شنبه 11 ژوئن 11 | 12:08

وزیر امورخارجه بحرين: اسرائیل می‌تواند شريك خوبی برای ما باشد!

وزير خارجه بحرين ضمن حمايت تمام قد از ديكتاتور سابق مصر، به رژيم صهيونيستي براي آغاز مناسبات رسمي با آن چراغ سبز نشان داد.


وزير خارجه بحرين ضمن حمايت تمام قد از ديكتاتور سابق مصر، به رژيم صهيونيستي براي آغاز مناسبات رسمي با آن چراغ سبز نشان داد.

شيخ “خالد بن حمد آل خليفه” وزير خارجه بحرين در گفتگويي با روزنامه آمريكايي واشنگتن پست به دفاع از حسني مبارك ديكتاتور مخلوع مصر پرداخته و گفت كه وي مستحق برخوردي بهتري است.

وي كه خود نيز يكي از اعضاي خاندان استبدادي حاكم بحرين است و اين روزها كشورش دستخوش انقلاب مردمي براي براندازي رژيم كنوني است، به اعلام همبستگي مصر در زمان حسني مبارك با بحرين براي مقابله با ايران اشاره كرده و اين مواضع را ستود.

شيخ خالد ادامه داد كه كشورهاي عربي بسياري نيز با اين عقيده موافقند كه بايد برخورد بهتري با حسني مبارك شود، اما چيزي كه الان مهم است، اين است كه مصر نبايد از روندي كه انور سادات رئيس‌جمهور اسبق مصر براي آن تعريف كرده است، فاصله بگيرد.

دولت مصر به رياست انور سادات اولين كشور عربي بود كه با رژيم اشغالگر قدس توافق سازش امضا كرده و پيشرو عادي سازي روابط با رژيم صهيونيستي شد.

وزير خارجه رژيم در حال سقوط بحرين در اين سخنان از رژيم صهيونيستي نيز دفاع كرده و گفت: با وجود اختلافاتي كه ما با اسرائيل داريم، اما نبايد توافقنامه‌هاي سازش با اسرائيل را كنار بگذاريم.

وي با چراغ سبز دادن به تل‌آويو براي آغاز مناسبات رسمي ميان دو طرف گفت: حتي اگر از كساني كه در رأس حكوت اسرائيل هستند نيز خوشمان نيايد، اما در نهايت، اين كشوري است كه مي‌تواند شريك خوبي باشد و در آينده مي‌توان با آن تعامل داشت.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: