شنبه 11 ژوئن 11 | 13:15

نمایش «منظومه ملكوتي» تصويري از تلاش بزرگ مردان تاريخ در ثبت حقانيت

كارگردان «منظومه ملكوتي» گفت: نمايش «منظومه ملكوتي» در يازده تابلو به تصوير كشيده شده كه موضوع هر تابلو تلاش بزرگ مردان تاريخ براي ثبت حقانيت و خير را تداعي مي‌‌كنند.


شهريار رشيد‌عليپور اظهار داشت: نمايش «منظومه ملكوت» مربوط به سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) است و يك مجموعه بدون ديالوگ مبتني بر صدا و تصوير است كه از حضور حضرت آدم تا ارتحال حضرت امام (ره) را به تصوير مي‌كشد.

وي با اشاره به دليل حذف تكست در اين اثر گفت: كمبود وقت و انجام كار در فضايي كارگاهي موجب حذف ديالوگ از اين اثر شد و از طرف ديگر تصاوير به تنهايي قادراند كه مفاهيم نمايش را به مخاطب القا كنند.

رشيد‌عليپور در خصوص كليات مفهوم نمايش تصريح كرد: مفهوم خير و شهر يك مفهوم تاريخي است كه در دوران مختلف مطرح بوده است، لذا پس از حضرت آدم (ع) به هابيل و قابيل به عنوان نخستين عناصر خير و شر پرداخته مي‌شود.

وي خاطرنشان كرد: در ادوار مختلف آدم‌هاي بزرگي مي‌زيستند كه براي به ثبت رساندن خير و كنار زدن شر، همواره تلاش كردند؛ لذا براي به تصوير كشيدن اين حقانيت به بهانه سالگرد رحلت حضرت امام (ره) تئاتر «منظومه ملكوتي» را ترتيب داديم.

به گفته رشيد‌عليپور، نمايش «منظومه ملكوتي» در يازده تابلو به تصوير كشيده شده كه موضوع هر تابلو تلاش بزرگ مردان تاريخ براي ثبت حقانيت و خير را تداعي مي‌‌كنند.

محسن گودرزي، عامر مسافر آستانه، بهروز پور‌برجي، حميدرضا جوكار، الهام جعفر‌نژاد، ايده ابوطالبي، الناز تاريخي، تهمينه شهمير، امير محمودي، بهادر فاضل از جمله بازيگران اين نمايش هستند.

همچنين سعيد داخ نيز به عنوان دستيار كارگردان و مجري طرح در اجراي اين اثر همكاري مي‌كند. نمايش «منظومه ملكوت» به كارگرداني شهريار رشيد عليپور از 15 خرداد به مدت 10 شب ساعت 18:۳۰ در تالار وحدت به روي صحنه می رود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: