جمعه 10 ژوئن 11 | 17:03

نهضت ملی «کتاب» علیه «جوراب»

آن‌هایی که با ما همراه بوده‌اند، پیشنهادهای‌مان را برایِ خریدِ هدیهٔ روزِ زن خوانده‌اند. «خانهٔ کتاب اشا» حالا می‌خواهد بدهی‌اش را به مردها بپردازد. نوبت، نوبتِ اثباتِ برادریِ بانوان است.


خانه کتاب اشا پیشنهاداتی را برای هدیه روز پدر مطرح کرد:

■ به دلیل پشت سر گذاشتن روز زن و گذشتن خر از پل و همچنین گران شدن اجناس و تورم، امسال روز مرد یوم الشک اعلام شد!

■ ضمن سپاس از آقایانی که در روز زن محبت خود را با خرید گل و کادو و برگزاری شام در رستوران به همسران‌شان نشان دادند پیشاپیش به اطلاع می‌رسانیم برای دست‌یابی به اجر اخروی، مخارج روز مرد صرف امور خیریه خواهد شد.

شما هم از این دست پیام‌هایِ عامه‌پسند دریافت کرده‌اید؟ تو را به خدا، پرستیژِ روشن‌فکری را کنار بگذارید. این بازیِ «روزِ زن»، «روزِ مرد» حالا فراگیرتر از آن است که کسی خودش را به کوچهٔ علی چپ بزند و بگوید خبر ندارم. آن‌هایی که با ما همراه بوده‌اند، پیشنهادهای‌مان را برایِ خریدِ هدیهٔ روزِ زن خوانده‌اند. «خانهٔ کتاب اشا» حالا می‌خواهد بدهی‌اش را به مردها بپردازد. نوبت، نوبتِ اثباتِ برادریِ بانوان است.

خانم‌هایِ محترم! برایِ همسر/ پدر/ پدر شوهر و پدربزرگ‌هایتان چه می‌خرید؟

– جوراب

– لباسِ […]

آیا زمانِ آن نرسیده است که خانم‌ها دست از سرِ هدایایِ این‌چنینی بردارند؟ به فکرِ کارتِ هدیه هم نباشید و برایِ باز کردنِ این وظیفه از سرِ خودتان چاره نتراشید. شما (همین شمایی که به خانهٔ کتاب اشا آمده‌ای) همسر/ دختر/ عروس یا نوهٔ مردی فرهیخته‌ای. روشن‌فکر باش! به کتاب‌ها فکر کن… به آرزوهایِ آن مردِ فرهیخته.

– اوووم… خب آخه چی بخرم براش؟ از چه کتابی خوشش میاد؟

به خودتان زحمت ندهید. خریدِ هر سالهٔ «جوراب» نشان داده که شما در شناختِ سلایقِ مردها کم‌استعداد – سهل‌انگار – کم‌توجه… بله، کم‌توجه هستید. خانهٔ کتاب اشا به شما کمک می‌کند. اما این بار هم حلِ مشکلات بدونِ حضورِ مردها ناممکن است. بنابراین، فراخوانِ مردانهٔ «جنبشِ ملیِ کتاب علیهِ جوراب» را رسماً اعلام می‌کنیم.

مردان فرهیخته! مطالبات خود را پی‌گیری کنید

همین حالا دست به کار شوید. به قفسهٔ کتاب‌خانه‌تان سر بزنید و ببینید کدام کتابِ خوب را ندارید. همان کتابی که در حسرتش مانده‌اید. گران است؟ کم‌یاب است؟ هیچ ایرادی ندارد. به همسر/ دختر/ نوه‌تان این شانس را بدهید که وفاداری و حُسن قدردانی‌اش را به بهترین شکل نشان‌تان بدهد. بله، او استحقاق این شانس را دارد.

کتابِ دل‌خواهتان را پیدا کردید؟ فوراً آن را از طریقِ فرمِ «نظرِ شما چیست» به فهرستِ «مطالباتِ مردان فرهیخته در روز مرد» بیفزائید. ما به هم کمک می‌کنیم تا مرجعی خوب برایِ بانوانِ محترم بسازیم؛ مرجعی که آنان را در تهیهٔ کادو برای مرد یاری می‌کند.

چند توصیه:

■ می‌توانید تقاضاهایتان را به صورتِ جملاتی کوتاه مطرح کنید.

■ می‌توانید کتاب‌هایی را معرفی کنید که با مرد، همسرداری، فرزندداری و مسائل مختلف مربوط به مردان هم‌خوانی داشته باشد.

■ چه خوب که به بهانهٔ این بازی، فهرستی از کتاب‌هایِ خوب دربارهٔ امیرالمؤمنین را به هم‌دیگر بشناسانیم.

■ خانم‌ها می‌توانند با پیشنهادِ کتاب‌های خوب، هم‌دیگر را برایِ انتخابِ هدیهٔ خوب راهنمایی کنند.

■ بهتر است بر اساسِ «پدر»، «شوهر»، «پدر شوهر» و «پدربزرگ» پیشنهاد بدهید.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: