شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
شنبه ۲۱ خرداد ۹۰ | ۱۱:۵۰

پدرم كه شهيد شد 10 ساله بودم…

فرزند شهيد عبدالحسين برونسي با بيان اين كه تكريم از شهدا عامل بيداري انسان‌هاست، گفت: شهدا نرفتند تا ما برايشان فاتحه بخوانيم و يادواره بگيريم، شهدا اهداف مقدسي داشتند و راه پرافتخاري را هم برگزيدند، چراكه راه شهدا، راه اباعبدالله الحسين (ع) بود.


فرزند شهيد عبدالحسين برونسي با بيان اين كه تكريم از شهدا عامل بيداري انسان‌هاست، گفت: شهدا نرفتند تا ما برايشان فاتحه بخوانيم و يادواره بگيريم، شهدا اهداف مقدسي داشتند و راه پرافتخاري را هم برگزيدند، چراكه راه شهدا، راه اباعبدالله الحسين (ع) بود.

مهدي برونسي افزود: شهدا بر اثر رشادت‌هايي كه از خود نشان مي‌دهند به مقام معنويي مي‌رسند كه زمان و مكان شهادت خود آنها، برايشان آشكار مي‌شود.

مهدي برونسي در ادامه گفت: همرزمان شهيد برونسي مي‌گفتند كه وي وعده شهادت خود را از حضرت زهرا (س) گرفته بود.

وي بيان كرد: پدرم قبل از عمليات بدر در يك صبحگاه مشترك كه در بين نيروها حضور داشت، به همرزمان خود گفت« اگر من برونسي در عمليات بدر در فلان مكان شهيد نشدم به مسلماني من شك كنيد» و ايشان در همان عمليات به شهادت مي‌رسند و پيكرشان بعد از سال‌ها گمنامي به دست مي‌آيد.

فرزند شهيد برونسي تصريح كرد: شهيد عبدالحسين برونسي به خاطر لياقت و رشادتي که از خود نشان مي‌دهد، مسؤوليت‌هاي مختلفي را برعهده مي‌گيرد که آخرين مسؤوليت او، فرماندهي تيپ هجده جوادالائمه (ع) است، که قبل از عمليات خيبر، عهده‌دار آن مي‌شود.

مهدي برونسي ادامه داد: از پدرم پلاک هويت، بخشي از صفحات قرآن به همراه جانماز و مهر، سربند لبيک يا خميني(ره) و لباس بادگير خاکي منقوش به آرم سپاه پيدا شده است.

وي افزود: زماني كه پدرم به شهادت رسيد من 10 ساله بودم و معني شهيد، شهادت و جبهه را نمي‌دانستم، اما پس از چند سال احساس من غيرقابل درك و وصف بود.

فرزند شهيد برونسي تصريح كرد: در زمان شنيدن خبر شهادت پدرم لحظات بسيار سخت و غيرقابل وصفي را داشتم.

وي اضافه كرد: بيان آن لحظات بسيار سخت است و خدا را شاكريم كه در ايام شهادت حضرت زهرا (س) خداوند هديه‌اي به ما و مردم شهيدپرور داد كه همان رجعت پيكر شهيد برونسي است.

فرزند شهيد برونسي افزود: در ديداري كه محضر رهبر معظم انقلاب شرفياب شديم و شايعاتي كه راجع به پذيرش يا عدم پذيرش پيكر شهيد برونسي از طرف خانواده شهيد بود، حضرت آقا فرمودند هر چه كه همسر شهيد بگويد همان است و با توجه به مدارك و شواهد مانند پيشاني‌ بند شهيد و … براي اطمينان خاطر آزمايشاتي نيز انجام شد كه به حمدالله صحت تعلق پيكر شهيد برونسي را تأييد كرد.

مهدي برونسي خاطرنشان شد: ما بايد الگويي را داشته باشيم و بهترين الگويي كه جوانان ما مي‌توانند داشته باشند همين شهدا هستند.

وي با بيان اينكه اين شهيد سر در بدن ندارد، اما بر آرمان‌هاي خود استوار است، تأكيد كرد: به همه دولتمردان توصيه مي‌کنم از اين شهيد بزرگوار درس تبعيت از ولايت فقيه بگيرند.

فرزند شهيد برونسي در پايان تأكيد كرد: شهدا اين راه را برگزيدند و به وظيفه خود عمل كردند و ما موظفيم كه شهدا را بشناسيم، وصيت‌نامه‌ها و خواسته‌هاي آنها را مطالعه كنيم و در همان راهي كه شهدا از ما خواستند قدم بگذاريم.

مهدي برونسي تصريح كرد: اگر افتخار داريم شهدا ما را شفاعت كنند تنها راهش اين است كه ادامه‌دهنده راه شهدا باشيم و ولايت فقيه را تنها نگذاريم.

وي خاطرنشان کرد: اگر در مسير انقلاب، ولايت، شهادت و راه شهدا باشيم؛ مطمئن باشيد كه شهدا ما را شفاعت خواهند كرد.

فرزند شهيد برونسي افزود: فرهنگ غربي تلاش زيادي را جهت الگوسازي براي جامعه ما به كار برده است و متأسفانه جوانان ما گرايش به فرهنگ غرب پيدا كرده‌اند.

مهدي برونسي اظهار كرد: ما بهترين مظاهر فرهنگي را دارا هستيم و الگوهايي مانند شهدا را داريم و اگر كسي شهدا را بشناسد و آنها را الگو قرار دهد هم در زندگي موفق مي‌شود و هم مي‌تواند به آرزوي خود كه ادامه دادن راه شهدا باشد، برسد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: