پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
یکشنبه ۲۹ خرداد ۹۰ | ۱۲:۲۰

دیکتاتوری دموکرات‌ها

محمد صادق شهبازی

دوستان بسیچ که می‌خواستند این جلسه را برگزار کنند، می‌خواستند با موضوع فتنه و دادخواست علیه سران فتنه باشد، خدمت‌شان عرض کردم، فتنه مرده است ما فضا را تغییر دادیم و مسئله‌ی جدید وسط گذاشته‌ایم. دنیا به خاطر این اقدامات ما تغییر کرده و ما جزو مهم‌ترین مولفه دعواهای بین‌المللی هستیم و مرز بندی‌ها سر ماست.


تریبون مستضعفین

متن زیر خلاصه سخنرانی محمدصادق شهبازی دبیر سابق جنبش عدالت‌خواه دانشجویی در جلسه بسیج دانشجویی پردیس ابوریحان دانشگاه تهران در تاریخ ۱۳۸۹/۹/۱۵ با عنوان «می‌زنم بانگ عدالت چو بسوزانندم» که در سالروز آتش زدن پردیس ابوریحان دانشگاه تهران به وسیله فتنه گران و به مناسبت روز دانشجو است که با تغییرات به صورت یادداشت منتشر می‌شود.

دعوا بر سر هسته‌ای نیست، موضوع استقلال است

یاد کنیم از شهید بزرگوار هسته‌ای مجید شهریاری‌، بسیار مهم است که ترورهای دشمن می‌آید به سمت دانشگاه. دعوا سر این است که بوی مرگ را حس کرده‌اند و انقلاب، نظام نا برابر جهانی را تغییر داده است. قدرت نمادین انقلاب سر همین نه بزرگ به آمریکا و نظام سلطه بود و گرنه ما ابزار قدرت مادی و سیاسی و اقتصادی و … که نداشتیم. حالا این مبارزه در بخش‌های مختلف سیاسی و اقتصادی و فرهنگی گسترش یافته. دعوا سر این نیست که ما انرژی هسته ای داشته باشیم یا نه! دعوا سر این است که ما مستقل باشیم، انرژی هسته ای هم نماد همین استقلال است. این که امام در پیام بسیج دانشجو و طلبه می‌گفتند «انقلاب اسلامي در جهان نيازمند فداكاري‌هاي شماست و مسئولين تنها با پشتوانه شماست كه مي‌توانند به تمامي تشنگان حقيقت و صداقت اثبات كنند كه بدون آمريكا و شوروي مي‌شود به زندگي مسالمت‌آميز توأم با صلح و آزادي رسيد.» در همین جا تجلی دارد. این که ما 32 سال بدون کمک و با شرایط تحریم و جنگ و … داریم به مهم‌ترین فناوری‌ها دست پیدا می‌کنیم. خیلی مهم است آقای «جان‌ساورز» مسئول MI6 چند هفته قبل که دیگر از حمله نظامی نا امید شدند آمده مصاحبه کرده می‌گوید برای مقابله با ایران از Inteligence-led opperation استفاده می‌کنیم «عملیات اطلاعات پایه یا جاسوس محور»؛ و این خیلی نکته مهم و تاریخی است. فضا عوض شده است.

فتنه مرده!

تمام دعوا سر تشکیل امت اسلامی و تولی و تبری است. تازه از عید غدیر گذشته‌ایم، معنای ولایت شبکه‌ی به هم پیوسته‌ی مومنان است که با جبهه کفر و استکبار مرز بندی دارند، این کاری است که ما کرده ایم، و سر همین است که با ما دعوا دارند، دوستان بسیچ که می‌خواستند این جلسه را برگزار کنند، می‌خواستند با موضوع فتنه و دادخواست علیه سران فتنه باشد، خدمت‌شان عرض کردم، فتنه مرده است ما فضا را تغییر دادیم و مسئله‌ی جدید وسط گذاشته‌ایم. دنیا به خاطر این اقدامات ما تغییر کرده و ما جزو مهم‌ترین مولفه دعواهای بین‌المللی هستیم و مرز بندی‌ها سر ماست. اصلا بروز فتنه به خاطر بی توجهی ما از این نقش تاریخی و عمل به مقتضای آن است.

دیکتاتوری دموکرات‌ها

حالا روشِ فکرِ بریده از مردم و جامعه و تخریب‌گر بیاید دانشگاه آتش بزند و فتنه راه بیندازد. مگر اولین بارش است، گروه‌های ضربت مگر راه نینداختند همین تقی‌زاده معروفی که گفت باید از فرق سر تا نوک پا غربی شویم و در همین 16 آذر خائنانه رفت چند روز بعد از نیکسون در دانشکده حقوق تقدیر کرد به جرم تشکیل گروه تروریستی و انجام اقدامات تروریستی مجبور شد از کشور فرار کند. تخریب فرهنگ ملی، اقداماتی مثل اقدامات منافقین، مگر سران رژیم پهلوی از کجا غیر از دانشگاه بریده از مردم آمدند. همین دیکتاتوری آکادمیک در گروه‌های مافیایی علوم انسانی که شده تخریب‌گر فرهنگ دینی و بومی چگونه شکل گرفته است؟ همین آدم است که می‌آید دانشگاه را آتش می‌زند. این ها مسائل اساسی است که باید به آن ها فکر کرد.

مرثیه‌ای برای کشاورزی؛ دانشجو را به فکر کردن برای حل مسائل جامعه وا نداشته‌ایم

این‌جا دانشگاه کشاورزی است، اصلا اگر ما بخواهیم وارد WTO بشویم مهم‌ترین مزیت نسبی ما همین بحث کشاورزی و تغذیه است، آن وقت در کشور این همه زمین بایر داریم و این همه هم واردات می‌کنیم. 16 آذر سال گذشته مهمان بچه‌های دزفول بودم، در راه که راننده ما را می‌برد، کلی زمین بایر دیدیم در کنار رود! چون یک متخصص نیست در منطقه‌ای چنین حاصل‌خیز، این جور باید بشود، از این طرف کلی دانشجو و فارغ‌التحصیل کشاورزی بیکار داریم. این به خاطر این است که دانشگاه و فارغ‌التحصیل و دانشجو را به فکر کردن برای حل مسائل جامعه وا نداشته‌ایم، سرگرم مسائل انحرافی شدند، مهم‌ترین مزیت نسبی ما تبدیل شده به پاشنه آشیل.

نقش جنبش دانشحویی

کار جنبش دانشجویی به عنوان بدنه‌ی پیشرو امت اسلامی همین مسائل است. رفتن به سراغ مسائل عینی کشور و جامعه، و احساس مسئولیت در قبال آن‌ها و بی‌عدالتی‌های زمانه. این که امام علی در آن خطبه معروف می‌فرمایند أَخَذَ اللَّهُ عَلَى الْعُلَمَاءِ أَلَّا يُقَارُّوا عَلَى كِظَّةِ ظَالِمٍ وَ لَا سَغَبِ مَظْلُوم؛ که خدا از آگاهان امت پیمان گرفته که مقابل بی‌عدالتی‌های زمانه سکوت نکنند، به همین جا بر می‌گردد. به جای این‌که مدام گفته شود من می‌دانستم این جوری نمی‌شود، باید مطالبه کنیم. اصلا سر همین وضعیت کشاورزی در کشور چه در سطح آکادمیک چه در سطح سیاست‌های کلان و مدیریت فعلی کشور، چرا نباید حرف زده شود. همین هدف‌مند کردن یارانه‌ها چه اثری بر کشاورزی دارد و برای اصلاحش چه باید کرد؟

معنای واقعی بسیج

خیلی پیام دارد، استاد هسته‌ای بسیجی را در هفته بسیج ترور می‌کنند، چون دعوا همین جاست. این که رهبری گفتند بسیج یعنی به میدان آوردن همه توان برای انقلاب سر همین مسئله است. کسانی برای آن‌ها خطرناکند که همین مواضع عمل را می‌یابند و در آن همه توانایی خود را به صحنه می‌آورند، بسیجی واقعی همین هاست، حالا این آدمی که اسم همت را هم نمی‌داند بیاید بگوید بسیجی واقعی… دشمن می‌داند کی خطر واقعی است و می‌آید می‌زند. نتیجه‌اش هم این می‌شود که دشمنی که توانایی‌اش را از دست داده آخرین راه را که حذف فیزیکی و عملیات جاسوس محور است انتخاب می‌کند. و گرنه این که سالی یک بار در هفته 13 آذر تا 20 آذر جنبش دانشجویی را گرامی بدایم و با هم دعوا کنیم مسئله‌ای از جامعه و نظام حل نمی‌کند.

فکر کردن برای راه‌های مبارزه با استکبار

این مطالبه رهبری از جنبش دانشجویی برای یافتن راه‌های مبارزه با استکبار همین جا باید خودش را نشان بدهد. کار فکری بشود روی این ببنیم چگونه باید برخورد کرد با عقلانیت و منطقِ راه پیدا کنیم. این به این معنا نیست که کارهای احساسی و نمادین مثل آتش زدن پرچم و… را کنار بگذاریم. اما پی‌گیری مسائلی که هم دست دشمن را از کشور ما قطع می‌کند هم ابهت او را می‌شکند‌، مسئله و دعوای اصلی این‌جاست، شما باید بسته به تخصص و حوزه‌ی کاری‌تان روی این کار کنید و مطالبه کنید.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: