دوشنبه 26 آوریل 10 | 14:19

حضور ۹۸۰ ناشر و ۸۳۵ هزار کتاب خارجی در نمایشگاه کتاب

در بخش فروش مستقیم (ریالی) نمایشگاه، 980 ناشر خارجی ثبت نام کرده‌اند که 760 ناشر خارجی در حوزه لاتین، 805 هزار عنوان کتاب و 320 ناشر دیگر نیز 30 هزار عنوان کتاب به زبان‌های مختلف را در موضوعات مختلف ارائه می‌کنند.


نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران که چند روز دیگر آغاز به کار خواهد کرد در بخش ناشران خارجی قرار است با حضور 980 ناشر و عرضه835 هزار عنوان کتاب، تغییراتی را در این دوره از نمایشگاه ایجاد کند.
در همین ارتباط علی علیپور، معاون بخش بین‌الملل بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با اعلام این مطلب به روابط عمومی نمایشگاه گفت: در بخش فروش مستقیم (ریالی) این دوره از نمایشگاه کتاب، 980 ناشر خارجی ثبت نام کرده‌اند که 760 ناشر خارجی در حوزه لاتین، 805 هزار عنوان کتاب و 320 ناشر خارجی در بازار جهانی کتاب نیز 30 هزار عنوان کتاب در موضوعات مختلف ارائه می‌کنند.

همچنین بخش فروش مستقیم در این نمایشگاه، فضایی به اندازه 7 هزار و 800 متر مربع در اختیار دارند.
همچنین در خبری دیگر آمده است که نیمی از کتاب‌های ناشران 32 کشور تاکنون به انبار نمایشگاه منتقل شده‌اند.
در همین راستا نیز علیپور عنوان کرد: بیش از نیمی از کتاب‌هایی که به گمرک ایران وارد شده، ترخیص و به انبار نمایشگاه کتاب منتقل شده‌اند.
به گفته وی، کشورهای لبنان، سوریه، مصر، عراق، عربستان، امارات، قطر، کویت، عمان، بحرین، انگلستان، آلمان، اسپانیا، سوئیس، اتریش و ترکیه از جمله کشورهایی هستند که فعالیت‌های گمرکی آنان انجام شده است.
علیپور همچنین از کشورهای روسیه، کره جنوبی، ارمنستان، هند، آذربایجان، افغانستان، گرجستان، چین، تاجیکستان، پاکستان، فرانسه، ژاپن، یونان، آمریکا، اردن و اقلیم کردستان به عنوان کشورهای دیگری یاد کرد که امور گمرکی آنان پایان یافته است.

وی افزود: از دیگر کشورهایی که در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند و آثارشان نیازی به بازرسی گمرکی ندارد، می‌توان به کشورهای عضو اکو اشاره کرد.
علیپور با اشاره به این که گرجستان تنها کشوری است که در این نمایشگاه صرفاً نشست‌های مرتبط فرهنگی و ادبی برگزار می‌کند، تصریح کرد: کشورهای عضو اکو و دیگر کشورهای شرکت‌کننده در نمایشگاه کتاب تهران، دارای غرفه هستند و آثارشان را در نمایشگاه عرضه می‌کنند.
در همین ارتباط توزیع کارت‌های یارانه‌ای خرید کتاب‌های خارجی که از چند روز پیش آغاز شده است، تا پایان بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نیز ادامه خواهد داشت.

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.