دوشنبه 26 آوریل 10 | 14:47

پاسخ رئیس جمهور دقیقا منطبق با شان اوباما بود

وقتی یک مقام مسئول در دولت آمریکا به خود جرات می‌دهد که یک ملت را به کشت و کشتار تهدید کند، این نشان دهنده اوج صبعیت و خوی وحشی‌گری اوست”، افزود: “سخنان اوباما نشان دهنده بی‌تمدنی او است و پاسخ رئیس جمهور نیز دقیقا منطبق بر شان او بود. مگر چقدر باید برای یک فرد که به خود جرات تهدید ملت ایران را می‌دهد، ارزش قائل شد؟


اظهارات تلویزیون دولتی انگلیس درباره پاسخ قاطع رئیس‌جمهور ایران به “تهدید و توهین بی سابقه رئیس‌جمهور آمریکا به ملت ایران”، با واکنش نمایندگان مجلس روبرو شده است.

دکتر علیرضا مرندی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در واکنش به اهانت تلویزیون دولتی انگلیس که پاسخ قاطع دکتر احمدی‌نژاد به اظهارات توهین‌آمیز اوباما مبنی بر تهدید اتمی ایران را عامل “بی‌حیثیتی” جمهوری اسلامی خوانده، گفت: شأن اوباما در همین حد است.

وقتی یک مقام مسئول در دولت آمریکا به خود جرات می‌دهد که یک ملت را به کشت و کشتار تهدید کند، این نشان دهنده اوج صبعیت و خوی وحشی‌گری اوست”، افزود: “سخنان اوباما نشان دهنده بی‌تمدنی او است و پاسخ رئیس جمهور نیز دقیقا منطبق بر شان او بود.

مگر چقدر باید برای یک فرد که به خود جرات تهدید ملت ایران را می‌دهد، ارزش قائل شد؟ شان کسی که به پیروی از قانون جنگل، کشورهای دیگر را تهدید می‌کند، بیشتر از این نیست.

دکتر مرندی که سابقه استادیاری و دانشیاری در دانشگاه “رایت – استیت آمریکا” را در کارنامه خود دارد، جوسازی تلویزیون دولتی انگلیس را در راستای هجمه روانی علیه ایران ارزیابی کرد و گفت: “چون این طیف از رسانه‌ها در اختیار صهیونیست‌ها هستند، از سخنان توهین‌آمیز اوباما استقبال می‌کنند ولی دکتر احمدی‌نژاد را به بی‌ادبی متهم می‌کنند. چطور آن زمانی که یکی از مقامات آمریکایی گفت که ریشه ملت ایران را می‌خشکانند، بی‌بی‌سی از لزوم رعایت ادب در میان سیاستمداران حرف نزد؟ چطور آن زمان که مردم را در عراق و افغانستان به خاک و خون می‌کشیدند، بی‌بی‌سی از بی‌حیثیتی جامعه آمریکا حرفی نمی‌زد؟”

رفتار بی‌شرمانه دولتمردان آمریکا صد برابر بدتر است. آن‌ها جان یک سگ آمریکایی را به جان هزاران زن و کودک بی‌گناه در کشورهای اسلامی ترجیح می‌دهند؛ آنوقت از رعایت ادب و حیثیت صحبت می‌کنند. الحق که درخور بیانات رئیس‌جمهور هستند.

“بی‌بی‌سی”؛ از سکوت در برابر جنایات آمریکا و اسرائیل تا دلسوزی برای حیثیت ایرانیان

چند هفته پیش و پس از آنکه باراک اوباما، ملت ایران را به حمله هسته‌ای تهدید کرد، محمود احمدی‌نژاد در پاسخ به تهدید اتمی رئیس جمهور آمریکا که در دنیا بی‌سابقه توصیف شده است، خطاب به اوباما گفت: “بدان گنده‌تر و گردن کلفت‌تر از تو نیز نتوانستند هیچ غلطی بکنند.”

