه تفكر غرب است مي‌شود.

سردار قاسمي افزود: انقلاب‌هاي مخملي امروز جهان كه با كمك پول و قدرت صورت مي‌پذيرد بيشتر مشابه كودتا بوده و عمر آن نيز چند سال بيشتر نخواهد بود.
فرمانده ارشد دوران دفاع مقدس گفت: انقلاب اسلامي گل سرسبد انقلاب‌هاي دنيا بود و حتي با تحميل يك دهه جنگ نابرابر و ندادن فضا و همچنين جلوگيري از گسترش اين انقلاب در دنيا، همچنان اين مردم و جوانان توانستند در نبرد با دنياي استكبار كنوني پيروز شوند.

سردار قاسمي با اشاره به اتفاقات و اغتشاشات پس از انتخابات سال 88 افزود: دشمنان در اين تفكر خام بودند كه مي‌توانند پايه‌هاي اين نظام كه مبناي آن بر ولايت فقيه، امام راحل و شهدا استوار بوده را در هم شكنند ولي پس از سه دهه هنوز نمي‌دانند كه زيربناي اين نظام ديني و اسلامي است.

وي اظهار داشت: حال چقدر توانسته‌ايم تفكرات ناب انقلاب اسلامي را به صورت نرم‌افزاري جهت مشتاقاني كه در طول سال در ايران حضور مي‌يابند درآوريم و به واقع در اين عرصه مسئولان فرهنگي و ديني شهرهاي به خصوصي همچون قم كه ميعادگاه بسياري از خارجي‌ها و مسلمانان دنيا بوده در طول اين سه دهه كوتاهي كرده‌‌اند.

فرمانده ارشد دوران دفاع مقدس گفت: در حال حاضر تعداد محدودي از مسلمانان ديگر كشورها و ديگر خارجي‌ها كه حال نيز هنوز در ايران حضور دارند به دنبال سماجت و تحقق اهداف خودشان بوده كه در ايران مانده‌اند و به واقع ما در عرصه فرهنگي علاوه بر توهين و بي‌احترامي به اين افراد فعاليت‌ شاخصي نيز در جهت گسترش و ايجاد يك امت واحده انجام نداده‌ايم.

سردار قاسمي گفت: وهابيان در حال حاضر كارهاي فرهنگي و مساجد بسياري در دنياي اسلام ساخته‌اند ولي در تمام آن مكان‌ها ايرانيان را از جنس متفاوت‌تري مي‌سنجند ولي با اين حال متأسفانه نتوانسته‌ايم خوراك فكري، فرهنگي و ديني مناسبي در طول اين سه دهه انقلاب براي مشتاقان فرهنگ ناب محمدي و همچنين تفكر ضداستكباري خميني كبير به دنياي اسلام ارائه كنيم.

فرمانده ارشد دوران دفاع مقدس افزود: متأسفانه جامعه امروز كشور در مقوله فعاليت تشكيلاتي مغفول واقع شده و به واقع با ظرفيت‌هايي مناسب از جمله زوار بي‌شماري كه در طول سال به ايران مي‌آيند هنوز نتوانسته‌ايم آنها را حتي با داشتن امكانات مناسب هدايت فكري و فرهنگي نماييم زيرا هنوز خوراكهايي كه تفكر انقلابي را گسترش دهد تعريف نكرده‌ايم.

سردار قاسمي به برخورد مناسب و بسيار تأثيرپذير مسلمانان مالزي در برخورد با خارجيان كه به كشورشان وارد مي‌شوند اشاره كرد و گفت:‌ حال امروز مشاهده مي‌كنيم يك خانم محجبه مسلمان در مالزي با چنان احترام و عزت و در كمال رافت اسلامي برخوردي با يك ايراني مي‌كند كه هرگز چنين اخلاقي حتي در كشور خود نيز تجربه نمي‌كند و حال اين اتفاق قرار است در ايران نيز با آموزه‌هاي اسلامي رخ دهد. ولي بدانيد كه كار سختي در پيش داريم.

وي اظهار داشت:‌ متأسفانه امروز براي ايجاد يك امت واحده مسلمان فرآيند فعاليت تشكيلاتي را نمي‌دانيم و اين در حالي است كه از امكانات مسئولان رده‌بالا نيز برخوردار نيستيم بنابراين بايد طبق آن مثل معروف كه عنوان مي‌شود رهرو آن نيست گهي تند و خسته رود بلكه رهور آن است كه آهسته و پيوسته رود بايد فعاليت كنيم.

فرمانده ارشد دوران دفاع مقدس به اعزام برخي جوانان در يك برنامه فرهنگي به لبنان كه منجر به شكايات لبناني‌ها از اين گروه ايراني به سفارت كشورمان در اين كشور شده بود اشاره كرد و افزود: لبناني‌ها باور نداشتند كه اين افراد ايراني هستند زيرا آنها مي‌گفتند ما در ايران حضور داشته‌ايم ولي چنين رفتارها و برخوردهايي را مشاهده نكرده بوديم و حال متأسفانه اين چنين اعزام‌ها حتي با هدف دلسوزي و ايجاد يك روابط فرهنگي در صورتي كه از يك فرآيند تشكيلاتي مناسبي برخوردار نباشد جز شكست چيزي حاصل نمي‌شود.

وي اظهار داشت: تهاجم تفكر غرب در تمام دنيا از جمله هند و پاكستان و ديگر نقاط عالم رسوخ كرده و غربي‌ها با اهداي مدارك دكترا به عناوين مختلف جنگي نابرابر را در برابر مسلمانان آغاز كرده‌اند ولي بايد در مرحله نخست اين نبرد جوان مسلمان انقلابي در سراسر جهان با يك فرايند و فعاليت تشكيلاتي منطقه‌اي و فرامنطقه‌اي كه بسيار نيز سخت است بر اين دشمن بتازد.

سردار قاسمي ياد يك امت واحده را در هرم مديريتي و انجام فعاليت تشكيلاتي مستلزم آگاهي يافتن جوانان كشور از زبان‌هاي مختلفي از جمله انگليسي، عربي، اسپانيايي، آلماني و اردويي دانست و گفت: متأسفانه دانشجوي امروز جامعه در حد نهايت از يك زبان تخصصي دروس خود آگاه بوده و به طور مثال در كوه احد به هم‌ديني خود كه تابع كشور ديگري است برمي‌خورد نمي‌تواند با زبان آن مسلمان توضيح دهد كه در طول تاريخ در اين نقطه چه رويدادي رخ داده است.

وي گفت: جوان مسلمان ايراني بايد در راستاي تشكيل يك امت واحده بايد از حداقل‌هاي مسلمانان ديگر كشورها و اديان آگاه باشد تا در سفر به كشورهايي همچون سوريه و عربستان و در برخورد با مسلمانان آن كشورها بتواند پاسخگوي سؤالات آنان باشد.

سردار قاسمي اظهار داشت: حال مي‌بنييم به طور مثال 200 ميليون نيجريه‌اي در افريقا مسلمان هستند ولي ما نمي‌توانيم از ظرفيت و پتانسيل آنها استفاده كنيم و اين در حالي است كه همين برادران افغانستاني با نشأت گرفتن از تفكر ناب خميني كبير دومين قدرت برتر جهان زمان خود يعني شوروري سابق را شكست دادند.

وي افزود: در حالي كه برادران افغانستاني به ايراني‌ها و فرهنگ و روحيات ما علاقمند هستند ما نتوانستيم از ظرفيت‌هاي آنان استفاده كنيم و اين يكي از بزرگترين خلاء‌هاي تشكيل يك امت واحده مسلمان در دنياي اسلامي است.

فرمانده ارشد دوران دفاع مقدس با اشاره به اينكه در سالهاي گذشته ما توانستيم اقتصاد و خانه‌هاي خود را به خاطر حضور برادران افغانستاني بسازيم ولي هرگز آن‌طور كه بايد از ظرفيت و پتانسيل اين برادران مسلمان استفاده كنيم رفتار نكرديم.

وي با اشاره به مرزبندي جغرافيايي ميان افغانستان و ايران، ضمن رد اينگونه مرزبندي‌ها گفت: به قول جاويد‌الاثر احمد متوسليان نبايد به اين خط‌كشي‌هاي مرزي توجه كرد زيرا اين آثار و مرزها دستمايه دشمنان اسلام و استكبار جهاني است.

سردار قاسمي به سخن معروف شهيد آويني كه گفته بود اين موشك‌ها نمي‌تواند شما را حفظ كند اشاره كرد و گفت: ديديم كه كشور بزرگي همچون شوروي نتوانست با آن قدرت هسته‌اي خود از پاشيدگي كشورش جلوگيري كند و به حق قدرت واقعي ايمان بسيجي است.

وي با بيان اينكه ما در كشور هنوز تجربه كار تشكيلاتي براي ايجاد يك امت واحده را نداريم ولي مشاهده مي‌كنيم كه ديگر كشورها گام‌‌هاي اساسي را در اين راستا برداشته‌اند افزود: متأسفانه در غرب فكر هست ولي جرأت نيست و در كشور ما جرأت هست و فكر كار تشكيلاتي وجود ندارد.

سردار قاسمي به فرهنگ عجيب برخي از ايرانيان كه در كشور ثروت خود را جمع مي‌كنند و در اروپا خرج مي‌كنند، گفت:‌ اين درحالي است كه لبناني‌ها كه بيشتر از 7 ميليون نفر آنها در خارج از كشورشان از جمله افريقا زندگي مي‌كنند ثروت خود را در كشورشان يعني لبنان صرف مي‌كنند كه اين فرهنگ خوب نيز بايد در ايران صورت پذيرد.

وي افزود: سه دهه علمدار انقلاب در دنيا بوده‌ايم ولي حال برخي خسته‌ شده‌اند و بهترين كار و فعاليتي كه مي‌توانند در طول سال انجام دهند تنها آمدن براي برخي تظاهرات شده و متأسفانه يك زندگي جزيره‌اي پيدا كرده‌ايم و از ديگر برادران ديني خود در سراسر دنيا آگاهي و اطلاعي نداريم.

سردار قاسمي بيان داشت: امروز در جامعه كسي دغدغه مسائل فكري ندارد وقتي دشمن به ممالك اسلامي حمله كرد چگونه برخورد كنيم زيرا اصلاً هيچ ارتباطي با ديگر برداران ديني در دنيا نداريم.

فرمانده ارشد دوران دفاع مقدس اظهار داشت: در حال حاضر در دنياي امروز اسلام تفكرات دفاعي داريم ولي بايد به فكر عمليات و مانور در تمام نقاط جهان باشيم تا با اتحاد يك امت واحده در برابر بحران‌هاي غربي‌ها كه براي ديگر كشورهاي مسلمان روي مي‌دهد عمليات‌هاي آفندي داشته باشيم.

سردار قاسمي به مشكلات حجاب براي مسلمان در فرانسه، توهين با كاريكاتور در دانمارك و هلند به مقدسات مسلمين و در نهايت فعاليت‌هاي ضدديني كساني همچون سلمان رشدي اشاره كرد و افزود: امروز استكبار ديگر براي تخريب مسلمانان به ساخت فيلم روي آورده در حالي كه هنوز ما خود را بسنده به اخبارهايي در كشور كرده‌ايم كه يك طرف آمار توليد ركورد پشم يك گوسفند و يك لحظه ديگر آمار كشته شدن مسلمانان عراقي را خبر مي‌دهند كه اين فرايند انسان را در طول زمان دچار مسموميت فكري مي‌كند.

وي اظهار داشت: عشق امام خميني تشكيل يك امت واحده در دنيا بود تا با اشاعه فرهنگ اسلامي در دنيا مسلمين تصميم‌گيرنده باشند و فرزندان‌مان بدانند كه نبرد امروز در فلسطين به خاطر زمين نيست بلكه به دليل اعتقادات ديني است.

سردار قاسمي خاطرنشان كرد: جهان اسلام بايد با تشكيل امت واحده به افقي دست بيابد و شعارها و فعاليت‌هايش بر عليه استكبار جهاني از حالت پدافندي به حالت آفندي درآيد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.