دوشنبه 26 آوریل 10 | 20:21

لازمه اصلی مقابله کننده با فساد، نداشتن فساد حتی در كمترین میزان است

نیروی انتظامی را به رفتار مناسب، صحیح و صمیمی در برخورد با مردم توصیه مؤکد می‌کنم. حفظ اقتدار نیروی انتظامی در مقابل دیدگان مردم یکی از واجبات است که در کنار آن، احترام به مردم نیز از واجبات است و این دو باید همزاد یکدیگر باشند. باید در مقابل کج روی و عمل مفسدانه فردی، اجتماعی، و سیاسی بطور قاطع برخورد شود.


تریبون مستضعفین– خلاصه‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در  دیدار وزیر كشور و جانشین فرمانده كل قوا در نیروی انتظامی، فرمانده نیروی انتظامی و جمعی از فرماندهان و كاركنان این نیرو.

وظیفه‌ی نیروی انتظامی در میان نیروهای مسلح، وظیفه‌ای استثنایی، بسیار حساس و سنگین و در عین حال بسیار ظریف است. نیروی انتظامی باید در كنار حفظ اقتدار خود، محبت و صمیمیت با مردم را نیز داشته باشد و این دو ویژگی مهم نباید از هم جدا شوند.

حفظ همزمان این دو ویژگی نیازمند فكر و برنامه‌ریزی است. نیروی انتظامی باید با برنامه‌ریزی دقیق، این ویژگی‌ها را تبدیل به نشانه‌های كَمّی و قابل اندازه‌گیری كند، تا بتوان براساس آنها عملكرد بخشهای مختلف را بررسی كرد.

یكی دیگر از ضروریات نتیجه بخش بودن فعالیتهای نیروی انتظامی هماهنگی با دستگاههای مسئول است. از جمله هماهنگی های لازم، هماهنگی میان نیروی انتظامی و وزارت كشور و زیر مجموعه های مرتبط آن بویژه شورای امنیت كشور است.

در قضایای سال ۸۸ كه دستهای فتنه گر موجب تلخ شدن كام مردم شدند و در نهایت هم با لطف خداوند، ملت بر آنها فائق آمد، در هر عرصه ای كه دستگاههای مسئول با هماهنگی و هوشیارانه عمل كردند، نتایج خوبی هم بدست آمد.

وظیفه اصلی نیروی انتظامی مقابله با فساد اعم از بی نظمی، اغتشاش گری، قاچاق، دزدی، ناامنی و مواد مخدر است. لازمه اصلی مقابله با فساد، نبود فساد حتی در كمترین میزان، در دستگاه مقابله كننده با فساد است.

آگاهی كامل از مسائل یكی از نیازهای حیاتی، نیروی انتظامی است. اگر این اِشراف و آگاهی وجود داشته باشد، در برخورد با مجرمان به مردم آسیبی نخواهد رسید.

نیروی انتظامی برخلاف سایر نیروهای مسلح، با یك دشمن آشكار مواجه نیست بلكه مجرمان در میان مردم قرار دارند و نیروهای انتظامی باید همچون یك جراح حاذق و ماهر، غده سرطانی را بدون آنكه به اعضاء و جوارح بدن آسیبی وارد شود، خارج نمایند.

نیروی انتظامی را به رفتار مناسب، صحیح و صمیمی در برخورد با مردم توصیه مؤكد می‌کنم. حفظ اقتدار نیروی انتظامی در مقابل دیدگان مردم یكی از واجبات است كه در كنار آن، احترام به مردم نیز از واجبات است و این دو باید همزاد یكدیگر باشند.

باید در مقابل كج روی و عمل مفسدانه فردی، اجتماعی، و سیاسی بطور قاطع برخورد شود.

در برخورد با برخی افراد كه تعمداً یا از روی بی توجهی چهره جامعه را از لحاظ دینی، نجابت و عفاف خارج می كنند نیز باید برخوردی قوی و صحیح انجام شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.