اما این پاسخ قاطع رئیس‌جمهور کشورمان به مذاق مدیران “بی‌بی‌سی فارسی” خوش نیامده و آنان را بر آن داشته است که با بهره گیری از سخنان برخی مخالفان جمهوری اسلامی ایران، این موضوع را باعث آبروریزی ملت ایران بخوانند.

سایت “بی‌بی‌سی” بدون اشاره به اظهارات گستاخانه اوباما در تهدید اتمی ملت ایران، به نقل از یک فرد گمنام که او را “جامعه‌شناس مقیم آمریکا” نامیده، پاسخ احمدی‌نژاد به اوباما را “نامناسب” خوانده و نوشته است: “احمدی نژاد این زبان را امروز وارد دیپلماسی جهانی کرده و البته از کیسه ملت بزرگ ایران خرج می کند و باعث بی حیثیتی جامعه ما می شود.”

اظهارات مهدی کروبی، مطلع گزارش بی بی سی

تلویزیون دولتی انگلیس البته، اظهارات مهدی کروبی را مطلع گزارش خود قرار داده و آن را تاییدی بر ادعای خود دانسته است. شیخ اصلاحات چندی پبش به پاسخ قاطع رئیس جمهور به تهدید اتمی اوباما علیه ایران، اعتراض کرد و آن را موضعی تند دانست.

اما این ادعا درحالی از سوی تلویزیون دولتی انگلیس مطرح شده که مقامات آمریکایی، بارها سخنان توهین‌آمیزی را به مردم ایران نسبت داده‌اند؛ به طور مثال، روز گذشته رهبر اکثریت دموکرات به عنوان حزب حامی اوباما در سنای آمریکا، در اظهاراتی غیرمعمول، مدعی شد که ایران زخمی چرکین در جهان است! این سخنان ناشایست یک مقام مسئول ایالات متحده، نه تنها با واکنش “بی‌بی‌سی” روبرو نشد بلکه با پوشش خوب این شبکه همراه شد.

با این حال رئیس‌ جمهوری اسلامی ایران همواره بر لزوم تفکیک میان مردم آمریکا و مسئولان دولت این کشور تاکید کرده و ضمن دادن پاسخ‌های قاطع به توهین‌های دولتمردان ایالات متحده، آنان را به اتخاذ تصمیم های درست ترغیب کرده است.

البته سابقه بی‌بی‌سی در سکوت و همراهی با جنایات آمریکا و رژیم صهیونیستی، به همین مسئله محدود نمی‎‌شود. چندی پیش، قطع برنامه تبلیغاتی به منظور امدادرسانی به مجروحان جنگ 22 روزه اسرائیل علیه فلسطینیان از سوی بی‌بی‌سی، با واکنش شدید مردم انگلستان روبرو شد.

استقبال مردم و مسئولان از پاسخ قاطع احمدی‌نژاد به اوباما

ادعای “بی‌بی‌سی فارسی” مبنی بر “بی‌حیثیت شدن جامعه ایران” درحالی مطرح می‌شود که پاسخ قاطع رئیس جمهور به اوباما، با استقبال گسترده مردم و مسئولان نظام روبرو شده است.

آیت‌الله ممدوحی، استاد حوزه علمیه قم با تقدیر از شجاعت رئیس‌جمهور گفت: “آنها طبع و خوی شان اینگونه است ولی باید بدانند ملت شجاع ایران، هیچ ترس و واهمه ای از تهدیدات توخالی آنها نداشته و ندارد و بهترین جوابی که اوباما دریافت کرد، جواب دندان‌شکنی بود که دکتر احمدی نژاد به عنوان رییس‌جمهور کشورمان به وی داد.”

سخنان رئیس‌جمهور همچنین خلاف ادعای بی بی سی با استقبال مردم روبرو شد؛ مردمی که پیش از بارها نسبت به اقدامات این شبکه تلویزیونی علیه جمهوری اسلامی ایران، واکنش نشان داده بودند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.