جمعه 10 ژوئن 11 | 14:40

جزئیات روابط پنهانی آل سعود با اسرائیل

یک منبع عربی از روابط پنهانی حاکمان عربستان و رژیم صهیونیستی برای مقابله با انقلابهای عربی و همکاری آنها در سرکوب حرکات اعتراضی در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس پرده برداشت.


“صادق الاسعد” نویسنده عرب زبان در مطلبی که درسایت اسلام تایمز منتشر کرد، از روابط پنهانی حاکمان عربستان با مقامات رژیم صهیونیستی پرده برداشت.

دراین مقاله که با عنوان “روابط جدید اسرائیل عربستان” منتشر شد، آمده است گزارشها از دیدارهای سیاسی میان مقامات اسرائیل و عربستان حکایت می کند که در حقیقت در ادامه دیدارهای سابق بین مقامات سعودی و اسرائیلی به شکل مستقیم یا غیرمستقیم برگزار می شود و هدف از این دیدارها هم تبادل اطلاعات جاسوسی یا عقد قراردادهای اقتصادی بوده است.

برخی از گزارشهای به دست آمده فاش می کند که ایهود اولمرت(نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی) با یک مقام بلندپایه عربستان که احتمالا ملک عبدالله پادشاه این کشور بوده، در اردن دیدار کرده است همچنین این گزارشها از انجام دیدارهای جمعی از مسئولان اسرائیلی با بندر بن سلطان از شاهزادگان بانفوذ سعودی حکایت دارد، اما محافل رسمی عربستان که چنین گزارشهایی را نادیده می گیرند، این بار با دستپاچگی آنچه را که روزنامه های اسرائیلی منتشر کردند دروغ خواندند.

دراین راستا سلطان بن عبدالعزیز وزیر دفاع عربستان که مقام نخست عربستان در بیان چنین اظهاراتی است، گفت : بسیار احمقانه است که کسی گمان کند یک عربستانی با یک اسرائیلی دیدار کند.

” صادق الاسعد” ادامه می دهد : با وجود اینکه عربستان هرگونه دیدار و نشست با مقامات اسرائیلی را رد می کند، اما منابع آگاه بر انجام چندین دیدار طی سالهای 2006 و 2007 بین شاهزاده بندر بن سلطان و مقامات اسرائیلی تاکید دارند، اما درعین حال همین منابع شایعه دیدار اولمرت و ملک عبدالله را با بیان اینکه این دیدار از آرزوهای صهیونیستهاست رد می کنند.

درعین حال یک نشریه متعلق به مخالفان حکومت عربستان که در لندن منتشر می شود در گزارشی اعلام کرد: ترکی فیصل سفیر سابق عربستان در آمریکا با مائیر داگان رئیس موساد(سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی) دیدار کرده است و این درحالی است که این خبر تکذیب نشد.

روابط جدید و سری میان اسرائیل و عربستان

در این مطلب آمده است : منابع کانادایی از وجود فعالیتهای مشترک عربستان- اسرائیل در خاورمیانه و آسیای میانه و شبه قاره هند و شاخ آفریقا و قفقاز جنوبی و شمالی به اضافه منطقه بالکان پرده برداشتند که این فعالیتها اهداف زیر را دنبال می کند:

نخست : تضعیف قدرت مصر در دوره پس از سقوط مبارک به گونه ای که صحنه سیاسی مصر را بحرانی کرده و دراین راستا ریاض هم به حمایت از گروه های سلفی و وهابی مصر می پردازد و همین منابع فاش می کنند که همین گروه های سلفی و وهابی در حمله به مسیحیان قبطی مصر دست داشتند.

دوم : هدف قرار دادن دیگر مناطق خاورمیانه یعنی کشورهایی که با ایران رابطه دارند به ویژه سوریه.

سوم : منابع مذکور می افزایند سازمانهای امنیتی انگلیس درحال حاضر با حمایت مالی عربستان آموزش عناصری از خاورمیانه را به منظور ایجاد تشویش و هرج و مرج و همچنین انجام عملیات محرمانه دراین منطقه برعهده دارند و همین منابع فاش می کنند که این سازمانهای انگلیسی درحال حاضر آموزش صدها نفر از عناصر عربستانی را برای چگونگی سرکوب جنبش اعتراضی که ریاض انتظار دارد طی ماههای آتی در منطقه خلیج فارس افزایش یابد، برعهده دارند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: