چهارشنبه 08 ژوئن 11 | 20:04

مدارس انگلیس، جولانگاه القاعده!

تحلیلگر دیلی‌تلگراف اذعان کرده است که یکی از تاکتیک‌های به اصطلاح ضد تروریستی که باید در انگلیس پیاده شود جلوگیری از نفوذ گروه‌ای افراطی در بین جوانان این کشور، بالاخص در مدارس است، چرا که گروه‌هایی نظیر القاعده با نفوذ در جایگاه‌های مدیریتی مدارس و در بین جوانان انگلیسی در حال جذب نیرو هستند.


مدارس بریتانیا به عرصه‌ای برای تبلیغات گروه‌های افراطی نظیر القاعده تبدیل شده است.

“دانکن گرادام”، تحلیلگر دیلی‌تلگراف اذعان کرده است که یکی از تاکتیک‌های به اصطلاح ضد تروریستی که باید در انگلیس پیاده شود جلوگیری از نفوذ گروه‌ای افراطی در بین جوانان این کشور، بالاخص در مدارس است، چرا که گروه‌هایی نظیر القاعده با نفوذ در جایگاه‌های مدیریتی مدارس و در بین جوانان انگلیسی در حال جذب نیرو هستند!

بنابراین گزارش، افرادی بین ۱۵ تا ۱۹ سال در بین نیروهای منتسب در القاعده پیدا شده‌اند که نشانگر تمرکز این گروه بر روی جوانان است. القاعده بالاخص در مدارس ویژه مسلمانان انگلیس نفوذ کرده و در آنها دست به تبلیغات می‌زند.

به نوشته دیلی‌تلگراف، در هر سه عملیات اخیر منتسب به گروه تروریستی القاعده، جوانانی حضور داشته‌اند که همگی از مدارس انگلیس جذب شده‌اند.

این گزارش همچنین حاکی‌ست که عمق فاجعه به حدی بوده است که پلیس بریتانیا مجبور شده است “واحدی ویژه را برای جلوگیری از جذب جوانان به گروه‌های افراطی تشکیل دهد.”

تحلیلگر دیلی‌تلگراف همچنین خواستار نظارت بر نحوه آموزش در انگلیس شد تا به زعم وی، این آموزش‌ها در تناسب با ارزش‌ها و قوانین بریتانیا صورت پذیرند.

القاعده، گروهی ساخته غرب است که در دهه ۱۹۸۰ میلادی و تحت لوای مقاومت در برابر شوروی سابق در افغانستان به وجود آمد اما میراثی که از خود به جا گذاشت، تروریسم و ارائه تفاسیر نادرست و افراطی از دین مبین اسلام بود.

آمریکایی‌ها بیش از ده سال است که مدعی هستند که در حال جنگ با این گروه‌اند و اخیرا نیز مدعی شدند که در عملیاتی در پاکستان موفق به قتل رئیس این گروه تروریستی شدند، اما مقاله دیلی‌تلگراف با هر هدفی که به رشته تحریر درآمده باشد، بیان‌گر رشد نفوذ القاعده در قلب کشورهای غربی است که نشان می‌دهد مبارزه با تروریسم که جان‌های بسیاری به بهانه آن گرفته شد، نتیجه‌ای دربر نداشته است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: