دوشنبه 26 آوریل 10 | 20:17

حسن عباسی، در دیروز امروز فردا

او از طرفی برخورد سخت و حذف اساتید سکولار از دانشگاه‌ها را راه حل مسئله ندانست و گفت استاد تنها یکی از ارکان دانشگاه سکولار است. دکتر عباسی گفت در زمینه ترجمه علوم غربی، به ما خیانت شده است… اساس علوم انسانی، که تعریف مفاهیم است درست شکل نگرفته‌اند… امام به ما گفتند ذهن‌های خود را آزاد کنید، اما ما گوش نکردیم.


پخش برنامه “دیروز، امروز، فردا” پس از مدتی وقفه، شب گذشته (یک‌شنبه ۸۹/۲/۵) با حضور دکتر حسن عباسی از سر گرفته شد.

در این برنامه که به بررسی مساله “انقلاب فرهنگی” و “حضور اساتید سکولار در علوم انسانی” می‌پرداخت، دکتر عباسی به برنامه‌ریزی برخی افراد که طیف “ما نمی‌توانیم سیاسی” را تشکیل می‌دهند، برای اجرای پروژه “ما نمی‌توانیم فرهنگی” اشاره کرد.

وی گفت: “این افراد با بیان اینکه ما نمی‌توانیم علم بومی تولید کنیم، خواستار ذوب کامل فضای علمی کشور در علم و فرهنگ غربی شدند.”

او از طرفی برخورد سخت و حذف اساتید سکولار از دانشگاه‌ها را راه حل مسئله ندانست و گفت استاد تنها یکی از ارکان دانشگاه سکولار است.

دکتر عباسی با بیان اینکه “در زمینه ترجمه علوم غربی، به ما خیانت شده است”، اظهار داشت: “اینکه می‌گویند به فلانی جایزه صلح نوبل داده‌اند، غلط است. اصلا لغت Peace به معنای صلح نیست؛ بلکه به معنای آشتی است. خیانتی در حق ما شده و آن اینکه صلح و جنگ را روبروی هم قرار داده‌اند. اینکه می‌گویند امام حسن (ع) صلح کرد ولی امام حسین (ع) جنگ کرد، اشتباه است. مگر امام معصوم غیر از ایجاد صلح، کار دیگری هم می‌کند؟ امام حسن برای ایجاد صلح، یک روشی را ترجیح داد و امام حسین برای ایجاد صلح، قیام کرد.”

وحید یامین پور مجری این برنامه، چند مرتبه این موضوع را مورد توجه قرار داد که، آقای عباسی درخواست کردند از هیچ پسوند و پیشوندی برای اسم‌شان استفاده نکنم.

برنامه “دیروز، امروز، فردا” حدود یک ساعت و نیم ادامه داشت و سخنانی از بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران درباره لزوم تجدیدنظر در زمینه فرهنگ و علم در دانشگاه‌ها نیز در آن پخش شد.

عباسی بعد از پخش قسمت دوم سخنان امام، بلافاصله گفت وقتی حضرت روح الله چندین سال قبل در اوایل انقلاب این حرف‌ها را زده‌اند، می‌فرمایند ذهن خود را آزاد کنید، ما بعد از این همه سال این جا چه بگوییم؟ حرف‌ها را ایشان خیلی قبل تر از این گفته‌اند. ما عمل نکردیم.

می توانیدقسمتی از این برنامه را مشاهده نمایید:

  • لینک مشاهده‌ی مابقی قسمت‌ها از یوتیوب

(۱) / (۳) / (۴) / (۵) / (۶) / (۷)

  • و صوت آن را از این جا دانلود کنید:

قسمت اولقسمت دوم

  1. مجاهده – حسن عباسی، در دیروز امروز فردا
    27 آوریل 2010

    […] تریبون مستضعفین به اشتراک گذاشتن در شبکه های […]

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.