چهارشنبه 08 ژوئن 11 | 18:29

برپایی نخستین نمایشگاه تخصصی کتاب کودک ونوجوان در ارومیه

انجمن فرهنگي ناشران كتاب كودك و نوجوان با همكاري اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان آذربايجان غربي، نمايشگاه تخصصي كتاب كودك و نوجوان را در شهرستان اروميه برگزار مي‏كند


دبير انجمن فرهنگي ناشران كودك و نوجوان گفت: با توافق اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان آذربايجان غربي و انجمن فرهنگي ناشران كتاب كودك و نوجوان قرار است اين انجمن، نخستين نمايشگاه تخصصي كتاب كودك و نوجوان اروميه را با بيش از پنج هزار عنوان كتاب برگزار كند.

محسن يگانه‌كاري افزود: اين نمايشگاه كتاب به‌صورت متمركز از سوي انجمن ناشران كودك و نوجوان برگزار مي‌شود و كتاب‌هاي ارايه شده در  آن با 40 درصد تخفيف عرضه مي‌شوند.

وي افزود: كتاب‌هايي كه در اين نمايشگاه ارايه خواهند شد، غالباً از كتاب‌هاي تازه منتشر شده در حوزه‌ي كودك و نوجوان است و چون فرصت كم بود نتوانستيم تعداد بيشتري كتاب را در اين حوزه گزينش و انتخاب كنيم.

يگانه‌كاري همچنين گفت: درباره‌ حضور ناشران كودك و نوجوان آذربايجان غربي با اداره‌ي كل ارشاد اين استان سخني به ميان نيامده است؛ اما ناشران كودك و نوجوان اين استان كه تمايل دارند كتاب‌هايشان در اين نمايشگاه ارايه ‌شود مي‌توانند تا زمان برپايي اين نمايشگاه اعلام آمادگي كرده و كتاب‌هاي خود را به انجمن تحويل دهند.

او با اشاره به ظرفيت محدود نمايشگاه كتاب اروميه گفت: اميدواريم در سال‌هاي آينده با برنامه‌اي پيش‌بيني شده و در يك پروسه‌ زمان‌دار بتوانيم اين كتاب‌ها را انتخاب و در نمايشگاه ارايه كنيم.

نخستين نمايشگاه تخصصي كتاب كودك و نوجوان اروميه از 25خرداد ماه به مدت يك هفته در كتاب‌خانه مركزي شهرستان اروميه برگزاري مي‏شود و آيين گشايش آن در روز 24خرداد ماه با حضور مديركل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي استان آذربايجان و استاندار آذربايجان و جمعي از شخصيت‌هاي فرهنگي برگزار خواهد شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: